Nie ma ciepłej wody? To nie problem - Holendrzy znaleźli rozwiązanie

W okresie letnim wielu z nas boryka się z problemem braku ciepłej wody w swoich domach. Z różnych powodów woda jest zakręcana, a ludzie muszą szukać sposobów na wyjście z tej sytuacji. Ale w Holandii, mieszkańcy podjęli kreatywne "podejście" do tego problemu: startup Nerdalize zaproponował rozwiązanie problemu braku ciepłej wody - podgrzewanie jej za pomocą serwera.

O tym, że urządzenia takie jak serwery wydzielają dużo ciepła podczas pracy wie każdy (kto nie wiedział - już wie). A teraz, dzięki nowemu zespołowi rozwojowemu z Holandii, to ciepło może być wykorzystane do ogrzewania wody. Oznacza to, że urządzenie będzie pełniło podwójną funkcję: serwera i podgrzewacza wody. Jedyne co, to ilość ciepłej wody wystarczy tylko na poranny prysznic.

Twórcy pomysłu obiecują, że użytkownicy, którzy zaryzykowali ten eksperyment, będą mogli zaoszczędzić swoje pieniądze. Tę wersję można przetestować tylko w praktyce, a można to zrobić tego lata - w sierpniu rozpoczną się testy nowego systemu. Około 3500 osób wyraziło już chęć przyłączenia się do tego zakrojonego na szeroką skalę eksperymentu. Mamy nadzieję, że testy zakończą się sukcesem.

A w oczekiwaniu na realizację pomysłu, proponujemy Państwu nie odrywać się od rzeczywistości i skorzystać ze sprawdzonej metody ucieczki przed zimną wodą, jaką jest zakup bojlera. Szeroka oferta podgrzewaczy wody dostępna jest na naszej stronie internetowej.