Jak usunąć reklamy ze stron internetowych, banery i reklamy: sprawdzone sposoby

 Dziś reklama jest wszędzie: w metrze, na billboardach, w sklepach, na przejściach, w telewizji.... Ale przede wszystkim jest w Internecie. Tysiące wyskakujących banerów rozpraszają, męczą oczy, a nawet to - dosłownie je wybijają! Chcą się zamknąć jak najszybciej. Wirusowe pop-upy pojawiają się we wszystkich wyszukiwarkach. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie jak je zablokować w przeglądarkach internetowych na komputerze i telefonie.

Jak wyłączyć reklamy na komputerze?

Wyskakujące okienka pojawiają się albo w wyniku kliknięcia w dowolne miejsce na stronie, albo po przejściu na inną stronę. Ale zdarza się też, że zasoby, w których roi się od reklam, otwierają się same. Dlaczego tak się dzieje? Arbitralne skoki do podejrzanych zasobów mogą być wykonywane bezpośrednio z komputera. Programy takie jak Adware są zintegrowane z systemem użytkownika, modyfikują ustawienia przeglądarki (rzadziej innego oprogramowania), wyświetlają wyskakujące okienka i robią inne nieprzyjemne rzeczy. Jak usunąć adware?

  • Przejdź do "Panelu sterowania" - "Programy". Otwórz narzędzie "Usuń programy". Znajdź na liście złośliwe oprogramowanie i odinstaluj je.

Ostrzeżenie! Odinstalowanie składników ważnych dla systemu operacyjnego może spowodować jego awarię. Jeśli są wątpliwości, co odinstalować, a co nie, lepiej skontaktować się ze specjalistą.

Ponieważ skrypty adware nie wyrządzają konkretnej szkody komputerowi, mogą pozostać niezauważone przez "antywirusy". W takim razie jak wyłączyć reklamy? Istnieją specjalne programy, zainstaluj jeden z nich i przeskanuj system, a następnie usuń wszystkie znalezione zagrożenia.

  • AdwCleaner. Popularne narzędzie, które nie wymaga instalacji. Doskonale radzi sobie z porywaczami przeglądarki i złośliwymi paskami narzędzi. Dostępne bezpłatnie w sieci. Avast Free Antivirus. System antywirusowy posiada wbudowany moduł czyszczenia reklam. Nie tylko skanuje system w poszukiwaniu wirusów i ataków hakerów, ale także przeglądarki, wyszukując podejrzane wtyczki. Zemana AntiMalware. Łatwo radzi sobie ze skryptami, których nie da się usunąć standardowymi metodami. Program chroni również przed ransomware i rootkitami. Można z niego korzystać bezpłatnie przez pierwsze 15 dni po instalacji.

Jeśli żadne z tych narzędzi nie przyniosło pożądanego rezultatu, poszukaj w Internecie innych opcji. A teraz o tym, jak usunąć wyskakujące reklamy w wyszukiwarkach.

Jak wyłączyć reklamy w Chrome

Możesz wyeliminować pojawienie się agresywnych reklam w popularnej przeglądarce w kilku krokach.

KROK 1: Wyłącz banery i wyskakujące powiadomienia. Przejdź do opcji wyszukiwarki. W zakładce "Zaawansowane", znajdź sekcję "Ustawienia treści". Blokowanie reklam, powiadomień i wyskakujących okienek. Po zrobieniu tego, będzie zauważalnie mniej reklam na twoich ulubionych stronach w sieci.

KROK 2: Zainstaluj blokery reklam. Popularne opcje to AdMuncher, AdFender, AdLock. Ten ostatni chroni nie tylko przeglądarkę, ale i cały system! Blokuje migające, wyskakujące okienka, banery w Skype, na torrentach, streamingu, itp. Nie mniejszą popularnością cieszy się AdGuard. Aplikacja zablokuje adware jeszcze zanim zostanie ono przetworzone przez przeglądarki i komunikatory.

KROK 3: Użycie specjalnych rozszerzeń Chrome. Na przykład, Adblock lub Adblock Plus. Po zainstalowaniu, dodatek pojawi się w górnym pasku przeglądarki jako mała ikona z ręką. Kliknij go, aby zablokować wyświetlanie wszystkich reklam.

KROK 4. Jeśli pierwsze trzy kroki nie zadziałały, prawdopodobnie masz wirusa na swoim komputerze. Usuń go lub spróbuj przeinstalować samą przeglądarkę - w wielu przypadkach to pomaga.

