Jak wybrać golarkę elektryczną: Na co zwrócić uwagę w pierwszej kolejności?

 Wybór i metody golenia są dziś niezliczone. Podczas gdy niektórzy wolą bardziej utylitarne maszynki w kształcie litery T, ci, którzy wolą bardziej klasyczne, ryzykowne golenie, znajdą coś dla siebie w niebezpiecznych golarkach z klapką. Jednak obie te metody, a także wiele innych, sprawiają, że golenie staje się przykrym obowiązkiem, a w zasadzie rytuałem. Z kolei praktyczni konsumenci, którym zależy na czasie, mogą zdecydować się na golarkę elektryczną. W przeciwieństwie do innych urządzeń do golenia, które mogą występować tylko w jednej formie, elektryczne maszynki do golenia są bardzo zaawansowane technologicznie i z roku na rok stają się coraz lepsze. Każdy, kto zdecydował się zmienić swoje nawyki związane z goleniem na korzyść golarki elektrycznej, może mieć uzasadnione pytanie dotyczące wyboru golarki elektrycznej. Jeśli chodzi o wybór tego urządzenia, istnieje wiele niuansów, które wymagają szczegółowego podziału.

Jak wybrać golarkę elektryczną?

Idealna maszynka elektryczna, którą wystarczy wybrać i o wyborze, którego na pewno nie będziesz żałował, musi posiadać następujące cechy użytkowe:

  • Podkaszarka musi się wysuwać. Dzięki tej funkcji będziesz mógł przycinać wąsy, kształtować brodę, przycinać skronie i przerzedzać zbyt gruby zarost. Liczba głowic pływających powinna wynosić 3 lub więcej. W ten sposób istnieje prawie 100% szansa, że golenie będzie perfekcyjne, a na skórze nie pozostaną żadne niedoskonałości. Zasilanie bateryjne. Jeśli golarka może polegać na akumulatorach Ni-MH lub Li-Ion, które szybko się ładują, może być praktycznie niezależna, oszczędzając Ci kłopotów związanych z poszukiwaniem gniazdka elektrycznego. Możliwość wyboru pomiędzy goleniem na sucho i na mokro. Jedną z oczywistych zalet golarki elektrycznej jest możliwość szybkiego "suchego" golenia zarostu, a także zorganizowania pełnego golenia z pianką. Duże prędkości obrotowe tarczy. Tylko ten parametr jest w stanie zapewnić natychmiastową czystość skóry i brak podrażnień. Dostępność materiałów eksploatacyjnych. Jeśli za każdym razem trzeba w jakiś trudny sposób zdobywać konkretne ostrza do elektronicznej maszynki do golenia, to takie podejście jest zupełnie niepraktyczne. Materiały eksploatacyjne powinny być łatwo dostępne.

maszynka do golenia CUTE lub elektryczna

CUT czy maszynka elektryczna? Jak zdecydować, który z nich będzie Ci najbardziej odpowiadał? Oczywiście, wszystko jest kwestią gustu i przyzwyczajeń, gdyż obie metody mają swoje wady i zalety. Szczegółowa znajomość tych informacji będzie niezwykle pomocna przy wyborze golarki.

Golarki Stylus posiadają następujące cechy:

  • Golenie jest znacznie czystsze, dzięki czemu skóra jest tak gładka, jak to tylko możliwe; przystępna cena i łatwość użytkowania; tanie materiały eksploatacyjne; wymagają umiejętności i maksymalnego skupienia podczas procesu golenia; trzeba parować i nawilżać skórę, a także stale nakładać piankę; ryzyko związane z nacięciami; Może być bardzo drażniący dla wrażliwej skóry.

Maszynka do golenia w kształcie litery T to najbardziej klasyczny sposób golenia. Jest to klasyczny sposób na dokładne golenie, a jeśli musisz mieć dokładne golenie przez cały czas, nie ma lepszej opcji niż krosno. Jest to zarówno zaleta, jak i wada, ponieważ nie można po prostu przyciąć brody za pomocą tego urządzenia i trzeba zgolić wszystkie włosy.

W aspekcie tego, jak wybrać golarkę elektryczną dla mężczyzn, użytkownicy są przyciągani do następujących cech:

  • mobilność; Większa prędkość golenia w porównaniu z maszyną; Delikatność przy stosowaniu na skórę wrażliwą; możliwość łączenia golenia z innymi czynnościami bez konieczności ciągłego koncentrowania się na tym procesie; Może być stosowany zarówno na mokro, jak i na sucho; bezpieczeństwo, ponieważ prawie niemożliwe jest skaleczenie się golarką elektryczną.

