Jak wyłączyć aktualizacje systemu Windows 10?

 Najnowsze aktualizacje systemu Windows 10 spowodowały zalew negatywnych komentarzy ze strony użytkowników. Urządzenia zaczęły się zawieszać, nie dało się na nich pracować, a pamięć RAM była wykorzystywana do maksimum. W związku z tą sytuacją pojawiło się pytanie, jak wyłączyć aktualizację Windows 10. W tym artykule rozważymy różne opcje rozwiązania tego problemu, a także opowiemy o przypadkach, w których powrót do ustawień fabrycznych jest niemożliwy, i co zrobić w takim przypadku.

Dlaczego pojawiają się aktualizacje

Głównym celem aktualizacji oprogramowania jest poprawa wydajności aplikacji i samego systemu. Jeśli widzisz wyskakujące okno informujące o konieczności ponownego uruchomienia komputera po zainstalowaniu aktualizacji, prawdopodobnie zauważyłeś, że takie zmiany nie zawsze zachodzą poprawnie i są niezbędne dla Twojego urządzenia. Trudność polega na tym, że procesy te zachodzą w sposób niekontrolowany, ponieważ wielu użytkowników ma aktywną funkcję "automatycznych aktualizacji". Jeśli nie wiesz, jak wyłączyć usługę aktualizacji systemu Windows 10, chcesz samodzielnie zarządzać procesem i kontrolować swój komputer lub laptop, to ten artykuł jest dla Ciebie.

Jak wyłączyć automatyczne aktualizacje systemu Windows 10

Istnieje kilka opcji, w jaki sposób można wyłączyć aktualizacje systemu Windows 10. Wszystkie metody są do siebie podobne, ale mechanizm wyłączania operacji jest inny.

Najpopularniejsze metody wyłączania:

 • Poprzez Control Center. Poprzez zasady grupy. Poprzez rejestr. Poprzez rejestr.

Przyjrzyjmy się bliżej wszystkim metodom, jak wyłączyć aktualizację domową Windows 10. Wybierz najodpowiedniejszy - wszystkie są dość proste i będą odpowiadać zarówno zaawansowanym użytkownikom, jak i początkującym.

Przez centrum sterowania

Wszystkie wersje systemu Windows 10 pozwalają na wyłączenie aktualizacji za pomocą Centrum sterowania. Warto z góry zaznaczyć, że wyłączenie aktualizacji na stałe w ten sposób nie zadziała, ale na miesiąc lub do sześciu miesięcy - bez problemu. Z czasem serwis będzie je ponownie włączał bez pytania użytkownika. Musisz wyłączyć aktualizacje systemu Windows 10 na krótki okres czasu? Wtedy ta metoda jest dla Ciebie. Aby usunąć aktualizacje, zalecamy skorzystanie z instrukcji krok po kroku:

 1. Użyj przycisków Win i R. Naciśnij je jednocześnie, aby pojawiło się pole wyszukiwania. Niektórzy użytkownicy uważają, że menu Start jest wygodniejsze. Poszukaj pliku o nazwie "services.msc". W tym miejscu dokonywane są zmiany w konfiguracji. Kiedy otrzymasz listę plików, nie spiesz się. Konieczne jest wybranie "Standardowego" widoku okna na dole. Następnie należy dwukrotnie kliknąć na Centrum aktualizacji. Teraz musimy zabronić aktualizacji systemu Windows 10. Aby to zrobić, przejdź do Ustawień ogólnych, a tam wybierz ikonę "Wyłączony" w Rodzaju rozruchu i "Stop" w Statusie. Aby zapisać wszystkie wprowadzone ustawienia, nie zapomnij kliknąć przycisku OK.

Wracając do kilku lat, takie manipulacje wystarczyły, aby anulować aktualizacje systemu Windows 10. Ale dziś musisz podjąć trochę więcej wysiłków. Aby wydłużyć czas wyłączenia aktualizacji na komputerze, należy wykonać następujące czynności.

