Szczegółowe instrukcje dotyczące instalacji aplikacji Viber na komputerze lub laptopie

 Wielu użytkowników komunikatorów zastanawia się czy można zainstalować ICQ na swoim komputerze? Zgoda, że korzystanie z aplikacji w telefonie jest bardzo wygodne, ale co jeśli musisz pisać długie wiadomości lub komunikować się w pracy? To właśnie w takich momentach istnieje potrzeba zainstalowania Viber na komputerze za darmo.

Dlaczego Viber jest potrzebny?

Dzięki tej aplikacji możesz wysyłać dokumenty i pliki online. Ciekawe naklejki i emotikony sprawią, że komunikowanie się z rodziną i przyjaciółmi będzie jeszcze przyjemniejsze. Możesz dzwonić do siebie za darmo, ale tylko wtedy, gdy Twój rozmówca również ma zainstalowany ten program. Ponadto, będziesz mógł tworzyć czaty z krewnymi, przyjaciółmi, kolegami lub znajomymi.

Ale chyba najbardziej użyteczną funkcją Vibera jest to, że można łatwo wykonywać połączenia wideo z dowolnym krajem na świecie za darmo. Jest to szczególnie wygodne w nowych realiach, kiedy większość granic jest zamknięta. Komunikowanie się z krewnymi i bliskimi za pomocą rozmów wideo zbliża nas do siebie, a gdy widzimy rodzimą twarz na dużym monitorze laptopa lub komputera, wywołuje to efekt obecności.

Oficjalna strona internetowa firmy Viber

Wpisując "install viber on computer for free" w polu wyszukiwania przeglądarki, otrzymasz wyniki wyszukiwania. Po znalezieniu oficjalnej strony, będziesz mógł pobrać i zainstalować viber na swoim komputerze bez żadnych problemów. Możesz skorzystać z dwóch sposobów:

  1. Kliknij przycisk "pobierz" w jednym z wyników wyszukiwania. Możesz przejść do zakładki "Viber: Home". W zakładce "Downloads" będziesz mógł zainstalować tę aplikację na swoim smartfonie lub komputerze. W tym celu należy jedynie wybrać system operacyjny.

Oto jak szybko i łatwo można zainstalować Viber na komputerze z systemem Windows 7 lub XP, a także na komputerach Mac i laptopach z systemem operacyjnym starszym niż macOS 10.13. Być może zastanawiałeś się, czy można zainstalować Viber na komputerze bez telefonu. Niestety, nie da się tego zrobić bez aplikacji preinstalowanej na smartfonie.

Pobieranie aplikacji

Aby zainstalować vyber na komputerze PC lub laptopie, należy kliknąć "Pobierz na Windows" lub "Pobierz na Mac". Następnie przejdź do folderu "Downloads" na swoim komputerze, otwórz i uruchom pobrany plik.

Instalacja komunikatora

Tak więc, jeśli od dawna chciałeś zainstalować vyber na swoim komputerze, to jesteś na dobrej drodze. Postępuj zgodnie z instrukcjami:

  1. Po otwarciu pobranego pliku, pojawi się przycisk "Zainstaluj". Na ekranie pojawi się kod QR oraz instrukcje, jak korzystać z tej aplikacji na komputerze. Następnie, aby zainstalować Viber na komputerze, weź swój smartfon i wprowadź program za pomocą skanera kodów QR, musisz zeskanować kod, który widzisz na ekranie komputera.

Po tym, viber zostanie zainstalowany na komputerze. Jeśli istnieje potrzeba zainstalowania vybera na komputerze bez telefonu, to ten pomysł należy odrzucić, bo jest to niemożliwe.

Instalacja na laptopie i PC

Czy mogę zainstalować vyber na komputerze i synchronizować go z telefonem? Tak, po zainstalowaniu vybera będziesz miał dostępną pełną synchronizację. Twoje czaty, kontakty i wiadomości będą teraz widoczne również na Twoim komputerze.

Możesz zainstalować vyber na swoim komputerze za darmo w następujący sposób:

  • W polu wyszukiwania wpisz "install vyber on computer for free". Po pobraniu pliku, otwórz go i kliknij, aby zaakceptować umowę. Instalując vyber, otworzy się on automatycznie, ale ta aplikacja musi być wstępnie zainstalowana na Twoim urządzeniu mobilnym. Wprowadź swój numer telefonu, a w ciągu kilku minut otrzymasz kod aktywacyjny. Po otrzymaniu wiadomości, aktywuj tę aplikację. W ten sposób będziesz mógł zainstalować vyber na swoim komputerze za pomocą numeru telefonu.

Synchronizacja z wszystkimi urządzeniami

Mamy nadzieję, że znalazłeś odpowiedź na pytanie: czy można zainstalować vyber na swoim komputerze. Aby zsynchronizować swoje czaty na różnych urządzeniach, postępuj zgodnie ze szczegółowymi instrukcjami:

  • Synchronizacja musi być potwierdzona na Twoim komputerze. Następnie wykonaj to samo potwierdzenie na swoim smartfonie. Ten krok jest obowiązkowy. Naciśnij "Start", aby to zrobić. Odczekaj kilka minut, aż proces się zakończy.

Tak łatwo udało Ci się zainstalować vyber na komputerze z systemem Windows 7. Po pomyślnym zakończeniu synchronizacji, możesz zacząć korzystać ze wszystkich zalet komunikatora na swoim komputerze.