Jedną z głównych cech golarki elektrycznej jest jej odporność na wnikanie wody. Możesz z łatwością brać prysznic i golić się w tym samym czasie, co jest niezwykle wygodne, jeśli nie masz wystarczająco dużo czasu na rozdzielenie tych dwóch procesów.

Golarki rotacyjne i siatkowe

Zanim wybierzesz elektryczną golarkę do golenia ze sztywnym włosiem, musisz dowiedzieć się więcej o różnych rodzajach elektronicznych urządzeń do golenia. Konwencjonalnie wszystkie golarki elektryczne dzielą się na siatkowe i rotacyjne. Przyjrzyjmy się głównym różnicom pomiędzy tymi dwoma systemami.

Golarki z sitkiem

Jak sama nazwa wskazuje, elektryczne golarki siatkowe charakteryzują się obecnością metalowej siatki, za którą znajdują się ostrza. Siatka umożliwia skórze kontakt z obracającymi się ostrzami w najbezpieczniejszy możliwy sposób. Jedną z cech golarek elektrycznych z gazą jest wibrująca podstawa, w której znajdują się ostrza.

Lista głównych cech golarki siatkowej jest następująca:

  • Większość modeli ma kompaktowe wymiary; Metoda golenia nie powoduje podrażnień skóry; Gaziki, podobnie jak inne zużywalne elementy konstrukcyjne, są łatwe do samodzielnej wymiany; Obracające się ostrza w połączeniu z wibracjami, rozdrabniają włosy na pył, którego łatwo się pozbyć pod koniec golenia użycie pianki jest problematyczne, ponieważ siatka utknęła w piance i nie oddziałuje odpowiednio na ściernisko.

Ponadto, jedną z cech golarki elektrycznej z metalową siatką jest sposób golenia. Zasadniczo nie można jej odróżnić od tradycyjnej maszynki do golenia, ponieważ nasadka tnąca musi być prowadzona wzdłuż włókien włosa.

Jednak pomimo łatwości wymiany materiałów eksploatacyjnych, należy wiedzieć, że nie są one wystarczająco trwałe. Siateczka znajdująca się pomiędzy ostrzami a skórą w momencie golenia, łatwo ulega wygięciu pod wpływem silnego nacisku. Jeśli tak się stanie, konieczna będzie szybka wymiana ostrzy i siatki, ponieważ w takiej konfiguracji golarka nie będzie działać prawidłowo. Z drugiej strony, większość najnowszych modeli golarek siatkowych ma siatkę "zagłębioną" w korpusie, co pomaga uniknąć takich awarii.

Golarki rotacyjne

Charakterystyczną cechą obrotowych golarek elektrycznych jest obecność kilku głowic w górnej części ciała. Za okrągłą kratką ochronną kryje się ostrze w kształcie koła zębatego, które po włączeniu zaczyna obracać się z dużą prędkością. Dostanie się włosia do mikrootworów na siatce ochronnej prowadzi do ich odcięcia.

Lista innych cech golarek elektrycznych rotacyjnych jest następująca:

  • pracuje praktycznie bezgłośnie ze względu na aspekty konstrukcyjne głowic; Głowice golące mają znacznie dłuższą żywotność niż folia; Gwarantują one lepszą czystość skóry po goleniu; Szybkość golenia: jest bardzo szybka w obsłudze; Może być drażniący dla skóry wrażliwej lub problematycznej.

Golenie z użyciem golarki rotacyjnej polega na wykonywaniu okrężnych ruchów funkcjonalną częścią urządzenia po skórze. Tor jazdy głowicy powinien być dostosowany do kierunku wzrostu ścierniska.

Łatwo jest rozpoznać, kiedy głowica golarki rotacyjnej jest w najlepszej kondycji, obserwując, że golenie nie jest już tak dokładne, jak mogłoby być. Innym objawem jest ból i dyskomfort związany z goleniem: włosie jest wciągane do rotora i w ten sposób wyrywane. Może to być jednak również uciążliwe, jeśli golarka jest zapchana ściętymi włoskami. Aby tego uniknąć, należy regularnie czyścić maszynkę rotacyjną.

