Jak podłączyć telewizor do komputera?

 Jest dość oczywiste, że każdy obecny model telewizora swoją charakterystyką wielkościową z łatwością omija nawet największy monitor komputerowy, a tym bardziej miniaturowy wyświetlacz laptopa. Z tego powodu, aby oglądać filmy lub programy telewizyjne w trybie szerokoekranowym, można sparować te dwa urządzenia. Ponadto, dzięki joystickowi można grać w gry wideo w najwygodniejszy sposób, wykorzystując telewizor do przeglądania. Wystarczy wiedzieć, jak podłączyć laptopa do telewizora.

Co wybrać: Monitor czy telewizor

Zanim podłączysz komputer do telewizora, powinieneś najpierw rozważyć za i przeciw w tej kwestii. Każdy nowoczesny telewizor ma doskonałe wskaźniki jasności i kontrastu. Dzięki tej funkcji oglądanie programów telewizyjnych i filmów na ekranie telewizora jest znacznie wygodniejsze i przyjemniejsze. Dzięki jakości i bogactwu obrazu, wszystkie efekty stają się bardziej ambitne. Poza tym, telewizory Smart TV można również podłączyć do funkcji 3D lub konsol do gier PlayStation i Xbox. Według większości ludzi, w wielu aspektach, nowoczesny telewizor może z łatwością zastąpić komputer. Ponadto do oczywistych zalet telewizora w porównaniu do monitora, można zaliczyć następujące cechy:

  • Możliwość dowolnego dostosowywania dźwięku i obrazu na poziomie znacznie bardziej zaawansowanym niż oferują to współczesne komputery; Połączenie komputera z telewizorem jest wyjątkowo łatwe do zorganizowania; Widoczny obszar staje się znacznie bardziej widoczny ze względu na większy rozmiar wyświetlacza; Jeśli komputer nie ma akceptowalnego systemu audio, dźwięk z telewizora będzie zdecydowanie lepszy.

Argumenty przemawiające za instalacją monitora do komputera stacjonarnego

Jak podłączyć telewizor do komputera? Przede wszystkim należy wiedzieć, jakie korzyści przyniesie to użytkownikowi. W końcu oba sposoby emisji obrazu mają swoje zalety.

Monitory, które służą do podłączenia do komputera, pozwalają na łatwą regulację kąta i wysokości. Dodatkowo można je ustawić tak, aby promienie słoneczne nie przeszkadzały w oglądaniu. Ponadto, ekran można ustawić na wysokości oczu, podczas gdy telewizor nie ma takiej funkcjonalności. Jeśli telewizor jest przymocowany do ściany za pomocą wsporników, można ich użyć tylko do zmiany wysokości wyświetlacza. Jeśli telewizor znajduje się w statycznej pozycji na szafce lub półce, jego położenie można uznać za nieregulowane.

Również montaż telewizora na podstawowym biurku pod komputer jest praktycznie niemożliwy ze względu na duże gabaryty tego elementu wyposażenia. Należy również pamiętać, że aby zachować ostrość widzenia, użytkownik musi siedzieć w odległości pół metra od wyświetlacza. A jeśli przekątna telewizora wynosi 25 cali, to należy go oglądać z odległości dwóch metrów. To znaczy, oczywiście, że oglądanie telewizji powinno odbywać się z optymalnej odległości. Jeśli oglądasz telewizję, będąc zbyt blisko sprzętu, Twoje oczy mogą się po prostu zmęczyć, co w większości przypadków prowadzi do bólu głowy.

Istotną wadą telewizora w porównaniu z komputerem jest również brak wsparcia dla edytorów do pracy z tekstem i obrazami. Innymi słowy, telewizja nie jest w stanie w pełni zastąpić komputera. Jednak jeśli chodzi o oglądanie treści rozrywkowych, ten sprzęt nie ma sobie równych.

Dlaczego telewizory są podłączane?

Pomimo wyżej wymienionych problemów, jak podłączyć telewizor do komputera jest dość częstym pytaniem. Ze względu na takie parowanie, działają następujące parowania:

  • Każdy nowoczesny telewizor posiada odpowiedni współczynnik kontrastu, dzięki czemu najciemniejsze sceny są doskonale widoczne nawet w warunkach braku oświetlenia. Wyłącznie z telewizorem panoramicznym możesz w pełni zanurzyć się w tym, co dzieje się na ekranie podczas oglądania programu telewizyjnego lub filmu. Rzadko kiedy nawet najwyższej jakości monitor PC oferuje takie wrażenia. Głębszy poziom szczegółowości obrazu. Nawiasem mówiąc, to właśnie z tego powodu graficy i montażyści wideo najczęściej korzystają z laptopa ze sparowanym telewizorem, aby móc patrzeć na rezultat w najwygodniejszej formie. Wygodny telewizor panoramiczny w każdym przypadku ma znacznie niższy koszt niż wysokiej jakości monitor.

Wniosek jest więc taki, że do gier wideo i oglądania programów telewizyjnych i filmów najlepszym wyborem jest telewizja. Z kolei praca z edytorami grafiki i tekstu będzie dla Ciebie najwygodniejsza z domowego komputera. Z tego punktu widzenia lepiej jest rozróżnić te dwa obszary.

