Sposoby na przywrócenie iPhone'a do ustawień fabrycznych w domu

 Istnieje kilka powodów, dla których użytkownik decyduje się na usunięcie danych z iPhone'a.
  • Urządzenie często "zawiesza się", znajduje się na nim złośliwe oprogramowanie, lub urządzenie ma już zajętą dużą ilość pamięci, co uniemożliwia jego prawidłowe działanie. Błąd po aktualizacji systemu operacyjnego. Zdarza się, że w wyniku awarii serwera, świeża wersja systemu iOS zostaje zainstalowana niepoprawnie, a smartfon przestaje się włączać. Użytkownik zapomniał hasła i nie może zalogować się przy użyciu swojego identyfikatora Apple ID. W najbliższym czasie nastąpi odsprzedaż, a wszystkie treści (zdjęcia, filmy, dokumenty, dane biometryczne, referencje) muszą zostać usunięte.

Oczywiście, można wymazać informacje ręcznie, ale trudno nazwać tę metodę niezawodną. Kolejna rzecz - reset iPhone'a do ustawień fabrycznych - całkowite usunięcie wszystkich danych, począwszy od kontaktów telefonicznych i zainstalowanych programów, a skończywszy na plikach w pamięci urządzenia.

Jak zresetować iPhone'a do ustawień fabrycznych poprawnie i bez konsekwencji, powiedz nam poniżej.

Metoda pierwsza: przez iTunes (urządzenie jest włączone)

W zwykłej sytuacji (gdy telefon jest sprawny) należy "zresetować" ustawienia za pomocą aplikacji iTunes. Należy podłączyć urządzenie do laptopa lub komputera PC za pomocą kabla USB, a następnie wykonać następujące czynności

  • Uruchom iTunes na komputerze. Włącz opcję "Znajdź iPhone'a" w zakładce iCloud w ustawieniach. Podłącz telefon iPhone. Wprowadź hasło iTunes (jeśli zostanie wyświetlony monit) lub postępuj zgodnie z instrukcjami programu. Wybierz urządzenie, gdy pojawi się ono w aplikacji (w panelu po lewej stronie). Przejdź do zakładki "Przeglądaj" i kliknij "Odzyskaj iPhone'a". Aby potwierdzić akcję, ponownie kliknij "Przywróć" w wyświetlonym oknie.

W rezultacie wszystkie dane na iPhonie zostaną usunięte, a ustawienia powrócą do oryginalnych. Jednocześnie na smartfonie z "jabłuszkiem" zostanie zainstalowana świeża konfiguracja iOS.

Metoda druga: przez iTunes (urządzenie nie chce się włączyć)

Co zrobić, jeśli smartfon Apple nie chce się uruchomić? Aby przywrócić iPhone'a 6 do ustawień fabrycznych w takim przypadku, będziesz musiał:

  • Wykonaj kroki 1 i 2 z poprzedniej pomocy; Zrestartuj iPhone'a siłą; Naciśnij i szybko zwolnij przyciski zwiększania i zmniejszania głośności jeden po drugim Naciśnij klawisz Power - zostanie wyświetlony tryb odzyskiwania.

Ta metoda działa ze smartfonami Apple ósmej i nowszych wersji. W przypadku wcześniejszych modeli (5, 5S, 6, 7) sposób postępowania jest nieco inny:

  • Przytrzymaj przycisk zasilania + głośność w dół i poczekaj, aż pojawi się tryb odzyskiwania (aby pomóc tym, którzy szukają sposobu na przywrócenie iPhone'a 7 do ustawień fabrycznych); Przytrzymaj wciśnięty przycisk zasilania i przycisk home - w przypadku iPhone'a 6s i wcześniejszych konfiguracji. Ponownie poczekaj, aż przywrócenie zostanie włączone.

Ostatni krok jest istotny dla iPhone'ów wszystkich generacji i konfiguracji - potwierdź akcję, wybierając "Przywróć" w wyświetlonym menu.

Trzeci sposób, bez iTunes

Podczas resetowania ustawień iPhone'a, iTunes nie jest jedynym poprawnym rozwiązaniem. Wszystkie treści multimedialne i kontakty z "jabłka" można usunąć w inny sposób. Z przyciskami i bez iTunes. Prawda, ta metoda działa tylko wtedy, gdy urządzenie jest normalnie włączone.

Tak więc, jak przywrócić iPhone'a do ustawień fabrycznych za pomocą przycisków (pod warunkiem, że uruchomi się normalnie):

  • w menu telefonu, w ustawieniach, wybierz "Resetuj"; kliknij na "Wymaż zawartość i ustawienia"; Upewnij się, że wprowadziłeś kod dostępu do swojego identyfikatora Apple ID; poczekaj, aż ustawienia zostaną usunięte, a pamięć smartfonu zostanie przywrócona do domyślnych ustawień fabrycznych.

