Nowy iPhone 12 (2020) data premiery, cena, specyfikacja, przecieki i wszystko, co musisz wiedzieć

 Oficjalna prezentacja nowej linii iPhone'a 12 odbędzie się 13 października, pod nazwą "Hi, speed. Przypuszczalnie pojawi się na nim nowa linia iPhone'ów 12, profesjonalne słuchawki AirPods Studio, trackery AirTags Bluetooth do odnajdywania rzeczy oraz HomePod Mini.

Apple w końcu uchyli rąbka tajemnicy na temat iPhone'a 2020. Tymczasem czas na podsumowanie wyników śródrocznych, plotek jest sporo, my zebraliśmy te najbardziej aktualne. Należy pamiętać, że informacje zawarte w tym artykule nie są potwierdzone, niektóre z plotek mogą być prawdziwe, a niektóre nie. Dokładne informacje otrzymamy podczas prezentacji. ????

 

Zakładamy, że nowe urządzenie Apple będzie się nazywać iPhone 12, także być może zobaczymy pierwszego na świecie iPhone'a z przedrostkiem "mini".

Wiele plotek sugeruje, że iPhone 12 będzie miał zupełnie nowy design z kwadratowymi krawędziami zamiast zaokrąglonych, coś podobnego do ulubionego projektu wszystkich iPhone 4 i 5. Według wszelkich wskazań, iPhone otrzyma wsparcie 5G w tym roku, dla szybszych prędkości danych.

Jest jeszcze wiele tajemnic wokół iPhone'a, ale jest wystarczająco dużo przecieków, aby złożyć razem jasny obraz planów Apple.

Najbardziej prawdopodobna plotka to cztery nowe iPhone'y.

Cztery nowe iPhone'y z dwoma nowymi rozmiarami ekranu

Wszystkie najbardziej wiarygodne źródła plotek Apple wydają się zgadzać: zamiast ogłaszać trzy nowe modele iPhone'a, jak Apple zrobił w 2017, 2018 i 2019 roku, firma wprowadzi cztery:

  • Nowy 5,4-calowy model, którego ekran będzie mniejszy od iPhone'a 11 Pro (który ma 5,8-calowy ekran). Mniejszy, 6,1-calowy model - tej samej wielkości co iPhone 11 - z taką samą specyfikacją jak jego 5,4-calowy brat. Drugi 6,1-calowy model to model high-endowy o większej mocy. Nowy 6,7-calowy model z większym ekranem niż iPhone 11 Pro Max (ma 6,5-calowy ekran).

Oryginalny wiarygodne plotki pochodzi od Apple analityk Ming-Chi Kuo, który został niezawodnie przewidywania wielkości i specyfikacji nowych iPhone'ów na kilka lat. The Wall Street Journal również potwierdził plotkę w kwietniu, a Bloomberg poinformował o tym we wrześniu.

Nowy design, przypominający iPhone'a 4 i 5

iPhone 2020 będzie charakteryzował się zaktualizowaną konstrukcją z metalową ramką. Nowe iPhone'y mogą mieć płaskie krawędzie, powrót do wzornictwa iPhone'a z czasów świetności iPhone'a 4, iPhone'a 5 i iPhone'a SE. Może to być podobne do niedawnego iPada Pro, jeśli chcesz nowy punkt odniesienia.

Bloomberg donosi, że wszystkie cztery nowe iPhone'y będą miały prostokątne krawędzie ze stali nierdzewnej na droższych modelach, podczas gdy te tańsze będą korzystać z aluminium. Oczekuje się, że modele iPhone 12 Pro będą dostępne w nowym ciemnoniebieskim kolorze, prawdopodobnie w tym samym odcieniu, co nowy niebieski Apple Watch Series 6, który Apple wprowadził jako nowy kolor Apple Watch we wrześniu.

Pierwsze iPhone'y z 5G

Oczekuje się, że iPhone'y z 2020 roku będą pierwszymi, które będą obsługiwać sieci komórkowe 5G, co oznacza, że telefony będą mogły korzystać z większych prędkości sieci - w zależności od zasięgu sieci 5G w danym obszarze.

W kwietniu Wall Street Journal poinformował, że "niektóre" iPhone'y otrzymają 5G w tym roku, a Bloomberg poinformował, że 5G zostanie dodane do "czterech nowych modeli telefonów". Fast Company ma źródło, które twierdzi, że tylko topowy model będzie oferował najszybszą opcję mmWave z 5G.