Jak wybrać odpowiedni ekran telewizyjny

Zanim podłączysz telewizor do laptopa, musisz zdecydować się na ekran telewizyjny. Konwencjonalnie wszystkie telewizory możemy podzielić na dwa rodzaje - ciekłokrystaliczne i plazmowe. Te ostatnie jednak z każdym rokiem stają się coraz bardziej przestarzałe i tracą na znaczeniu. Bardzo krótki okres eksploatacji przyczynia się do tego procesu.

Jest dość oczywiste, że telewizory CRT raczej nie nadają się do sparowania z komputerami w najlepszy sposób. Nowoczesne formaty nadawania treści audiowizualnych po prostu nie nadają się do takich telewizorów.

Dając pierwszeństwo telewizorom LCD, należy wiedzieć, że mogą się one różnić jakością odwzorowania kolorów. Kierując się tym parametrem, należy dokonać wyboru na korzyść najlepszej opcji.

Opcje podłączenia komputera do telewizora

Schemat podłączenia komputera do telewizora może być różny w zależności od charakterystyki sprzętowej obu urządzeń. Należy pamiętać, że należy dokładnie sprawdzić, jak dobrze przekazywany jest zarówno dźwięk, jak i obraz.

Jak zmienić monitor w telewizor? Można to zrobić na dwa sposoby:

  • Użycie przewodów; Bez użycia przewodów.

W pierwszym przypadku należy użyć DVI lub HDMI lub VGA. W przypadku połączenia bezprzewodowego, połączenie odbywa się za pomocą modułów zainstalowanych w telewizorze, specjalnego adaptera lub za pomocą Wi-Fi.

Jeśli połączenie ma być wykonane przewodowo, należy wiedzieć, że nie każdy przewód zapewni optymalną jakość obrazu i dźwięku. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie przewodów HDMI od wersji 2.0. Można również użyć drutów klasy tulipan, ale ten format jest uważany za raczej przestarzały. Z jego pomocą bardzo problematyczne będzie uzyskanie dźwięku przestrzennego i doskonałego transferu kolorów.

Ogólny schemat połączeń

W większości przypadków algorytm postępowania przy podłączaniu monitora do telewizora jest następujący:

  • Określić interfejs, przez który będzie możliwe połączenie; Aby zdecydować, która metoda połączenia będzie przewodowa czy bezprzewodowa; Wybierz niezbędny adapter lub kabel; Aby zsynchronizować urządzenia między sobą; aby sprawdzić jakość łączenia w pary.

Specyfika połączenia przez HDMI lub Displayport

W pytaniu o to, jak podłączyć laptopa do telewizora przez HDMI, musisz zwrócić uwagę na wszystkie aspekty. Interfejs HDMI stanowi najlepsze rozwiązanie do łączenia urządzeń w pary w celu przesyłania treści audiowizualnych. Chodzi o wysoką jakość dźwięku i obrazu. Istnieje jednak inny sposób połączenia.

Displayport jest specjalnie zaprojektowany jako element łączący komputer z telewizorem. Jego właściwości są nieco lepsze niż HDMI ze względu na przyspieszony transfer danych. Jedyną wadą Displayport jest to, że nie każdy komputer jest wyposażony w odpowiednie złącze. Przy okazji, jeśli zamierzasz używać laptopa do wyświetlania obrazów na drugim ekranie, lepiej kupić model, który ma taki interfejs.

Zaplanuj podłączenie telewizora do komputera przez HDMI

Jeśli chodzi o sposób podłączenia komputera do telewizora, nie powinno być trudności. Z reguły nowoczesne urządzenia posiadają niezbędny interfejs, który ponadto jest zawsze podpisany.

Połączenie przebiega w następujących krokach:

  • Sprawdzenie dostępności niezbędnych złączy w obu urządzeniach; Zakup przewodu HDMI, który będzie wystarczająco długi, aby zapewnić wygodne połączenie; Sparowanie dwóch urządzeń. Przełączanie na HDMI za pomocą pilota. Każdy nowoczesny telewizor posiada sekcję poświęconą źródłom sygnału. Często lista ta pokazuje dwa interfejsy jednocześnie. Powinieneś przełączyć się na ten, z którym jesteś połączony. Po zakończeniu debugowania systemu, na ekranie telewizora zobaczysz pulpit swojego komputera.

Czasami ta metoda połączenia może nie wyświetlać obrazu prawidłowo. Obraz może być mały lub mieć czarne pasy u dołu i u góry. Aby skorygować sytuację, należy kliknąć na dowolny segment ekranu za pomocą PCM. Użytkownik powinien wybrać "Właściwości" z menu kontekstowego. Następnie użytkownik powinien przejść do menu poświęconego parametrom. W nim, w zakładce z dodatkowymi parametrami, użytkownik może w najbardziej komfortowy sposób dostosować rozdzielczość do własnych upodobań.