Jak usunąć wyskakujące reklamy w Operze

Używasz przeglądarki internetowej Opera Software, ale nie wiesz, jak blokować reklamy? Można to zrobić na dwa sposoby: aktywować funkcję ukrywania złośliwej zawartości lub zaangażować oprogramowanie z zewnątrz.

  • Metoda 1: Aby włączyć blokadę reklam w wyszukiwarce Opera, kliknij przycisk wywołania menu obok paska kart, a następnie - "Ustawienia" . W bloku "Zaawansowane" poszukaj "Bezpieczeństwo" - "Ustawienia treści" - "Wyskakujące okienka i przekierowania". Jeśli przełączniki suwakowe są zaznaczone na niebiesko, przesuń je w lewo. Metoda 2. Wbudowany w Operę bloker reklam raczej nie rozwiąże problemu całkowicie. W tym przypadku przydatne są obce wtyczki, z których jedną jest AdBlock Plus. Mówiliśmy już o tym wcześniej.

Jak usunąć reklamy w przeglądarce Mozilla Firefox

Aby praca z Faerfox była efektywna i wygodna, należy używać wtyczek blokujących. W samej przeglądarce nie ma takiej opcji, program musi być pobrany z Internetu. Najczęściej używanym jest Adblock Plus. Narzędzie niweluje efekt wyskakujących wiadomości, pop-upów, okienek, blokuje niebezpieczne strony, automatycznie usuwa części stron z reklamami i tym podobne. Wśród zalet: duża liczba filtrów, możliwość blokowania reklam kontekstowych, obecność "białych list".

Aby zainstalować Adblock Plus, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami.

  • Wybierz "Rozszerzenia" z menu ustawień wyszukiwarki, naciskając Ctrl+Shift+A lub wpisz "about:addons" w polu wyszukiwania. Kliknij na sekcję "Rozszerzenia". Wpisz Adblock Plus w pasku adresu i naciśnij Enter. Kliknij na "Dodaj do Firefoxa".

Po zainstalowaniu Adblocka Plus (aby działał poprawnie), plugin podlega dostosowaniu. W zakładce "Ogólne" wybierz opcje bezpieczeństwa i ochrony, język interfejsu. Ustaw filtry, aby ominąć reklamy, których wtyczka nie ukrywa.

W kategorii "Witryny z białą listą" możesz dodać adresy zasobów, których reklamy chcesz dopuścić do wyświetlania. Funkcja ta zostanie doceniona przez tych, którzy muszą odwiedzić strony, które nie otwierają się z aktywnym blokerem. W ustawieniach zaawansowanych można również ustawić zachowanie narzędzia: jak wyświetlać alerty, które komponenty blokować itp.

Jak zablokować reklamy w Internet Explorerze

Walka z przekazem marketingowym w "Explorerze" jest łatwiejsza niż w innych wyszukiwarkach. Można to zrobić na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest użycie Adblocka Plus lub AdFendera. Drugim jest aktywacja zintegrowanego blokera (Pop-up-Blocker), który jest dostępny również w najpopularniejszej na świecie wyszukiwarce.

Aby skonfigurować plugin, kliknij na koło zębate w oknie przeglądarki. W oknie, które się pojawi kliknij na "Właściwości przeglądarki", a następnie "Prywatność". Również dostępne w "Ustawienia" jest opcja dodawania stron wykluczenia, których reklamy są gotowe do zniesienia. Dodatkowo użytkownik może wybrać poziom blokowania: niski, średni, wysoki. Przy niskiej ochronie dopuszczalne jest, aby rozwijane okna pojawiały się na zweryfikowanych stronach. Jednocześnie, wysoki poziom blokowania wyklucza wszelkie reklamy.

Czasami nie ma żadnych wirusowych reklam na stronie, ale są one wyświetlane w przeglądarce i to oczywiście spowalnia komputer. W tym przypadku należy pomóc SpyBotowi. Darmowe narzędzie do wykrywania i usuwania wszystkich złośliwych programów, takich jak adware i spyware.

Programy specjalne

Powyżej rozmawialiśmy już o aplikacjach, które blokują reklamy online. Porozmawiajmy o nich szczegółowo.

Adblock. Najpopularniejsze rozszerzenie na Runet, pobrane ponad 350 milionów razy! Eliminuje reklamy na YouTube, FB, Twitterze i wszelkich innych zasobach w Internecie. W kompetencji programu:

  • ochrona danych osobowych; Blokuje trackery, natrętne reklamy, ataki hakerów; blokowanie wirusów, wyskakujących okienek.

