Jak pobrać wideo z Facebooka

Facebook jest najpopularniejszym portalem społecznościowym, na którym oprócz wymiany wiadomości, można czytać wiadomości, rozmawiać z partnerami i oglądać filmy. Zasób oferuje wysokiej jakości funkcje i dużą ilość informacji, co pozwala być na bieżąco z ekscytującymi i trendami. Dostęp do sieci społecznościowej można uzyskać z komputera stacjonarnego, telefonu komórkowego lub tabletu. Jest on dostępny dla wszystkich systemów operacyjnych.

Mimo prostoty obsługi, wiele osób ma problemy z plikami wideo, których nie może pobrać na swój gadżet, ani przesłać do innych komunikatorów. Oglądanie filmów jest możliwe tylko w samym dodatku lub przez wysłanie ich do niezależnego klienta komunikacji Facebook Messenger. Ponieważ śmieszne i zabawne filmy są niezwykle popularne, zawsze istnieje chęć podzielenia się nimi z krewnymi lub przyjaciółmi. O ile w innych aplikacjach można to łatwo zrobić, o tyle twórcy Facebooka zrobili wszystko, by ograniczyć możliwość wysłania wideo.

Nic dziwnego, że wiele osób zastanawia się, jak pobrać wideo z Facebooka. W tym celu należy używać różnych programów, wtyczek, dodatków i wielu technik, które pomagają ominąć ograniczenia sieci społecznościowej. W zależności od oprogramowania gadżetu, istnieją różne programy i metody. Wideo można pobrać na systemy Android, iOS, Windows.

Zanim przejdziesz do pobierania, zwróć uwagę na źródło, przez które film został umieszczony na Facebooku. Wielu użytkowników zamieszcza linki z YouTube i innych serwisów wideo. Їx mogą być tworzone i udostępniane, ponieważ są hostowane na serwerach YouTube. Rozpoznawanie filmów jest łatwe, ponieważ są one zawsze prezentowane w zmniejszonym rozmiarze i posiadają link do adresu URL platformy.

Jeżeli chcesz pobrać film z YouTube, skorzystaj z bezkosztowego programu Free YouTube Download. To narzędzie będzie na korzyść tych, którzy robią filmy lub chcą zaimponować swoją stronę w Instagramie i innych sieci społecznych, edycji zabawny film.

Jak pobrać wideo z Facebooka na iPhone'a

Proces pobierania zależy od wersji systemu operacyjnego. W przypadku wersji OS 13 filmy można pobierać za pomocą standardowej przeglądarki. Ta aktualizacja od deweloperów mile zaskoczyła użytkowników. Aby pobrać wideo, musisz wykonać kilka prostych kroków, ale także użyć przeglądarki Safari. Możesz ją pobrać za darmo w AppStore. Wykonaj kilka prostych kroków, aby szybko pobrać zawartość:

  1. Pobierz przeglądarkę Safari, jeśli nie jest ona zainstalowana w telefonie komórkowym. W przeglądarce otwórz jedną z wymienionych stron: Getfvid, FB Downloader, SaceAs. Najpierw skopiuj link do filmu, który ma zostać pobrany i wklej go w pole tekstowe jednego z tych narzędzi. Kliknij na przycisk "Pobierz". Następnie pobierz żądany plik. Nie zapomnij wybrać jakości wideo, w zależności od tego, jakiego rodzaju gadżetu używasz. Status pobierania jest wyświetlany w prawym górnym rogu przeglądarki. Gdy film zostanie zapisany, kliknij go, aby natychmiast odtworzyć w odtwarzaczu. Z poziomu odtwarzacza możesz udostępnić wideo w innych sieciach społecznościowych, klikając przycisk "Udostępnij". Jeśli chcesz zapisać wideo do galerii, wybierz opcję "Save Video".

Proces pobierania trwa mniej niż 5 tygodni, ale co zrobić, jeśli macie poprzednią wersję iOS? Specjalnie dla nich przygotowano dodatkowe triki, które pozwalają łatwo zmierzyć się z zadaniem.

Jak pobrać wideo z Facebooka na telefon z starym iOS

Aby przeprowadzić takie manipulacje, opisane powyżej, w wersjach 12 i niższych nie jest możliwe, ponieważ deweloperzy nie zapewniają pobierania filmów za pośrednictwem przeglądarki Safari. Aby rozwiązać ten problem w prosty sposób, wystarczy pobrać darmowe narzędzie Documents, w którym masz już zbudowaną wymaganą przeglądarkę.

Gdy program zostanie już pobrany, należy przejść do stron, o których mówiliśmy powyżej: Getfvid, FB Downloader, SaceAs. Wcześniej skopiuj link do żądanego pliku i wklej go do pola tekstowego. Wybierz żądaną jakość i kliknij przycisk "Pobierz". Nadaj nazwę plikowi i kliknij "Gotowe". Następnie rozpocznie się proces pobierania. Możesz sprawdzić status przesyłania w odpowiedniej zakładce. Ważne jest, aby nie zmieniać rozszerzenia podczas zmiany nazwy.

Gdy plik zostanie pobrany, przejdź do zakładki Dokumenty. Żądany plik zostanie umieszczony w folderze "Pobrane", który znajduje się w zakładce "Moje pliki". Następnie można otworzyć lub wysłać wideo. Aby przenieść plik, dotknij trzech kropek znajdujących się w prawym dolnym rogu folderu. Wybierz opcję "Przenieś", a następnie kliknij jeden z przycisków. Następnie wideo pojawi się w standardowej galerii telefonu. Teraz możesz przesłać plik do dowolnego odtwarzacza multimedialnego.