Dodatkowe ustawienia połączeń

W niektórych przypadkach, jeśli automatyczne parowanie urządzeń nie powiedzie się, konieczne jest uciekanie się do bardziej szczegółowego debugowania połączenia. W takiej sytuacji kolejność działań będzie następująca:

  • Klikając na dowolne miejsce na ekranie z PCM, przejdź do sekcji "Właściwości", a następnie przełącz się do ustawień. W zakładce z ikonami ekranowymi należy kliknąć przycisk poświęcony wyszukiwaniu. Wybierz rozdzielczość wyświetlania. Ustaw każdy z ekranów na numer (1 dla monitora, 2 dla telewizora). Kliknąć przycisk definiowania.

Usuwanie błędów transmisji audio

Jeśli po podłączeniu dźwięk nie jest odtwarzany prawidłowo na telewizorze, należy wykonać pewne czynności. W menu Playback Devices (Urządzenia odtwarzania), należy wybrać urządzenie dźwiękowe i ustawić telewizor jako domyślne źródło dźwięku. Wynik powinien zostać zapisany.

Jak podłączyć telewizor do komputera za pomocą złączy DVI lub VGA

W przypadku braku HDMI lub wymaganej przejściówki nie należy się denerwować. W takich przypadkach należy zastosować złącza w formacie VGA lub DVI. Jak pokazuje praktyka, znacznie częściej występują one na korpusach urządzeń. Ale jak podłączyć laptopa do telewizora przez VGA ma swoje własne niuanse.

Połączenie krok po kroku

Korzystanie z tych interfejsów odbywa się według następującego schematu:

  • umieścić przewody w gniazdach; Włożyć wtyczkę do odtwarzania dźwięku do odpowiedniego gniazda; włącz telewizor i komputer i poprzez ustawienia telewizora przełącz na właściwy sygnał oznaczony literami łacińskimi.

Konfiguracja rozszerzenia pulpitu dla różnych systemów operacyjnych

Aby połączenie dwóch urządzeń ze sobą przebiegało prawidłowo, należy prawidłowo przeprowadzić proces wysuwania ekranu. W większości systemów operacyjnych wystarczy przejść do menu panelu sterowania, wybrać tam pozycję poświęconą wyświetlaczom i ustawić maksymalne rozszerzenie.

Połączenie bezprzewodowe przez Wi-Fi

Jak podłączyć laptopa do telewizora przez Wi-Fi? Aby to zrobić, telewizor musi mieć odpowiedni moduł. Na szczęście telewizory wyposażone w Smart TV posiadają ten element domyślnie. Ważne jest, aby zarówno laptop/komputer jak i telewizor były podłączone do tego samego routera. To właśnie tam odbędzie się parowanie.

W laptopach z procesorem Intel od trzeciej wersji wzwyż, obecność routera może być opcjonalna. Sam laptop może być źródłem bezprzewodowego internetu. Dzięki temu możliwe jest połączenie za pomocą technologii Miracast. Jeśli jednak Smart TV nie obsługuje tego typu parowania, konieczny będzie zakup dodatkowego adaptera, który będzie pełnił funkcję modułu.

Schemat połączenia urządzeń przez Wi-Fi

Jak podłączyć komputer do telewizora przez Wi Fi? Aby to zrobić, wykonaj poniższe czynności:

  • W menu telewizora należy aktywować funkcję parowania WiDi lub Miracast. Na szczęście większość urządzeń z funkcją Smart TV ma ją domyślnie włączoną. Jeśli jednak urządzenia będą połączone przez WiDi, należy dodatkowo pobrać na komputer oprogramowanie "Wireless Monitor" firmy Intel. Po wykonaniu tych czynności na ekranie telewizora pojawi się kombinacja liter i cyfr. Wpisz go w oknie, które otworzy się na ekranie laptopa.

W ten sposób urządzenia zostaną połączone w jeden system.

Jak korzystać z domowej sieci lokalnej

Możliwe jest również podłączenie komputera do telewizora za pośrednictwem sieci lokalnej z wykorzystaniem DLNA. W Internecie można znaleźć wiele programów poświęconych tej metodzie. Jednym z najpopularniejszych jest Home Media Server. Z jego pomocą algorytm połączenia będzie wyglądał następująco:

  • Uruchomić program; Rozpocznij wyszukiwanie urządzeń do podłączenia; Wybierz odbiornik TV z listy znalezionych urządzeń; Włącz usługę multimedialną w ustawieniach; Dodaj te foldery, do których zezwalasz na dostęp z telewizora; Zapisz wynik.

Jak skonfigurować ekrany wyświetlacza

Nie każdy użytkownik lubi mieć uwagę rozproszoną na dwa źródła obrazu jednocześnie podczas oglądania serialu lub filmu. Z tego powodu należy skonfigurować prawidłowe wyświetlanie na dwóch wyświetlaczach. Można użyć ustawień komputera, aby wyświetlić tylko jeden z ekranów, lub włączyć tryb duplikacji. Jeśli chodzi o oglądanie filmów, w większości przypadków użytkownicy pozostawiają telewizor jako źródło obrazu.