Apple ujawnia nowe produkty na WWDC 2018

Konferencja deweloperska Apple'a, WWDC 2018, wystartowała wczoraj, 4 czerwca. Impreza odbywa się w McEnery Convention Center w San Jose i potrwa do 8 czerwca. Pierwszego dnia firma zdążyła pokazać sporo nowych produktów, o których opowiemy Wam dzisiaj.

IOS 12

Przede wszystkim nastąpiła aktualizacja systemu operacyjnego IOS - stał się on szybszy i wygodniejszy dla użytkownika. W wersji IOS 12 aparat będzie działał szybciej niż 70%, to samo dotyczy wszystkich aplikacji: nawet przy dużym obciążeniu urządzenia aplikacje nie będą "wolne".

W systemie poprawiono wyszukiwanie zdjęć - można je szybko znaleźć według poszczególnych kategorii: "las", "muzeum" i inne. Wbudowany algorytm przeanalizuje działania użytkownika w aplikacji Photos i zaproponuje najbardziej udane zdjęcia. Notatki głosowe są teraz dostępne w iCloud i na iPadzie.

Zmiany w asystentce głosowej Siri pomogą lepiej zaplanować czas: nowe Skróty (krótkie skrypty programowe) w pewnych sytuacjach będą "przewidywać" działania użytkownika i uruchamiać przydatne aplikacje. Na przykład, jeśli właściciel iPhone'a codziennie pije kawę przed pracą w tej samej kawiarni, Siri zaproponuje dodanie widżetu z zamówieniem na pulpicie gadżetu.

watchOS 5

Smartwatch Apple'a otrzymał własne aktualizacje. Właściciele będą mieli dostęp do nowych trybów sportowych, takich jak: zużycie kalorii w zależności od tętna, joga i tak dalej. Korzystając z sieci Wi-Fi lub Internetu komórkowego, użytkownik będzie mógł wymieniać wiadomości głosowe w czasie rzeczywistym - nowa funkcja Walkie-Talkie.

"Inteligentny" zegarek automatycznie wykryje początek i koniec treningu. Ponadto w nowym watchOS 5 dostępny jest ulepszony system powiadomień i podpowiedzi, dzięki czemu treningi i sporty będą bardziej efektywne.

macOS Mojave

Odświeżona wersja systemu macOS Mojave wzięła swoją nazwę od pustyni w USA. Pustynia Mojave rozciąga się przez kilka stanów pod rząd i słynie z niesamowicie pięknej nocnej scenerii. MacOS Mojave wprowadza tryb nocny, stosy na pulpicie - automatyczne grupowanie plików na różne sposoby na pulpicie. Jest też wsparcie dla Voice Memos, Apple News, Shares i Home (zarządzanie inteligentnymi gadżetami domowymi).

Zapraszamy do śledzenia i udostępniania wiadomości od firmy Apple.