Adblock obsługuje wszystkie popularne przeglądarki.

AdGuard. Zaawansowany plugin blokujący wyskakujące okienka. Skutecznie blokuje reklamy wideo, animacje, banery i wiadomości tekstowe. Pomaga oszczędzać ruch internetowy, przyspiesza pobieranie zasobów online i zapobiega niezamierzonemu instalowaniu programów typu spyware i adware. Ponadto, AdGuard jest w stanie zablokować systemy, które mogą śledzić aktywność użytkownika w sieci.

uBlock. Zwinne, wieloplatformowe rozszerzenie wyszukiwarki, które blokuje wszystkie rodzaje reklam. Wyróżnia się szybkim działaniem, minimalnymi wymaganiami RAM i CPU oraz posiada o wiele więcej filtrów niż większość znanych blokerów. Między innymi odczytuje i tworzy filtry z plików hosta.

Jak usunąć reklamy w telefonie

Niestety, reklamy wyskakują nie tylko w wyszukiwarkach, ale również na urządzeniach mobilnych. Ale, jeśli skorzystasz z nieskomplikowanych opcji, możliwe jest również zablokowanie wszystkich rzeczy, które są wiecznie narzucane nam w sieci.

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, to wyczyścić pamięć podręczną. Jeśli ta czynność nie pomogła, przywróć ustawienia fabryczne na smartfonie.

Android

Wyświetlanie reklam w smartfonie wskazuje, że jest on zainfekowany wirusami. W ich odnalezieniu i usunięciu pomogą antywirusy takie jak ESET Mobile Security czy Kaspersky, które są również dobrymi antyspamerami.

Nie mniej skuteczne są aplikacje antyreklamowe WebGuard lub Adguard Content Blocker. Ten pierwszy ma własną usługę VPN, blokuje wirusy i niebezpieczne strony, a także może ostrzegać, gdy odwiedzasz płatne zasoby. Adguard Content Blocker działa tylko z Yandex i standardowymi wyszukiwarkami smartfonów Samsung.

Jeśli chcesz mieć wszystko naraz - przeglądarkę i bloker - zainstaluj Clean MasterBrowser. Oprócz ochrony urządzeń mobilnych, program daje możliwość pobierania plików multimedialnych oraz surfowania w trybie incognito.

Reklamy można wyłączyć bez przechodzenia do ustawień sprzętowych. Kiedy baner pojawi się na ekranie smartfona z Androidem, dotknij go przez kilka sekund, a pojawi się menu, w którym możesz aktywować opcję blokowania.

iOS

Promując swoje produkty, Apple ucieka się czasem do niepopularnych kroków, rażąco zalewając użytkowników iPhone'ów i iPodów komunikatami reklamowymi. Co prawda, nikt nie jest tym zachwycony. Ale wszystkie te mailingi mogą zostać odrzucone!

Instrukcja jak usunąć reklamę na telefonie jest tak prosta jak to tylko możliwe.

  • Przechodzimy do zakładki "Ustawienia". W sekcji "Apple ID" wybieramy górną pozycję. Wybierz "Imię i nazwisko, numery telefonów, e-mail" - pojawi się sekcja z kontaktami. Poniżej znajdują się działy z treściami multimedialnymi. Tutaj wyłącz linki reklamowe ustawiając suwaki w odpowiedniej pozycji.

To jest to! Od tej pory będziesz otrzymywać od Apple tylko powiadomienia związane z bezpieczeństwem. Na przykład, gdy płacisz za produkty lub usługi online.

Istnieją dziesiątki dobrych narzędzi do skutecznego blokowania reklam w iTunes. Najlepsze z nich to ponownie AdBlock, tylko dla iOS, a także AdGuard i AdBlock Plus. Każdy bloker ma swoje własne cechy i możliwości.

Począwszy od iOS 9, Apple zintegrował technologię antyreklamową, która blokuje trackery analizujące aktywność użytkownika w sieci, a co za tym idzie, jakie reklamy pokazać użytkownikowi. Ta opcja jest domyślnie nieaktywna. Aby ją włączyć, zainstaluj aplikację w Apple App Store, przejdź do Safari - Blokery treści, a następnie aktywuj aplikację.

Przy wyborze blokera wyskakujących okienek nie zapominaj o najważniejszym: nie wszystkie reklamy są złe. W niektórych przypadkach, będą one rzeczywiście służyć Ci dobrze.