Pobieranie gier z Google Play będzie teraz szybsze i łatwiejsze

Google uruchamia specjalne narzędzie o nazwie Play Asset Delivery, które ułatwi i przyspieszy pobieranie aplikacji z Google Play. Głównym celem tej aplikacji jest dostarczenie odpowiednich elementów gry we właściwym czasie, zamiast pobierania wszystkich dostępnych modułów na raz. To narzędzie pozbędzie się niektórych elementów w aplikacji, aby zwiększyć prędkość pobierania gier.

Zazwyczaj podczas pobierania na Androida, instaluje on wszystkie pliki naraz, w tym nawet te, które nie są potrzebne danemu smartfonowi. Play Asset Delivery pomoże podzielić grę na różne niezależne bloki lub pakiety, przy czym znaczenie każdego pakietu jest określane osobno dla każdego smartfona. Takie podejście pozwoli uniknąć instalowania niepotrzebnych komponentów.

Do zbędnych komponentów można zaliczyć różne wersje systemu operacyjnego, ustawienia językowe dla poszczególnych krajów i wiele innych. W rezultacie, instalacja gry trafi bezpośrednio na konkretne urządzenie z odpowiednimi parametrami. Pomoże to szybko zainstalować dowolną grę i nie zapełni całego miejsca na gadżecie.

Jak to będzie działać?

Gdy użytkownik wyrazi zgodę na instalację gry, Play Asset Delivery:

    Identyfikuje urządzenie, na którym instalowana jest gra. Określa konfigurację gry, która jest do tego potrzebna. Tworzy zespół potrzebny dla danego gadżetu, odrzucając niepotrzebne pliki. Rozpoczyna proces pobierania.

Efekt: otrzymujemy szybką instalację, użytkownik otrzymuje właściwą wersję gry, urządzenie nie jest przeciążone, a gra nie zajmuje całego miejsca na telefonie.

Dodatkowo, funkcja Play Asset Delivery zapewnia aktualizacje gry w tle. Jest to jedna z głównych zalet narzędzia, które pozwoli Ci na aktualizację bez przerywania rozgrywki.

Nie wiadomo, kiedy twórcy gier przejdą na Play Asset Delivery, ponieważ jest to osobna decyzja dla każdej z firm. Ale już RV AppStudios i Gamelot zapowiedziały, że wykorzystają to narzędzie w swojej pracy.