Gadżety, bez których biegacz nie może się obejść

 Aktywny wypoczynek i sport stały się nieodłączną częścią życia współczesnego człowieka. Rozpoczęcie dnia od joggingu energetyzuje organizm na cały dzień, aktywizuje części mózgu odpowiedzialne za dobrą samoocenę i nastrój. Udowodniono, że bieganie i ćwiczenia na świeżym powietrzu pomagają pokonać niepokój i radzić sobie ze stresem. Dzieje się tak dlatego, że za każdy kilometr mózg nagradza nas endorfinami i endokannabinoidami oraz uwalnia serotoninę, czyli hormon szczęścia.

Wiele badań wykazuje pozytywny wpływ na mózg - poprawiając krążenie krwi, spowalniając starzenie się mózgu i niszczenie komórek nerwowych. Oczywiście, nikt nie chce się starzeć, ale jest to proces ciągły i nie da się go uniknąć. Ale proces ten można spowolnić uprawiając jogging!

Możesz wykorzystać różne gadżety do poprawy efektywności biegania, a na pewno przydadzą Ci się dodatkowe akcesoria, które zwiększą Twój komfort podczas biegu. W jednym miejscu zebraliśmy gadżety, bez których biegacze nie mogą się obejść.

Etui na telefon

Mało kto idzie na trening bez telefonu, bo trening przy muzyce jest zawsze przyjemniejszy. Dodatkowo, ulubiona muzyka doskonale pomaga rozweselić się o poranku i nastroić do efektywnego dnia w pracy. Smartfon musi być gdzieś odłożony, bo bieganie z nim w ręku jest absolutnie niewygodne! Uniwersalne etui sportowe wykonane z lekkiego i wytrzymałego materiału pozwala na bezpieczne trzymanie smartfona na dłoni.

Etui na słuchawki AirPods (z karabinkiem)

Silikonowe etui na AirPods chroni Twoje nowe słuchawki przed uszkodzeniem. Można w nim wygodnie przechowywać i ładować zestaw słuchawkowy. Ale co najważniejsze, w standardowym opakowaniu znajduje się karabinek ułatwiający przypięcie do ubrania, paska lub innego wygodnego miejsca. Z takim przypadku jest łatwo iść na jogging, wyjąć słuchawki i włączając swój ulubiony utwór i iść na spotkanie endorfin.

 

Sportowe słuchawki bezprzewodowe

Dla tych, którzy preferują intensywne treningi bardziej odpowiednie słuchawki sportowe, które nie zgubią się od ostrego ruchu lub skrętu. Bezprzewodowe zestawy słuchawkowe mają dobrą izolację akustyczną, są wygodne i nie plączą się w rękach podczas treningu. Twoja najlepsza cecha.

Bransoletka fitness

Ulubiony gadżet milionów! Kupuje się je nie tylko do biegania, dla wielu bransoletka fitness to ukłon w stronę mody i trendów. Dobrą rzeczą jest to, że istnieje wiele opcji na rynku dla wszystkich gustów i portfeli. Xiaomi Mi Band jest niekwestionowanym liderem polubień wśród użytkowników. Ma przyjazną dla użytkownika konstrukcję, proste sterowanie i wszystkie funkcje, których potrzebujesz do biegania. Na gadżecie można ustawić swój dzienny cel według kroków, ustawić alarm, wybrać rodzaj aktywności i zacząć ją rejestrować. Aplikacja zapewnia łatwe do zrozumienia listy kroków, przebiegów i tętna. Wiele inteligentnych bransoletek współpracuje z platformami Android i iOS.

 

Czujnik tętna

Ze wszystkich gadżetów do biegania, to właśnie pulsometr można nazwać najbardziej niezbędnym. Ważne jest, aby we wszystkim zachować rozsądek i rozsądne podejście, dlatego ważne jest, aby regulować obciążenie organizmu pracą. Najłatwiejszym sposobem monitorowania reakcji organizmu jest pomiar tętna.

Monitorowanie tętna jest nieodzownym elementem każdego treningu i warto uwzględnić ten wskaźnik przy komponowaniu planu ćwiczeń. Monitor tętna jest po prostu mast have wszystkich tych, którzy aktywnie uprawiają sport.

Wiele inteligentnych bransoletek i zegarków posiada taką funkcję, ale zazwyczaj dostarczają one mniej dokładnych danych niż specjalistyczne gadżety.

Torba do biegania

Klucze, smartfon i pieniądze trzeba gdzieś schować podczas biegu, aby nie rozpraszały Cię cały czas Twoje zdjęcia na Instagramie lub selfies. Najwygodniej jest biegać z torbą biodrową, ponieważ nie przeszkadza i nie uwiera (jak uchwyt na ramię). Warto zwrócić uwagę na materiał banana, powinien być miękki i przylegający do ciała. Przypnij torbę do boku lub paska - wygodna w każdej pozycji.

Włącz swoją ulubioną muzykę, śledź swoje postępy i biegnij wygodnie. Czas sprawić, by bieganie znów stało się Twoim ulubionym zajęciem!