Xiaomi Mi Band 5 dostanie 1,2-calowy ekran, czujnik SpO2, wsparcie NFC i Amazon Alexa

Pokaż treść artykułu

  1. Xiaomi Mi Band 5 design
  2. Xiaomi Mi Band 5 moduł NFC
  3. Xiaomi Mi Band 5 asystent głosowy
  4. Funkcje monitorowania stanu zdrowia
  5. Xiaomi Mi Band 5 data premiery
  6. Ceny Xiaomi Mi Band 5

Na drugi dzień do internetu trafiły nowe informacje na temat funkcji kolejnej linii bransoletek fitness od Xiaomi. Zebraliśmy wszystkie najgorętsze plotki na temat specyfikacji i wyglądu Mi Band 5, i dzielimy się nimi z Tobą.

Bransoletki fitness Xiaomi Mi Band cieszą się dużą popularnością wśród użytkowników ze względu na łatwość obsługi, uniwersalny design, przystępną cenę i szeroki wybór wygodnych pasków. To właśnie te zalety sprawiają, że Mi Band jest tak popularny.

Mi Band 5 prawdopodobnie będzie jednym z najlepszych niedrogich trackerów fitness 2020 roku i po raz kolejny zrewolucjonizuje swój segment w mały sposób. Następnie powiemy Ci dlaczego.

Xiaomi Mi Band 5 design

Ekran nowej bransoletki będzie o 0,25 cala większy niż w poprzednim modelu. Będzie on wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 1,2 cala z matrycą AMOLED. Producent sprawi, że będzie on jaśniejszy, aby ułatwić odczyt w pełnym słońcu. Wszystkie pozostałe cechy pozostaną bez zmian - 20 dni użytkowania bez dodatkowego ładowania, wodoodporność do 5 atmosfer i Bluetooth 5.1 Low Energy.

Sądząc po wyciekłych zdjęciach, grubość kapsuły i paska zostanie nieco zmniejszona. Wiadomo też, że proces ładowania będzie taki sam, jak w przypadku Xiaomi Mi Band 2 i 3 - kapsułę trzeba będzie wsunąć do ładowarki, a nie zatrzaskiwać na górze.

Nie będzie drastycznych zmian w konstrukcji, Xiaomi zdali sobie sprawę, że konstrukcja Mi Band 4 jest najbardziej optymalna i wygodna.

Xiaomi Mi Band 5 moduł NFC

Nowy model ma być pełnowartościowym urządzeniem płatniczym z wbudowanym modułem NFC. Mi Band 4 był już wyposażony w ten moduł, ale działał on tylko z systemami płatności w Chinach. Teraz pozostaje nam tylko czekać, aż producent doda wsparcie dla Google Pay.

Xiaomi Mi Band 5 asystent głosowy

Być może deweloperzy dodadzą wsparcie dla asystenta głosowego. W Chinach można komunikować się za pomocą Xiao AI, natomiast w innych krajach dostępna będzie Amazon Alexa. Na razie języki rosyjski i ukraiński nie są dostępne dla asystenta głosowego, ale będzie można podszkolić swój angielski.

Funkcje monitorowania stanu zdrowia

Według jednego z insiderów, nowe bransoletki będą miały funkcję wykrywania saturacji - nasycenia krwi tlenem. Jeśli to prawda, Mi Band 5 wzbudzi sensację na rynku. Jest to cecha, której nie mają nawet drogie bransoletki, a w obliczu pandemii nie będzie ona wiele warta. Pomiar saturacji, czyli po prostu poziomu nasycenia krwi tlenem, będzie w stanie ostrzec użytkowników o problemach z oddychaniem.

Nowe urządzenie będzie miało również wbudowaną funkcję o nazwie Personal Activity Intelligence (PIA). Twórcy twierdzą, że jest to pierwszy naukowo potwierdzony indeks aktywności, który uwzględnia wszystkie dane osoby - płeć, wiek, wagę i wzrost. Na ich podstawie użytkownik otrzyma spersonalizowane cele, które mogą zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia o 25%.

Nie są spodziewane żadne inne zmiany w Xiaomi Mi Band 5. Wszystkie cechy sportowe, które były dostępne w czwartym modelu, zostaną przeniesione do nowego.

Xiaomi Mi Band 5 data premiery

Xiaomi zazwyczaj wypuszcza nową linię raz w roku. Dlatego nowego modelu możemy się spodziewać nie wcześniej niż w lipcu-sierpniu 2020 roku.

Ceny Xiaomi Mi Band 5

Według najnowszych danych, Mi Band 5 zachowuje swój status jako bransoletka budżetowa, z szacowanym kosztem około 40 dolarów.

Czy podobał Ci się artykuł?

0 0 Zostaw komentarz

Zaloguj się przez media społecznościowe

Facebook Google lubzostaw komentarz

Komentarz Zostaw recenzję Xiaomi Mi Smart Band 5 oficjalnie zaprezentowany: 1,1-calowy ekran AMOLED, czujnik SpO2 i nowe ładowanie magnetyczne - Hashtech 15.06.2020

[...] Wczoraj odbyła się oficjalna premiera nowego trackera fitness Xiaomi Mi Band 5, który trafi na międzynarodowy rynek jako Xiaomi Mi Smart Band 5. Premiera potwierdziła większość wcześniejszych przecieków. […]

Reply