Głowice golące i mobilność

Zastanawiając się, jak wybrać golarkę na prezent i decydując się na odmianę rotacyjną, warto poznać specyfikę głowic golących. Ich liczba może wahać się od 2 do 4, najczęściej spotykane są modele z 3 głowicami. W tańszych modelach głowice znajdują się w pozycji statycznej, natomiast w droższych golarkach głowice są ruchome lub nawet pływające. Gdy tylko ta część urządzenia dotknie Twojej skóry, włoski zostają wciągnięte do wnętrza głowicy, gdzie obracające się ostrze robi wszystko, aby je ściąć. Niektóre modele mają obracany blok górny. Ta cecha sprawia, że golenie jest bardziej anatomiczne, ponieważ znacznie łatwiej jest prześledzić wszystkie kontury twarzy.

Golenie na sucho i na mokro

Najbardziej funkcjonalne modele golarek elektrycznych mają możliwość stosowania zarówno na suchą, jak i na mokrą skórę. Oczywiście klasyczne golenie wymaga, aby włosie było mokre, ale nie zawsze jest to możliwe. Jeśli nie masz natychmiastowego dostępu do wody lub postanowiłeś poprawić wygląd swojego zarostu, golenie na sucho może być najlepszym rozwiązaniem. Wrażenia dotykowe związane z tą metodą golenia mogą być na początku najbardziej niezwykłe, ale po kilku goleniach Twoja skóra się do nich przyzwyczai.

Jednak możliwość dokładniejszego golenia z użyciem wody i pianki również nie jest czymś, z czego można zrezygnować. Co więcej, przy wrażliwej skórze, która natychmiast wysycha i staje się podrażniona, gdy używasz golarki elektrycznej, tylko golenie na mokro może zapewnić Ci odpowiedni poziom komfortu.

Zarówno golarki do golenia na sucho, jak i na mokro są często wyposażone w funkcję samoczyszczenia. W tym celu należy nanieść odrobinę kremu do golenia na głowice, włączyć tryb turbo, a następnie po prostu umyć czyszczoną powierzchnię pod bieżącą wodą.

Golarki akumulatorowe i sieciowe

Podchodząc do tego, jak wybrać odpowiednią golarkę elektryczną, należy również rozważyć jej sposób zasilania. Golarki elektryczne dzielą się na dwa rodzaje - te, które podłącza się do sieci elektrycznej za pomocą przewodu, oraz modele samodzielne, które zasilane są akumulatorami. Często golarki wyposażone w akumulator mogą być również zasilane z sieci. Niektóre modele posiadają gniazdo do ładowania urządzenia, ale to może być czasami wadą, ponieważ nie można korzystać z urządzenia podczas ładowania.

Jeśli chodzi o wady i zalety urządzenia, to jest to sprawa całkowicie indywidualna. Jeśli wolisz korzystać z golarki wyłącznie w domu, a gniazdko jest dobrze zlokalizowane w pobliżu lustra, to golarka sieciowa będzie najlepszą opcją spośród nich. Z drugiej strony, istnieją pewne problemy z bezprzewodowymi maszynkami elektrycznymi. Tańsze modele często korzystają z baterii niklowo-kadmowych, natomiast urządzenia z droższego segmentu wyposażone są w baterie litowo-jonowe.

Dysze i akcesoria

Czasami samo tradycyjne golenie włosów nie wystarcza, aby być w pełni usatysfakcjonowanym z golarki elektrycznej. Każda nowoczesna golarka elektryczna wysokiej jakości jest dostarczana z szeregiem akcesoriów i nasadek, które zostały zaprojektowane tak, aby golenie stało się bardziej relaksujące, wygodne i funkcjonalne.

  • Nasadka do trymera pozwala na eksperymentowanie z długością golonych włosów. W razie potrzeby można go również użyć do podtrzymania brody lub wąsów. Schowek na ogolony zarost może okazać się bardzo pomocny w sytuacjach, gdy nie można po prostu wyrzucić ogolonego zarostu do zlewu. Najważniejsze jest, aby pamiętać o czyszczeniu go od czasu do czasu. Etui pomoże zachować integralność urządzenia w szczególnych sytuacjach, na przykład podczas transportu.

Liczba akcesoriów dołączanych do urządzenia może być różna, ale ich obecność zawsze znacząco zwiększa zakres dostępnych opcji i sprawia, że golenie staje się bardziej komfortowe.

Tryby sterowania i wyświetlania

Na szybkość i intensywność golenia może mieć wpływ wybrany tryb. Niektóre nowoczesne urządzenia do golenia mają nawet system sterowania, który automatycznie przełącza tryby pracy. System czujników i sensorów może określić jaka powinna być intensywność obrotów ostrza dla danego obszaru skóry, a także potrzebę czyszczenia urządzenia.

