Amazon znów zaskakuje swoich użytkowników

Amazon na wszelkie sposoby stara się poprawić jakość życia swoich użytkowników. Rozwój producenta sprawia, że codzienne zadania i czynności wykonywane przez konsumenta stają się łatwiejsze i bardziej praktyczne. A teraz, Amazon wprowadził nowy wynalazek: Fire TV Cube. Jest to hybryda "inteligentnego" głośnika i dekodera. Co robi nowatorska "puszka"?

Za pomocą Fire TV Cube użytkownik będzie mógł wykonywać komendy głosowe, a tym samym w pełni kontrolować "inteligentny dom": oświetlenie, włączać i wyłączać urządzenia, odtwarzać cyfrowe treści audio lub wideo. Wszystko to jest możliwe dzięki wbudowanej w Fire TV Cube asystentce głosowej Alexa. Urządzenie pracuje w oparciu o czterordzeniowy procesor z 2 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej. Jako akcelerator graficzny zainstalowany jest Mali-450 MP3.

Użytkownik będzie mógł robić ważne rzeczy w spokoju, bez rozpraszania się przez skutki uboczne. Jeśli potrzebuje włączyć sprzęt AGD, zatrzymać proces prania, zadzwonić do znajomych, dowiedzieć się o pogodę i tak dalej - wystarczy, że wyda na głos odpowiednie instrukcje, a Alexa zrobi wszystko.

Do połączenia z urządzeniami Fire TV Cube udostępnia moduły bezprzewodowe Bluetooth, Wi-Fi 802.11 ac, są też porty HDMI i microUSB (do połączenia modułu z adapterem Ethernet). Nowość posiada 8 czułych mikrofonów oraz nadajnik IR do sterowania urządzeniami AGD: komendy głosowe właściciela będą słyszalne w każdym miejscu. Dodatkowo, dla pełnej wygody, w zestawie znajduje się pilot zdalnego sterowania. Wstępna cena Fire TV Cube to 120 dolarów. Jesteśmy przekonani, że takie urządzenie będzie przydatne dla wielu konsumentów.