Właściwe czytanie - wskazówki dla miłośników książek

Miłość do czytania jest tym czynnikiem, który czyni nas lepszymi, pozwala nam się rozwijać i wzbogaca nasz wewnętrzny świat. Każdy "mól książkowy" ma swoje ulubione dzieła literackie, które może powtarzać po wielekroć. Ale często większość papierowych książek zbiera kurz na półkach, bo duży rozmiar nie pozwala na noszenie ich w torbie. E-book jest najlepszym pomocnikiem w tej kwestii. Pobierz swoją ulubioną literaturę i czytaj regularnie bez żadnych problemów!

W tym artykule oferujemy Państwu kilka przydatnych wskazówek, które motywują do czytania i uczynić ten proces jakościowe.

Lifehack #1 - Skup się na czytaniu

Podczas czytania nie pozwól sobie na rozproszenie uwagi przez żadne inne rzeczy. W ten sposób można czytać tekst w sposób przemyślany i z sensem. E-book to świetny pomocnik w tym względzie, ponieważ jest przeznaczony tylko do czytania i nie pozwoli Ci się rozpraszać sprawdzaniem poczty elektronicznej lub mediów społecznościowych, jak możesz to robić na tablecie.

Lifehack #2 - zrób listę książek, które chcesz przeczytać dla siebie

I najlepiej zrobić sobie "top 5" książek - nie więcej, bo ta liczba jest optymalna dla motywacji. Lista konkretnych prac będzie zawsze przed Twoimi oczami, a Ty będziesz mógł stopniowo i regularnie się na niej pojawiać. To jest bardzo motywujące.

Lifehack #3 - "mieszaj" gatunki

Każdy ma swoje własne preferencje co do stylów i gatunków. Niektórzy ludzie lubią czytać beletrystykę, inni kryminały, a są i tacy, których interesują tylko powieści. Ale czasami ta monotonia może zgasić twoje zainteresowanie czytaniem. Aby tego uniknąć - "mieszaj" literaturę. Różne gatunki zapewnią nowe zainteresowanie książkami.

Lifehack #4 - dziel się tym, co czytasz

Dołącz do klubu książki lub sam go załóż - w gronie takich samych miłośników czytania możesz dyskutować o ciekawych materiałach, dzielić się wskazówkami na temat ulubionych autorów i dzieł. Dzięki temu materiał, który czytasz, będzie lepiej przyswajany, a Ty poznasz nowych ludzi i ciekawą literaturę.

Lifehack #5 to zasada "30 stron dziennie".

Oznacza to, że powinieneś postawić sobie poprzeczkę: czytaj codziennie co najmniej 30 stron. Rytm czytania każdego człowieka jest inny, a żeby proces ten przebiegał regularnie, bez przestojów, należy trzymać się wybranego planu. 30 stron to optymalny rytm czytania dla każdego. W ten sposób można przeczytać około 60 książek rocznie. A to już bardzo dużo!

Życzymy sukcesów w realizacji przedsięwzięć!

Zobacz asortyment:

E-booki

Futerały i folie ochronne do tabletów PC