Tryb pracy golarki można wybrać lub określić za pomocą podświetlanych ikon znajdujących się bezpośrednio na obudowie lub na wyświetlaczu LCD. Można tam również sprawdzić stan akumulatora i inne ważne punkty, które są istotne dla utrzymania golarki w dobrym stanie.

Łatwa pielęgnacja

Jak każda inna golarka, urządzenie elektroniczne wymaga pielęgnacji. Na szczęście dbanie o golarkę elektryczną jest całkiem proste. Jeśli golarka jest oznaczona jako "zmywalna", można łatwo pozbyć się wszelkich zabrudzeń i przyciętych włosków, po prostu trzymając ją przez chwilę pod bieżącą wodą.

Do Twojej elektrycznej maszynki do golenia dołączony jest specjalny pędzelek, który może być używany do czyszczenia górnej części urządzenia po zakończeniu golenia.

A jeśli nie masz wystarczająco dużo czasu, aby regularnie dbać o swoją golarkę, najlepiej zaopatrzyć się również w stację dokującą. Automatycznie wyczyści Twoją golarkę, zdezynfekuje ją, a także naładuje akumulator i nasmaruje odpowiednie części konstrukcji. Najważniejsze jest to, aby stacja dokująca pasowała do konkretnego modelu golarki.

Koszt eksploatacji

Używanie golarki elektrycznej wiąże się również z ograniczoną żywotnością jej materiałów eksploatacyjnych. Ten aspekt również powinien być brany pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o wyborze golarki elektrycznej. Głowica obrotowa wytrzymuje średnio około 2 lat, podczas gdy metalowa siatka odpowiedniego typu golarki pozwala na zużycie zasobów przez około półtora roku. Oczywiście, liczby te opierają się na ostrożnym podejściu do urządzenia i jego konstrukcji. W każdym przypadku należy wcześniej dowiedzieć się, gdzie można kupić materiały eksploatacyjne i po jakiej cenie będzie to kosztować w dłuższej perspektywie. Jeśli golarka elektryczna posiada dodatkowe funkcje w postaci nawilżania skóry lub automatycznego czyszczenia, płyny, które zapewniają te funkcje, są również materiałami eksploatacyjnymi.

Najbardziej egzotyczne opcje

Branża urządzeń elektrycznych, jak każda inna dziedzina związana z technologią, nie stoi w miejscu i stale się doskonali. Na przykład, dziś można kupić golarkę wyposażoną w element chłodzący. Funkcja ta niemal do zera redukuje podrażnienia skóry podczas golenia. Niektórzy producenci idą dalej i wyposażają urządzenie w funkcję bezprzewodowego ładowania. To znacznie zwiększa mobilność urządzenia.

Jak dokładnie się ogolić bez rozdrapywania skóry

Aby golenie było komfortowe i jak najbardziej zbliżone do normalnego, bez podrażnień, należy przestrzegać kilku prostych zasad:

  • Wcześniejsze przygotowanie. Nawet jeśli zdecydujesz się na golenie na sucho, możesz uniknąć zamienienia skóry w suchy papier ścierny dzięki zastosowaniu pary. Nie jest również zbyteczne dezynfekowanie skóry wodą kolońską. To prawda, jest to odpowiednie tylko dla osób z nieproblematyczną skórą, w przeciwnym razie można uzyskać uczucie suchości i łuszczenia się. Wybierz kąt, pod jakim chcesz się golić. Najlepsza pozycja ostrza jest prostopadła do skóry. Nie należy zapominać o specyfice położenia ostrza w zależności od rodzaju maszynki - maszynki siatkowe powinny być używane w kierunku linii wzrostu włosów, natomiast maszynki rotacyjne dadzą maksymalną skuteczność, jeśli głowice będą używane w ruchu okrężnym. Ważne jest, aby nie przesadzić. Właściciele sztywnego włosia mogą często i długo prowadzić maszynkę na tym samym obszarze skóry, prowokując jej podrażnienie. Aby golenie było bezbolesne, nie jest to zalecane podejście.

Aby podejść do pytania "jak wybrać elektryczną maszynkę do golenia" powinno być złożone. Konieczne jest połączenie osobistych preferencji z dostępnymi informacjami, a wtedy można łatwo wybrać właściwą opcję.