 1. Po zapisaniu wszystkich ustawień, jak opisano powyżej, wybierz zakładkę "Login". Podczas logowania należy zaznaczyć sekcję "Z konta". Następnie należy kliknąć na Browse/Ok. W oknie, które się otworzy, wybierz sekcję "Zaawansowane", a następnie kliknij przycisk "Start". Zostanie wyświetlona lista użytkowników, którzy nie mają uprawnień administracyjnych. Po wybraniu jednego z nich otworzy się zakładka. Na nim należy wybrać opcję 'Z konta'. Należy usunąć hasło i potwierdzenie dla użytkownika. Nie zapomnij zapisać wszystkich działań.

Oto jak można wyłączyć aktualizacje systemu Windows 10 w nieco zagmatwany, ale prosty sposób. Jeśli zdecydujesz się przywrócić możliwość przeprowadzania aktualizacji, zawsze można wykonać opisane powyżej czynności w odwrotnej kolejności.

Za pomocą zasad grupy

Ta metoda jest również popularna ze względu na jej prostotę i dostępność dla wszystkich systemów z systemem Windows 10. Blokowanie aktualizacji można wykonać za pomocą lokalnych zasad grupy, wykonując następujące kroki:

 1. Naciśnij jednocześnie kombinację klawiszy Windows i R. W oknie "Uruchom" wpisz gpedit.msc, a następnie potwierdź akcję klikając OK. Przed tobą otworzy się edytor. To prowadzi nas do Centrum sterowania. Metoda ta różni się od opisanej powyżej, gdyż musimy przejść do Konfiguracji komputera, następnie wybrać Szablony administracyjne i ostatnią sekcją są Składniki systemu Windows. Aby wyłączyć auto-aktualizację Windows 10, musimy wybrać opcję "Konfiguruj auto-update", która jest widoczna po prawej stronie. Następnie należy kliknąć Wyłącz/Zastosuj i OK.

Po wykonaniu tych manipulacji zapomnisz o tym, jak to jest otrzymywać aktualizacje systemu i możesz pozbyć się problemu z autoaktualizacją systemu Windows na dobre.

Konfigurowanie ustawień automatycznej aktualizacji

Jeśli interesuje Cię nie tylko to, jak anulować aktualizację systemu Windows 10, ale także jak zmienić inne ustawienia związane z funkcjami komputera, to musisz pozostać pod "Konfigurowanie automatycznej aktualizacji". Aby to zrobić, wykonaj kroki od 1 do 4 opisane w powyższej metodzie - "Przez zasady grupy". Po jej włączeniu dostępne będą następujące opcje:

 1. Włącz powiadomienia przed instalacją aktualizacji. Opcja automatycznego pobierania, o czym użytkownik zostanie poinformowany. Określ harmonogram pobierania aktualizacji. Umożliwia lokalnym administratorom wybór konfiguracji powiadomień.

Powinieneś wybrać opcję, która jest dla Ciebie odpowiednia. Często wymagane jest ponowne uruchomienie systemu, aby zmiany zaczęły obowiązywać.

Niektórzy użytkownicy decydują się na ustawienie automatycznych aktualizacji z opcją powiadomień, a inni decydują się na trwałe wyłączenie aktualizacji Windows 10. Nie musisz się już martwić, że nie będziesz mógł otrzymywać ważnych aktualizacji na swoje urządzenie. System będzie wysyłał Ci powiadomienia o dostępnych opcjach. Jeśli uznasz, że konieczne jest zainstalowanie aktualizacji, zawsze możesz zrobić to ręcznie, poprzez Centrum aktualizacji znajdujące się na Twoim urządzeniu.

Wyłączanie aktualizacji poprzez rejestr

Jeśli musisz zatrzymać aktualizacje systemu Windows 10, możesz rozważyć rejestr jako opcję. Opcja ta jest przeznaczona raczej dla zaawansowanych użytkowników, gdyż wszelkie nieprawidłowe zmiany mogą doprowadzić do poważnych problemów z późniejszym użytkowaniem urządzenia. Aby zapobiec komplikacjom, zaleca się utworzenie kopii zapasowej przed wykonaniem manipulacji.