Ekran OLED w każdym iPhone, ale co z częstotliwością odświeżania?

Oczekuje się, że cała jesienna linia iPhone'a firmy Apple w końcu będzie miała ekrany OLED w tym roku. Chociaż większość branży przeszła na OLED lata temu, ekrany LCD są obecne w niektórych najnowszych telefonach Apple, w tym 2018 iPhone XR i 2019 iPhone 11. Ekrany OLED mają pewne zalety w porównaniu z ekranami LCD, ponieważ każdy piksel na ekranie OLED jest indywidualnie podświetlany. Oznacza to, że w razie potrzeby ekran może po prostu wyłączyć czarne piksele. Może to oznaczać głębsze czernie, realistyczne odcienie kolorów, a także wydłużenie czasu pracy baterii.

Android flagowe telefony już przełączone do wysokiej częstotliwości odświeżania ekranów dla płynniejszego przewijania, animacji i gier, ale nie jest jasne, czy technologia ta pojawi się na każdym iPhone'a w tym roku. Słyszeliśmy plotki o Apple testowania prototypów z i bez funkcji, ale Ming-Chi Kuo powiedział we wrześniu, że żaden z nowych iPhone'ów będzie miał 120Hz. Apple może planować dodanie tej funkcji już w 2021 roku.

Kamery iPhone i czujnik LiDAR

Insiderzy twierdzą, że iPhone 12 mini i iPhone 12 będą miały dwa tylne aparaty, podczas gdy iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max będą miały trzy tylne aparaty plus nowy czujnik LiDAR.

Oczekuje się, że iPhone 12 zostanie wyposażony w nowy obiektyw głównego aparatu. Dodatkowy obiektyw powinien poprawić jakość zdjęć i zmniejszyć zniekształcenia.

Jeśli chodzi o wideo, EverythingApplePro donosi, że iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max będą mogły nagrywać materiał 4K przy 120 lub 240 klatkach na sekundę. Będzie to uaktualnienie w stosunku do maksymalnych 60 klatek na sekundę dostępnych w iPhonie 11.

Nie będzie dostarczany z ładowarką lub słuchawkami

Jedna z największych zmian w tegorocznej linii iPhone'ów może dotyczyć sprzedaży wiązanej. Apple podobno ma usunąć ładowarkę i słuchawki.

Nie oznacza to, że Apple nie będzie oferować sposobów ładowania telefonu - nowe iPhone'y najwyraźniej nadal będą dostarczane z kablem Lightning/USB-C, który pozwoli Ci podłączyć telefon do komputera lub zasilacza z portem USB-C.

Nowe iPhone'y mają nowy procesor

Oczekuje się, że w tym roku iPhone będzie miał kolejny nowy procesor opracowany przez Apple. Bloomberg donosi, że nowe telefony będą miały "znaczącą aktualizację procesora z naciskiem na przyspieszenie zadań związanych ze sztuczną inteligencją i rozszerzoną rzeczywistością". Jest prawdopodobne, że chip będzie A14 Bionic zawarte w nowym iPadzie Air, jak Apple włączył kolejny numeryczny Bionic A-series chip w nowych iPhone'ach w ciągu ostatnich kilku pokoleń.

Inne ciekawostki: bateria, pamięć, cena

Jest jeszcze kilka plotek na temat nadchodzących iPhone'ów. Lider Apple powiedział w maju, że tanie telefony mogą rozpocząć się od 64GB pamięci, podczas gdy modele high-end mogą mieć pamięć bazową 128GB. Powiedzieli również, że młodszy iPhone będzie miał 4GB pamięci RAM, a ten z najwyższej półki będzie miał 6GB.

Dzięki uzyskanym certyfikatom możemy również poznać rozmiary baterii w nowych telefonach. Wtajemniczeni mówią, że:

  • 5,4-calowy iPhone może mieć baterię o pojemności 2227 mAh; 6,1-calowe iPhone'y mogą mieć baterię o pojemności 2,775mAh; 6,7-calowy iPhone może otrzymać baterię o pojemności 3 687 mAh.

Cena iPhone'a 11 zaczyna się od 699 dolarów. Mamy nadzieję, że Apple w tym roku obniży cenę o 50 dolarów i cena startowa iPhone'a 12 wyniesie 649 dolarów.