Death Stranding ukaże się na PS4 8 listopada 2019 roku: co wiadomo o grze

Zobacz treść artykułu

  1. Koncepcja
  2. Lokalizacja
  3. Postacie
  4. Mechanika gry
  5. Data wydania

Death Stranding to najbardziej wyczekiwana gra 2019 roku z bardzo odważną koncepcją. Hideo Kojima (geniusz) wyzwolił się z kajdan Konami i może teraz robić coś innego niż Metal Gear, a pomysłów i ambicji mu nie brakuje. Tym razem zamierza udowodnić światu, że gry są po to, by łączyć ludzi. Pytanie tylko, jak zamierza to zrobić.

Koncepcja

Kojima wielokrotnie mówił, że grę oparł na pomyśle jednego ze swoich ulubionych autorów, Kobo Abe, z jego powieści The Rope. Pisarz zastanawia się w nim nad pierwszymi wynalazkami ludzkości - kijem i liną.

Patyk pomógł małpie stać się człowiekiem i ochronić się przed nadchodzącymi niebezpieczeństwami, a lina pomogła zatrzymać przy sobie ważne rzeczy. Kojima zamierza więc wykorzystać te gadżety w swoich grach, aby zjednoczyć graczy z całego świata - o czym właśnie będzie traktować część świata gry.

Ustawienie

Akcja Death Stranding rozgrywa się na Ziemi. Ludzkość doświadczyła pewnego kataklizmu, który spowodował niezwykłe anomalie. Gracze napotykają deszcz, który przyspiesza czas na wszystkim, czego dotkną, oraz dziwne stworzenia, które żerują na ludziach. Jeśli stwór połknie człowieka, następuje potężna eksplozja - wodewil - która pozostawia po sobie ogromny krater.

Geograficznie Death Stranding to dawne Stany Zjednoczone, które istnieją pod nową nazwą - United Cities of America. Jednym z ważnych zadań dla graczy będzie zjednoczenie osad między sobą, Kojima wspominał o tym w wywiadach.

Postacie

Jednym z głównych bohaterów jest Sam Bridges, grany przez Normana Reedusa. Pracuje jako kurier dla firmy Bridges. Z trailera dowiadujemy się, że jest on profesjonalistą w swoim fachu i że ma "chiralne alergie" i DOOMS, cokolwiek to znaczy. To właśnie ta postać wyrusza w podróż przez niezbadany świat, aby zjednoczyć wszystkie miasta.

Szef Sama, Die-Hardman (Tommy Earl Jenkins), udziela mu rad przez radio. W jednej ze scen bohaterka Lea Seydoux pomaga Samowi uciec przed niewidzialnym stworem. Guillermo del Toro wcielił się w równie tajemniczą postać Deadmana i on również ma emblemat Bridges na kurtce. Więc może te postacie są po stronie Sama.

Kolejną postacią, która dobrze nawiązuje do Sama jest Mama. W tajemniczy sposób jest ona związana ze swoim dzieckiem, które przebywa w świecie potworów, aka BT, czyli rzeczy wyrzuconych na brzeg. Dzieci, które pojawiły się w prawdziwym świecie nazywane są BB, co oznacza bridge baby, mają pewne zdolności, więc są używane jako detektor do wykrywania BT. Sam ma dziecko z mostu i nosi je przy sobie w specjalnej kapsule i opiekuje się nim.

Głównymi antagonistami są Człowiek w Złotej Masce (Troy Baker) oraz Komandor, w którego wcielił się Mads Mikkelsen.

Mechanika gry

Kojima mówi, że Death Stranding to gra, która nie należy do żadnego gatunku, ale jeśli lubisz gry action-adventure, będziesz się dobrze czuł w otwartym świecie. Zauważ, że agresywne podejście do rozgrywki nie jest jedynym możliwym. Już z pierwszych zwiastunów mogliśmy zobaczyć, że bohater dużo porusza się pieszo i stara się ukryć przed przeciwnikami, nie zwracając na siebie uwagi. Pomaga mu w tym dziecko i mechaniczne ramię przymocowane do kombinezonu.

W grze śmierć nabiera nowego znaczenia i staje się naturalną częścią rozgrywki.

Data wydania

Death Stranding ukaże się 8 listopada na PS4. Gra zajmie 55 gigabajtów na dysku twardym - niewiele jak na dzisiejsze standardy. Grę można zamówić w przedsprzedaży na stronie Foxtrot na stronie.

Jeśli jeszcze nie kupiłeś konsoli, to kup ją w jednym pakiecie -. PlayStation 4 Pro 1tb + Death Stranding!

W przeddzień premiery ogłoszono również, że gra będzie dostępna na PC. Na koncie Kojima Productions w serwisie Twitter pojawiła się informacja, że gra w wersji na PC ukaże się wczesnym latem 2020 roku.

W międzyczasie rzućcie okiem na porównanie grafiki z gry na PS4 i PS4 Pro.

Czy podobał Ci się artykuł?

0 0 Zostaw komentarz

Zaloguj się przez media społecznościowe

Facebook Google lubZostaw komentarz

Komentarz Zostaw recenzję Dotychczas brak komentarzy