Utwórz kopię zapasową ważnych danych

Aby zachować ważne informacje i przenieść je później na nowe urządzenie, zaleca się wykonanie kopii zapasowej, czyli backupu. Istnieją dwa niezawodne sposoby, aby to zrobić.

Przez iTunes

  • Włącz program i jeśli zostaniesz poproszony o autoryzację, wprowadź swoje hasło. Z boku, nad panelem iTunes, znajduje się ikona - kliknij ją i kliknij "Przeglądaj". Wybierz opcję "Utwórz kopię teraz". Aby zapisać dane z aplikacji Aktywność i Zdrowie, nie zapomnij zaznaczyć pola wyboru "Szyfruj kopię zapasową". Następnie wprowadź swoje hasło. Przed zakończeniem procesu tworzenia kopii zapasowej postępuj zgodnie z instrukcjami programu.

W chmurze

  • Przejdź do Internetu na swoim telefonie iPhone. Przejdź do: "Ustawienia" - "Nazwa użytkownika" - "iCloud". W modelach z iOS 10.2 i starszych kliknij "Ustawienia" i poszukaj "iCloud" na dole strony z opcjami. Aktywuj "Kalendarze", "Kontakty" i inne niezbędne aplikacje. Na dole strony kliknij na "Backup to iCloud", a następnie upewnij się, że ten element jest również włączony. Wybierz "Create Backup" (Utwórz kopię zapasową) i poczekaj, aż ostatnio utworzona kopia zostanie zaktualizowana.

Tworzenie kopii zapasowej (back-up) nie jest bynajmniej jedyną rzeczą, którą użytkownik powinien podjąć przed "cofnięciem" swojego iPhone'a. Przed zabiegiem należy pamiętać o naładowaniu urządzenia (do co najmniej 60%) - prawdopodobnie spędzimy sporo czasu na zerowaniu i restartowaniu, jeśli w połowie procesu urządzenie się wyłączy, wszystko może się zdarzyć. Aż do całkowitej awarii smartfona włącznie!

Kolejną obowiązkową operacją jest sprawdzenie IMEI. Należy to zrobić, aby upewnić się, że iPhone nie jest zablokowany. A co jeśli spróbujesz zresetować ustawienia sieciowe na jailbroken iPhone (poprzez ikonę Cydia na ekranie głównym)? Najprawdopodobniej urządzenie zostanie "zablokowane" i tylko centrum serwisowe może je odblokować.

Aby sprawdzić IMEI, zaleca się użycie jednej ze specjalnych usług internetowych, patrząc w zakładce "O urządzeniu" na iPhonie lub na jego pudełku.

Musisz usunąć nie wszystkie dane, ale tylko poszczególne aplikacje z iPhone'a, na przykład program lub grę? Skorzystaj z jednego ze sprawdzonych sposobów.

Usuń aplikację z pulpitu

  • Stuknij palcem w iPhone'a (w dowolnym miejscu wyświetlacza) i przytrzymaj go przez kilka sekund - zobaczysz ikony krzyżyków po lewej stronie, nad ikonami aplikacji. Stuknij w ikonę krzyżyka aplikacji, którą chcesz "zabić" i potwierdź usunięcie.

Usuwanie aplikacji w ustawieniach iPhone'a w menu "Pamięć masowa".

  • Wybierz "Storage" z menu "Statistics" w ustawieniach. Kliknij na wybrany program - pojawi się okno, w którym podany będzie jego rozmiar. Kliknij na "Uninstall Application" i potwierdź, a aplikacja i wszystkie jej pliki zostaną odinstalowane.

Odinstalowanie aplikacji z iPhone'a przez iTunes

Metoda polega na anulowaniu synchronizacji iTunes między komputerem a urządzeniem iOS. Postępuj zgodnie z poniższą instrukcją:

  • Podłącz telefon komórkowy Apple do komputera za pomocą kabla USB lub bezprzewodowej sieci Wi-Fi i uruchom iTunes. Kliknij na urządzenie w menu u góry po prawej stronie, obok "iTunes Store". Kliknij na zakładkę "Programy" i na liście, obok aplikacji, którą chcesz "zdjąć", kliknij na "Odinstaluj". Jeśli program nie jest zainstalowany w pamięci telefonu, to zamiast przycisku "Odinstaluj" będzie "świecił" przycisk "Zainstaluj". Najpierw kliknij go, a następnie - "Synchronizuj".

Ogólnie rzecz biorąc, usunięcie wszystkich danych z iPhone'a zajmie nie więcej niż 3-5 minut. Na samym końcu procesu, urządzenie uruchomi się ponownie i będziesz miał zupełnie nowy (software-wise), czysty iPhone.

Mam nadzieję, że teraz wiesz, jak przywrócić iPhone'a do ustawień fabrycznych bez hasła, i nie będziesz miał więcej problemów z tym działaniem.