Z dala od utartych szlaków Google

Wczoraj, 4 października 2017 roku, Google przeprowadziło oficjalną prezentację swoich nowych produktów. Wydarzenie o nazwie "Made By Google 2017" przyniosło wiele przydatnych gadżetów sprzętowych, z których część była długo wyczekiwana.

Google Home Mini.

Pierwszym i najważniejszym przedstawicielem szeregu nowych produktów od Google był inteligentny głośnik Home Mini. Jest to niewielki i przydatny gadżet, który oferowany jest w trzech kolorach: czarnym, szarym i czerwonym. Urządzenie jest przystosowane do podłączenia do wszystkich gadżetów odtwarzających muzykę. Koszt nowości wyniesie jedynie 49 dolarów amerykańskich.

Inteligentny głośnik Google Home Mini

Google Home Max

Ten model jest starszą wersją poprzedniego. Home Max wygląda inaczej i jego cena jest znacznie wyższa - 399 dolarów. Głośnik posiada 2 dwudrożne głośniki, można do niego podłączyć zewnętrzne źródła dźwięku (np. pilot DJ).

Inteligentny głośnik Google Home Max

Google Pixel 2 i Google Pixel 2 XL

Następnie zaprezentowano odświeżone smartfony Google Pixel 2 i Google Pixel 2 XL. Wielkość ekranu urządzeń to odpowiednio 5 i 6 cali, zajmuje on prawie cały przedni panel smartfonów. "Wypchanie" nowości jest identyczne: procesor Snapdragon 835, RAM - 4 gigabajty, wbudowany z wariacjami: 64 i 128 gigabajtów. Google Pixel 2 będzie w stanie zadziwić użytkownika wbudowaną sztuczną inteligencją: gadżet może automatycznie rozpoznać odtwarzaną kompozycję muzyczną. Rozdzielczość OLED-wyświetlacza w Google Pixel 2 to 1920x1080 pikseli, w starszym modelu - 2880 x 1440. Aby sterować smartfonem, wystarczy lekko "ścisnąć" jego boczne krawędzie, a asystent głosowy Google Assistant "przyjdzie na ratunek".

Smartfony Google Pixel 2 i Google Pixel 2 XL

Google Pixelbook

"Chodzące" po sieci plotki potwierdziły się - Google na prezentacji zaprezentowało nowego Chromebooka (Chrome-book) o nazwie Pixelbook. Dlaczego Chromebook? To proste - laptop działa na systemie operacyjnym Chrome. Nowość wykonana jest w bardzo kompaktowej obudowie - grubość to zaledwie 10 milimetrów, a waga to 1 kilogram. Takie urządzenie będzie wygodne w użyciu do pracy i nauki. Jeśli chodzi o specyfikację laptopa: procesory Intel Core i5 lub i7, ekran o przekątnej 12,3 cala i rozdzielczości 2400×1600 pikseli, pamięć w różnych wariantach: operacyjna - 8 lub 16 GB, wbudowana może mieć 128, 256 lub 512 GB. Główna wyjątkowość nowych przedmiotów - laptop "wie" jak złożyć się o 180 stopni. Koszt tego "cuda" będzie wynosił 999 dolarów (przy minimalnym zestawie cech).

Google Pixelbook

Po głównych nowościach na prezentacji zostały zaprezentowane akcesoria do nich.

Google Pixelbook Pen

Gadżet ten ma współpracować z laptopem Pixelbook. Jest to "inteligentny" rysik, za pomocą którego można w wygodny sposób uzyskać dane od asystenta głosowego Google Assistant. Informacja jest wyświetlana na ekranie laptopa po tym, jak użytkownik zakreśli rysikiem wymagane zdjęcie lub frazę. Google Pixelbook Pen rozpoznaje do 2000 poziomów nacisku, a czas reakcji gadżetu wynosi zaledwie 10 milisekund. Rysik będzie oferowany w cenie 99 dolarów.

Google Pixelbook Pen Stylus

Google Pixel Buds

Słuchawki douszne marki Google są wyposażone w technologię bezprzewodową. Google Pixel Buds mogą być sparowane z Google Assistant, ale tylko wtedy, gdy są połączone również z markowym smartfonem Pixel. Głównym "chipem" tej nowości była funkcja automatycznego tłumaczenia języka obcego. Innymi słowy, gdy w słuchawkach zabrzmi obca mowa, użytkownik usłyszy jednocześnie jej tłumaczenie na swój język ojczysty. W modelu zaprogramowanych jest łącznie czterdzieści języków. Koszt nowości - 159 dolarów.

Słuchawki Google Pixel Buds

Google Clips

Kolejnym akcesorium z rodziny Google jest miniaturowa kamera o nazwie Clips. Model ten jest kompatybilny z wszystkimi smartfonami Pixel. Małe urządzenie można przymocować w dowolnym, dogodnym miejscu lub zabrać kamerę ze sobą w podróż. Poręczne akcesorium, które nie zajmie dużo miejsca. Aparat będzie dostępny w cenie 249 dolarów.

Google Clips Kamera

Podczas prezentacji publiczność zobaczyła również okulary wirtualnej rzeczywistości Google DayDream View w nowej, ulepszonej wersji. Odświeżony model ucieszy użytkownika rozbudowaną funkcjonalnością, w której pojawiło się więcej usług i aplikacji.

Okulary Google DayDream View

Oto taki wybór nowych produktów od Google. Oczywiście, teraz cały świat będzie oczekiwać na niesamowite gadżety w sprzedaży. Będziemy śledzić doniesienia z globalnej korporacji i na pewno podzielimy się nimi ????.