6 zasad długotrwałego działania suszarki do włosów

Suszarka do włosów zajmuje ważne miejsce w życiu każdego z nas. W codziennym życiu często się spieszymy i wtedy z pomocą przychodzi suszarka do włosów - pomoże szybko wysuszyć włosy, wykonać lekką stylizację i nadać włosom objętość. Jednak jak każde urządzenie elektroniczne, suszarki do włosów mogą się z czasem zepsuć. Oto kilka zasad, które pomogą wydłużyć żywotność suszarki do włosów.

Zasada nr 1

Nie przegrzewaj urządzenia. Jak wiele urządzeń, suszarka do włosów może się przegrzać, jeśli pracuje przez dłuższy czas bez przerwy. Modele wyposażone w termostat są bardziej ochronne - jeśli się przegrzeją, po prostu wyłączają się na jakiś czas. Przegrzanie suszarki do włosów może spowodować uszkodzenie jej silnika. Aby temu zapobiec, należy zapewnić urządzeniu "przerwy" w pracy.

Zasada nr 2 Konieczne jest okresowe czyszczenie suszarki do włosów. Podczas pracy, kurz, jak również cząsteczki włosów, które gromadzą się wewnątrz suszarki do włosów, dostają się na kratkę suszarki do włosów przez wentylator. Aby Twoja suszarka do włosów nie zapychała się i nadal Ci służyła - oczyść ją z nagromadzonych zanieczyszczeń. Kiedy to zrobić? Nie ma dokładnych ram czasowych, ale najważniejsza rzecz: jeśli podczas pracy suszarki poczujesz pewien zapach przypominający spaleniznę - musisz pilnie wyczyścić urządzenie. Można to zrobić poprzez zdjęcie kratki wlotu powietrza. Siatkę można wygodnie czyścić szczoteczką do zębów.

Zasada #3.

Właściwe przechowywanie. Aby Twoja suszarka do włosów służyła długo, musisz ją odpowiednio przechowywać. Dotyczy to w szczególności przewodu elektrycznego. Nie owijaj przewodu elektrycznego wokół korpusu suszarki do włosów ani nie skręcaj go niedbale. Prowadzi to do pęknięcia drutu. Często w instrukcjach urządzenia znajduje się informacja, jak kompaktowo przechowywać suszarkę do włosów.

Susz włosy we właściwy sposób

Lifecycle #1.

Aby ułatwić i przyspieszyć suszenie, po umyciu włosów zawiń je w ręcznik. Dzięki temu odprowadza wilgoć i skraca czas schnięcia.

Życiowa wskazówka #2.

Aby chronić włosy przed gorącym powietrzem suszarki, zastosuj wcześniej produkt do suszenia włosów. Może to być spray na bazie oleju, lotion lub balsam, który pomoże chronić włosy przed wysuszeniem.

Lifecycle #3.

Susząc włosy, trzymaj suszarkę pod kątem i kieruj strumień powietrza tylko od nasady do końcówek włosów. Ważne jest, aby trzymać suszarkę w odległości 15-20 cm od głowy. Podczas suszenia wybierz średnią temperaturę, a jeśli czas na to pozwala, wysusz włosy zimnym powietrzem. Dzięki tym wskazówkom, uchronisz swoje włosy przed zniszczeniem.

Aby zapoznać się z ofertą akcesoriów do suszarek do włosów, kliknij tutaj:

Akcesoria