Przedłużenie "życia" zamrażarki

Przyzwyczailiśmy się do tego, że zamrażarka nie wymaga specjalnej konserwacji. Po prostu przecieramy je wilgotną szmatką, czasem czyścimy domowymi detergentami i to wszystko. Ale czy jest to rzeczywiście właściwa pielęgnacja? Przyjrzyjmy się zasadom, które przedłużą "życie" Twojej zamrażarki.

1. Zamrażarka powinna być zainstalowana w chłodnym miejscu, z dala od wszelkich źródeł ciepła, w tym grzejnika. Powodem tego jest fakt, że znajdując się w pobliżu źródeł ciepła, urządzenie przetwarza otaczające je gorące powietrze, a w konsekwencji zużycie energii staje się znacznie wyższe. Także, zamrażarka silnik dostaje gorący od źródeł ciepła i to może stawiać je out of service.

2. Ułóż żywność równomiernie w komorze zamrażarki - ułatwi to urządzeniu utrzymanie wymaganej temperatury chłodzenia.

3. Nawet jeżeli twój chłodnia automatyczny odszranianie, z No Frost lub Frost bezpłatnym systemem, ty wciąż potrzebujesz czyścić twój chłodnię ręcznie once w chwilę utrzymywać je czystym i świeżym. W ten sposób zapobiegniesz pojawieniu się pleśni i nieprzyjemnych zapachów. Aby to zrobić, musisz odłączyć urządzenie, wytrzeć wszystkie wewnętrzne części i półki wilgotną szmatką.

Zasady dotyczące zamrażania żywności

№1

Wszystkie produkty spożywcze przeznaczone do zamrożenia należy przechowywać w lodówce tylko raz. W przeciwnym razie po ponownym zamrożeniu straci swoje naturalne cechy i właściwości użytkowe.

№2

Zamrażać w szczelnie zamkniętych pojemnikach. W ten sposób można uniknąć powstawania nieprzyjemnych zapachów w komorze zamrażarki. Nie należy używać szklanych naczyń do zamrażania, ponieważ pękają one pod wpływem niskich temperatur.

№3

Produkty pochodzenia zwierzęcego, takie jak drób, mięso, owoce morza lub ryby powinny być zamrożone i przechowywane w temperaturze poniżej -18 stopni. Taka żywność powinna być całkowicie zamrożona - do pełnej głębokości. W ten sposób dłużej zachowują swoją strukturę i właściwości użytkowe.

Cykle życia .

Aby usunąć nieprzyjemny zapach z zamrażarki, możesz wykonać następujące czynności:

1. Użyj improwizowanych środków zaradczych i umieść je w szufladach/półkach zamrażarki. Mogą to być węgiel aktywny, obrana cebula, kawa mielona lub ziarna kawy, albo plasterki cytryny. Wszystkie te środki są świetne w pochłanianiu obcych zapachów bez pozostawiania własnych za sobą.

2. Myjąc zamrażarkę, użyj roztworu octu lub sody oczyszczonej/soli. Składniki te, są również bardzo skuteczne w eliminowaniu nieprzyjemnego zapachu. Przygotuj roztwór wody i tych składników, a następnie przetrzyj nim ściany zamrażarki. 3.

Stosować specjalny pochłaniacz zapachów przeznaczony do lodówek i zamrażarek. Wystarczy umieścić go w lodówce. Zazwyczaj produkt przeznaczony jest na 2-3 miesiące skutecznego oczyszczania powietrza. Następnie należy wymienić absorber.

Aby zapoznać się z asortymentem produktów towarzyszących dla komór mroźniczych kliknij na link:

Akcesoria do lodówek