MyKronoz ZeTime - stylowy inteligentny asystent

W dzisiejszych czasach nowoczesnego postępu, nikogo już nie dziwią "inteligentne" gadżety. Są wszędzie i wśród nas: inteligentne pojazdy, inteligentne zegarki i inteligentne urządzenia domowe, inteligentne telewizory, a nawet roboty - producenci oferują nam ogromną liczbę "zaawansowanych" urządzeń. Jednak niektórzy współcześni twórcy poszli dalej i zaprezentowali światu zupełnie nowy wynalazek: hybrydowy smartwatch. Czym różnią się one od znanych nam już "inteligentnych" zegarków? O tym właśnie będziemy mówić w tym artykule.

MyKronoz ZeTime to pierwszy na świecie model hybrydowego smartwatcha. Początkowo projekt opracowania tego modelu został uruchomiony rok temu na znanej platformie Kickstarter, a wkrótce przedsięwzięcie okazało się sukcesem - zebrano ponad pięć milionów dolarów! Sugeruje to, że projekt był rozpoznawany przez większość populacji Internetu. "Hybryda" smartwatcha MyKronoz ZeTime polega na tym, że posiada on zarówno ekran dotykowy, jak i analogowe wskazówki.

W rzeczywistości nowość wygląda jak zwykły zegarek, tyle że łączy w sobie pełnokolorowy ekran dotykowy TFT, mierzący 1,22 cala, oraz mechanizm kwarcowy ze wskazówkami. W dolnej części obudowy znajduje się czujnik tętna. Wszystko to zamknięte jest w obudowie ze stali nierdzewnej i pokryte wytrzymałym szafirowym szkiełkiem. Ten wysokiej klasy design wygląda oszałamiająco.

Podobnie jak inne inteligentne zegarki, model MyKronoz ZeTime "wie", jak liczyć kroki, liczbę kalorii, odczytywać poziom aktywności użytkownika, tętno i fazy snu. Ponadto, korzystając z nowości, można włączyć stoper, budzik i timer, poznać pogodę na zewnątrz, odebrać telefon, przeczytać wiadomości w sieciach społecznościowych. No i główna funkcja - zegar wskazuje czas za pomocą wskazówek. Funkcjonalność ZeTime pozwala również na sterowanie odtwarzaczem muzyki lub robienie zdjęć i filmów na smartfonie. Zestaw funkcji jest bardzo szeroki.

Projekt smartwatcha MyKronoz ZeTime

Kolorowy ekran dotykowy jest łatwy w obsłudze za pomocą jednego dotknięcia, poza tym na obudowie znajdują się trzy oddzielne przyciski, wśród których jest standardowe kółko "kręcenia". Górny przycisk odblokowuje wyświetlacz, powraca do ekranu głównego i wyłącza go przez ponowne naciśnięcie. Użyj środkowego kółka do sterowania pozycjami menu i przełączania się z jednej aplikacji do drugiej. Możesz użyć dolnego przycisku jako polecenia "wstecz", tzn. możesz anulować akcję i powrócić do poprzedniego elementu. Jeśli przytrzymasz dolny przycisk przez dłuższy czas, zegarek się wyłączy.

Synchronizacja smartwatcha MyKronoz ZeTime ze smartfonem jest możliwa za pomocą modułu Bluetooth w wersji 4.2, nadają się do tego gadżety z systemem operacyjnym Android (wersja 5.0+) lub IOS (wersja 8+). Tutaj wszystko jest tak jak w konwencjonalnym smartwatchu: musisz pobrać aplikację (bezpłatną) kompatybilną z systemem operacyjnym gadżetu, zainstalować ją i zsynchronizować oba urządzenia.

Co do czasu pracy na baterii i ładowania... Wbudowana bateria litowo-jonowa o pojemności 200 mAh zapewnia do 30 dni pracy zegarka w normalnym trybie analogowym i do 3 dni pracy w aktywnym trybie smartwatcha. W zestawie znajduje się ładowarka magnetyczna i kabel USB. Zegarek ZeTime może pracować w dwóch odrębnych trybach: z włączonymi funkcjami - jako smartwatch, z wyłączonymi wszystkimi funkcjami - jako klasyczny zegarek z tarczą, co jest bardzo wygodne.

Opisaliśmy tylko główne cechy smartwatcha MyKronoz ZeTime. W rzeczywistości model ten posiada wiele dodatkowych funkcji, takich jak na przykład: wodoodporność do 5 ATM, funkcja "antiwar", alarm zagubienia i inne. Nowość jest naprawdę warta uwagi.