Poznajcie Huawei P20 i P20 Pro!

Tydzień temu, główny producent smartfonów Huawei po raz kolejny zaprezentował swoje świeże gadżety - smartfony P20 i P20 Pro. Oficjalna prezentacja odbyła się w Paryżu, gdzie setki gości z niecierpliwością oczekiwało na ujawnienie szczegółów nowych produktów. Nie jest tajemnicą, że smartfony Huawei słyną z doskonałej jakości aparatów, które pozwalają robić zdjęcia nie gorsze niż flagowce od Apple i Samsunga. Co więc ciekawego producent przygotował w nowych urządzeniach?

Korpus smartfonów Huawei P20 i P20 Pro wykonany jest z metalu i szkła, ekran FullView o przekątnej 5,8 cala wyposażony jest w znane już wycięcie w górnej części. Głównym "chipem" nowości były ich aparaty fotograficzne. Większość czasu prezentacji Huawei poświęcona była właśnie ujawnieniu tych cech gadżetu.

Model P20 otrzymał podwójny aparat główny Leica 20 + 12 megapikseli (monochromatyczny + RGB). Producent położył nacisk na szybki obiektyw, który zapewni wysokiej jakości i nasycone zdjęcia nawet w słabych warunkach oświetleniowych. System inteligentnej stabilizacji obrazu pozwoli uzyskać wyraźne ujęcia w ruchu. Przedni aparat jest nie mniej zaawansowany, z 24,8-megapikselową matrycą CMOS, która pozwala na robienie najlepszych selfies bez żadnych problemów i dodatkowych ustawień. Jeśli dalej będziemy opisywać aparat P20, to warto wspomnieć o funkcji Master AI, technologii modelowania twarzy 3D, profesjonalnym kadrowaniu i wielu innych technologiach i funkcjach. Za wydajną i płynną pracę smartfona odpowiada czterordzeniowy procesor Kirin 970 oraz odpowiednia ilość pamięci operacyjnej: 4 gigabajty RAM + 128 wbudowanej.

Aparat fotograficzny smartfon Huawei P20

Jeśli chodzi o starszy model P20 Pro - przewyższa on poprzednika wielkością przekątnej ekranu: 6,1 cala. Główny aparat jest potrójny: jak podaje producent, jest to pierwszy potrójny aparat Leica na świecie. Składa się on z 20-megapikselowego modułu monochromatycznego, 40-megapikselowego modułu RGB oraz 8-megapikselowego teleobiektywu z pięciokrotnym zoomem hybrydowym. Przedni aparat jest identyczny jak w młodszym modelu i ma 24,8 megapikseli. Dzięki takim funkcjom każde zdjęcie wykonane za pomocą Huawei P20 Pro będzie wyglądało profesjonalnie.

Aparat smartfonu Huawei P20 Pro

Pracą smartfona zarządza ten sam procesor Kirin 970 z czterema rdzeniami, pamięci RAM jest tutaj więcej - 6 gigabajtów, a także 128 gigabajtów pamięci wbudowanej. Oba modele nie posiadają gniazda rozszerzenia pamięci smartfona.

Przetwórca nowości

Oba smartfony obsługują funkcję szybkiego ładowania, mają skaner linii papilarnych, moduły GPS, Bluetooth i działają na systemie operacyjnym Android 8.1. Nowości mogą być używane dla dwóch kart SIM jednocześnie, złącze USB Type-C jest przewidziane do podłączenia zewnętrznych źródeł informacji (nie ma standardowego złącza 3,5 mm, smartfon jest dostarczany ze słuchawkami kompatybilnymi z USB).

Funkcja szybkiego ładowania

Huawei P20 jest dostępny w trzech kolorach: Pink Gold, Midnight Blue i Black, model P20 Pro będzie dostępny w dwóch kolorach: Twilight i Black. Nowości są już dostępne do zamówienia na naszej stronie internetowej.