Wykonaj następujące czynności, aby odrzucić aktualizacje za pośrednictwem rejestru:

 1. Wciśnij klawisze Windows i R, co przeniesie nas do menu Uruchom. Aby uruchomić edytor rejestru, wpisz słowo "regedit" (bez cudzysłowu). Następnie, aby wyłączyć protektora Windows 10, musimy przejść do odpowiedniego menu wyłączania funkcji systemu Windows. W tym celu należy przejść do sekcji HKEY_LOCAL_MACHINE, stamtąd do SOFTWARE, następnie Policies i na końcu Microsoft. W tej sekcji wybierz już Windows. W systemie Windows dostępna jest funkcja "Utwórz". Nowa partycja powinna nosić nazwę WindowsUpdate (bez spacji), a następnie potwierdź czynność naciskając Enter. W ten sam sposób tworzymy podsekcję i nadajemy jej nazwę "AU". Kolejnym krokiem jest utworzenie parametru DWORD (32 bit), a w nim NoAutoUpdate. Już w nim musimy wykonać manipulacje, aby wyłączyć aktualizację systemu Windows 10. W tym celu wartość 0 należy zmienić na 1. Wszystkie wykonane czynności nie są zapisywane automatycznie. Aby praca nie poszła na marne, należy dokonać zapisu klikając na przycisk OK.

Po wykonaniu wszystkich tych trudnych czynności zapomnisz o aktualizacjach, które uruchamiają się automatycznie i zawsze nie na czas. Nawet jeśli zajmie to trochę pracy z blokowaniem aktualizacji, na pewno poczujesz ulgę, gdy Twój komputer nie będzie prowadził ciągłego pobierania.

Ograniczanie aktualizacji za pomocą limitu ruchu

Wyłączanie aktualizacji systemu Windows 10 przy użyciu ograniczeń ruchu jest dostępne dla wszystkich wersji. Sztuczka polega na tym, że system, nie będzie nawet pobierać aktualizacji, jeśli ograniczysz ruch z Internetu.

Jest to dość łatwe do zrobienia. Przejdź do ustawień sieci Wi-Fi i zaznacz pole "Ustaw jako połączenie graniczne". Aby dostać się do ustawień Wi-Fi, musisz przejść do Ustawienia/Sieć i Internet. Następnie, w tej sekcji, musisz wybrać opcję "Ustawienia zaawansowane".

Opcja ograniczenia ruchu w celu zabronienia aktualizacji ma tylko jeden wyjątek - nie można jej ustawić dla sieci lokalnej. System operacyjny będzie traktował inne sieci jako te, które wymagają opłaty za ruch. Dlatego też aktualizacje nie zostaną zainstalowane.

Wyłączanie aktualizacji dla aplikacji

Dość często użytkownicy pytają, jak wyłączyć aktualizacje systemu Windows 10, gdy poszczególne aplikacje lub oprogramowanie wchodzą w konflikt z innymi programami. Taka sytuacja rzeczywiście ma miejsce. Jedyną opcją rozwiązania tego problemu byłoby wyłączenie automatycznych aktualizacji oprogramowania, które powoduje konflikt.

Aby wykonać takie działania, Microsoft sugeruje użycie narzędzia Show or Hide Updates. Nie jest trudno go znaleźć i zainstalować, ponieważ narzędzie jest dostępne na oficjalnej stronie internetowej dewelopera. Po wykonaniu instalacji zalecamy:

 • Uruchomić aplikację. Kliknij zakładkę "Dalej" i znajdź sekcję Ukryj aktualizacje. Ta sekcja zawiera listę wszystkich plików, które są aktualizowane na komputerze. Jeśli nie potrzebujesz całkowicie wyłączyć aktualizacji Windows 10, ale tylko poszczególne aplikacje, możesz wybrać jeden lub więcej plików z listy. Następnie ponownie kliknij "Dalej". Proces zmiany ustawień został zakończony.

Gdy zaktualizowana aplikacja ponownie spowoduje konflikt na Twoim urządzeniu, możesz ją wyłączyć. W tym celu należy zaznaczyć pole obok żądanego pliku.

Wyłączanie aktualizacji za pomocą programów

Jeśli nie możesz wyłączyć aktualizacji w ustawieniach swojego komputera, zalecamy rozważenie użycia specjalnych aplikacji. Dla wielu użytkowników ta metoda pozwala wyłączyć aktualizacje systemu Windows 10 szybko i bez wysiłku.

Niektóre z najbardziej znanych programów to:

 1. Win Updates Disabler. Główną zaletą tego programu jest prosta i nieskomplikowana obsługa. Aby wyłączyć aktualizacje lub wprowadzić inne ustawienia w systemie Windows 10, nie musisz być hakerem ani zaawansowanym użytkownikiem. Wystarczy, że zaznaczysz pole obok sekcji wyłączania aktualizacji. W języku angielskim ta linia nazywa się "Disable Windows Updates". Nie zapomnij, że musisz zapisać swoje ustawienia. Aby to zrobić, należy kliknąć na przycisk "Apply Now". Po uzyskaniu uprawnień administratora możesz korzystać ze wszystkich funkcji systemu. Drugi program, który jest interesujący dla tych, którzy są zainteresowani, jak wyłączyć autoaktualizację Windows 10, nazywa się Windows Update Blocker. Wygoda tego programu wynika z faktu, że nie wymaga on instalacji, jednocześnie trwale wyłączając aktualizacje. Dzięki Winaero Tweaker użytkownik będzie mógł nie tylko zrezygnować z aktualizacji, ale także zadbać o wygląd okien, obramowania ekranu, a nawet kursora myszy. Użytkownicy będą mieli do dyspozycji również inne funkcjonalności.

Poniższe zalecenia pomogą Ci zrozumieć, jak wyłączyć aktualizacje systemu Windows 10 na swoim urządzeniu:

 • Pierwszym krokiem jest instalacja wybranego programu. Po uruchomieniu, sekcja Behavio będzie dostępna dla Ciebie. Można go znaleźć w menu po lewej stronie. Przechodząc do tej sekcji, możesz skonfigurować niektóre funkcje systemu Windows 10. Za aktualizację odpowiedzialna jest sekcja Ustawienia Windows Update. Po kliknięciu na to ustawienie, pojawią się dwa tryby związane z aktualizacjami. Musisz tylko wybrać, co najbardziej Ci odpowiada: całkowite wyłączenie aktualizacji lub wysyłanie powiadomień przed uruchomieniem procesu na Twoim komputerze.

Wielu użytkowników lubi te aplikacje, ponieważ są one darmowe i nie wpływają na wydajność urządzenia.

Konfigurowanie ręcznej instalacji aktualizacji systemu Windows 10

Programiści Microsoftu regularnie utrudniają omijanie automatycznych rozłączeń. Więc tylko dlatego, że już raz zorientowałeś się, jak wyłączyć Windows 10 Update Center, nie oznacza to, że po jakimś czasie nie będziesz musiał szukać nowych sposobów.

Ci, którzy nie chcą spędzać długiego czasu na przekopywaniu się przez różne sposoby i programy, szukając coraz to nowych metod, mogą skorzystać z ręcznego odłączania. Specjalna usługa jest odpowiedzialna za skanowanie systemu i wyszukiwanie aktualizacji. Możesz ręcznie wejść do aplikacji Schedule Scan i anulować proces wyszukiwania. Aby to zrobić, należy ustawić zakaz na program UsoClient.exe. Aby wyłączyć aktualizacje w systemie Windows 10, użytkownicy muszą wykonać następujące czynności:

 • Uruchomić wiersz poleceń. Najłatwiej jest to zrobić za pomocą menu "Start". Bardzo ważne jest, aby ciąg był uruchamiany jako administrator. Klikając na nim prawym przyciskiem myszy, będziesz mógł zalogować się jako administrator. Nie musisz być programistą, aby wydawać polecenia swojemu komputerowi. Wystarczy, że skopiujesz polecenie takeown/f c:Windowsystem32usoclient.exe/a i wkleisz je w wybranej sekcji. Możesz zamknąć łańcuch dopiero po zapisaniu zmian przez naciśnięcie klawisza Enter. Na dysku, na którym przechowywane są pliki systemu operacyjnego, można usunąć aktualizację Windows 10. Z reguły jest to dysk C. Aby to zrobić, musisz przejść do folderu System32 i znaleźć tam dokument usoclient.exe. Możesz zmienić właściwości pliku klikając na niego prawym przyciskiem myszy. W oknie, które się pojawi, będzie kilka funkcji. Należy wybrać - "Bezpieczeństwo". Wybierz sekcję "Grupy lub użytkownicy". Pod każdą sekcją musisz odznaczyć pole wyboru "Zezwalaj". Kliknij na przycisk OK, aby zapisać swoje manipulacje. Nie zapomnij zrestartować swojego urządzenia po wykonaniu wszystkich czynności.

Ta opcja spodoba się użytkownikom, którzy muszą przeprowadzać niezbędne aktualizacje systemu w razie potrzeby i mają możliwość samodzielnego dostosowania procesu.

Przywrócenie autoaktualizacji odbywa się w podobny sposób. Musisz uruchomić plik UsoClient.exe i wykonać te same manipulacje, co przy dezaktywacji.

Jak odroczyć autoaktualizacje na określoną liczbę dni?

Wielu użytkowników zastanawia się, jak wyłączyć aktualizację Windows 10 na stałe. Ale ponieważ Microsoft opracowuje nowe oprogramowanie dla bezpieczeństwa własnych użytkowników, nie zaleca się całkowitego usunięcia możliwości umieszczania aktualizacji. Czasami wszystkie metody, których użyłeś do trwałego wyłączenia mogą nie zadziałać. Dlatego można zrobić tylko jedno - ustawić ban na określony czas. Ta opcja jest wygodna dla użytkowników, jako próba. Będziesz w stanie ocenić zalety i wady swojego wyboru, jak również szybkość systemu operacyjnego.

Aby odmówić otrzymywania aktualizacji przez wybraną liczbę dni, należy wykonać następujące czynności:

 • Przejdź do menu "Start" i tam znajdź zakładkę "Ustawienia". Stamtąd musisz udać się do sekcji "Centrum aktualizacji", gdzie ustawienia zostaną zmienione. Aby anulować aktualizację systemu Windows 10, należy wprowadzić nowe ustawienia. W tym celu należy kliknąć na "Aktualny oddział dla biznesu". Można ustawić liczbę dni, przez które nie chcesz otrzymywać aktualizacji systemu. Jeśli chcesz pozbyć się uciążliwych plików do pobrania na rok, możesz wpisać 365 dni w linii.

Mamy nadzieję, że w tym artykule znalazłeś odpowiedź na pytanie, jak wyłączyć automatyczne aktualizacje systemu Windows 10. Opisaliśmy różne sposoby, które zyskały popularność wśród użytkowników. Istnieją jednak również inne opcje wyłączania aktualizacji. Microsoft nie zaleca swoim klientom całkowitego odrzucania aktualizacji. Wynika to z faktu, że instalowanie nowych funkcji jest ważnym elementem poprawnego działania systemu Windows 10. Dodatkowo zapewniają one bezpieczne przechowywanie danych, dlatego nie zaleca się pomijania aktualizacji przez dłuższy czas.

Jeśli musisz wyłączyć automatyczne aktualizacje systemu Windows 10 na czas nieokreślony, zaleca się, aby o tym pamiętać. Jeśli użytkownik chce się upewnić, że aktualizacja działa poprawnie, zanim ją zainstaluje, może skorzystać z metody ręcznej. Użytkownicy systemu Windows 10 mają również możliwość zaplanowania instalacji na konkretną datę i godzinę, dzięki czemu proces autoaktualizacji nie zakłóci Twoich planów i nie rozpocznie się w najbardziej nieoczekiwanym momencie. Dla wielu posiadaczy laptopów i komputerów opcja ta jest wygodna, zwłaszcza jeśli sprzęt jest używany w pracy.

Po zapoznaniu się z informacjami na temat blokowania aktualizacji można samodzielnie przeprowadzić procedury tymczasowego lub trwałego odrzucania aktualizacji automatycznych. Pomimo tego, że aktualizacje bardzo często są irytujące dla użytkowników, ponieważ nie przychodzą na czas, nie należy z nich całkowicie rezygnować. W przeciwnym razie Twój system stanie się bardziej podatny na problemy z bezpieczeństwem.