Istnieją dodatkowe programy i rozszerzenia, które można znaleźć w AppStore. Jednym z najpopularniejszych jest Easy Video Downloader. Po pobraniu dodatek pojawi się na liście programów zainstalowanych w telefonie. Aby pobrać filmy, zaloguj się za pomocą programu. Po autoryzacji natychmiast pojawi się przycisk do pobrania filmu.

Ale to nie jest jedyny program, w AppStore znajdziemy wiele ciekawych narzędzi. Szukaj programów z wysokimi ocenami i wybierz te najbardziej przydatne dla Ciebie.

Jak pobrać wideo z Facebooka bez aplikacji

Możesz pobierać filmy bez żadnych dodatkowych rozszerzeń. Aby to zrobić, musisz zainstalować mobilnego Facebooka na swoim telefonie, a następnie przenieść filmy z komputera do smartfona, jeśli chcesz. Aby to zrobić, postępuj zgodnie z instrukcjami:

  1. Znajdź klip wideo i uruchom go na swojej sieci społecznościowej. Prawym przyciskiem myszy kliknij na film i wybierz z listy opcję "content url demonstration". Obok filmu zostanie wyświetlony link, który należy skopiować. Następnie dodaj link do pola wyszukiwania, ale dokonaj małej manipulacji. Zamień standardowe znaki "www" na angielskie małe litery "m". Dzięki temu będziesz mógł pobrać wersję mobilną na swój komputer. Uruchom film i przytrzymaj go przez kilka sekund. Kliknij na przycisk pauzy, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy. Na liście wybierz "Zapisz wideo jako". Film zostanie przesłany do komputera, a następnie można go przenieść do telefonu.

Jeśli ta metoda jest zbyt skomplikowana, istnieje alternatywa dla tych, którzy chcą pobrać wideo na telefon.

Jak pobrać wideo z Facebooka bez oprogramowania na telefonie

Niestety, nie ma możliwości pobrania wideo z Facebooka bez oprogramowania na telefon. Jeśli korzystasz z systemu Android lub iOS, musisz pobrać dodatek Video Downloader for Facebook. Najpierw należy zainstalować mobilnego Facebooka dla swojego systemu operacyjnego, zalogować się, a następnie pobrać powyższy program. Jest to idealne rozwiązanie do pobierania plików wideo. Wykonaj poniższe czynności:

  • Aktywuj dodatek Video Downloader for Facebook na swoim urządzeniu mobilnym; Zaloguj się za pomocą swojej sieci społecznościowej; Pobieraj materiały wideo z własnych stron lub stron znajomych.

Istnieją inne dodatki dla Androida o nazwie "Facebook Video Downloaders". Pozwalają one na pobieranie obrazów w jakości HD, a także oferują zestaw dodatkowych narzędzi.

Jeśli jesteś zainteresowany pobieraniem filmów z Facebooka, polecamy przyjrzeć się bliżej tym aplikacjom, ponieważ AppStore i Google Play oferują ogromny zbiór takich dodatków. Wybierz najbardziej odpowiedni i pracuj z nim. Aby lepiej zrozumieć program, programiści zawsze zostawiają raport opisowy, w którym można znaleźć wskazówki, jak korzystać z różnych sposobów pracy z dodatkiem.

Jak pobrać wideo na komputer z Facebooka

Wideo można pobrać na komputer w najwyższej jakości. Pomogą w tym również różne programy, opiszemy najpopularniejsze z nich i napiszemy instrukcję obsługi. Większość programów jest przystosowana do pracy z systemem operacyjnym Windows, Mac OS, Linux.

Jednym z ulubionych jest program 4K Video Downloader. Obsługuje wszystkie wyżej wymienione systemy operacyjne.

Zapisywanie filmów z pomocą tego programu jest proste, wystarczy załączyć link do filmu w oknie dialogowym. Znajdź plik, który chcesz pobrać, kliknij prawym przyciskiem myszy i znajdź opcję "Pokaż adres wideo". Skopiuj link i dodaj go do okna dodatku 4K Video Downloader. Wybierz folder do pobrania i kliknij przycisk Pobierz. Pobrana zawartość zostanie zapisana w tym folderze. Następnie możesz wykorzystać film do własnych celów.

Inny program, który umożliwia pobranie potrzebnych plików - fbdown.net. Po pobraniu programu, obok filmu zawsze pojawi się zielona strona. Kliknięcie na zieloną zakładkę na liście pozwoli Ci wybrać format wideo, który chcesz. Następnie kliknij link formatu odwróconego i wybierz "Zapisz jako". W polu "Nazwa pliku" wpisz nazwę filmu. Następnie plik zostanie pobrany na Twój komputer.

Istnieje inny sposób na pobieranie filmów bez użycia dodatkowych programów. Musisz przejść do strony zasobów SafeFrom.net, dalsze manipulacje nie będą konieczne, ponieważ platforma zrobi wszystko na własną rękę. Skopiuj swój film z Facebooka i prześlij go do okna dialogowego udostępniania. Kliknij przycisk "Pobierz" i wprowadź adres folderu, w którym plik zostanie zapisany.

YTD Video Downloader jest darmowym narzędziem do pobierania filmów z Facebooka na komputer i formatowania ich do użytku na iPhone i iPod. Musisz pobrać program na swój komputer i kliknąć "pobierz" w oknie dialogowym, aby podać link do pliku. Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie programy mają podobne funkcje. Zadaniem użytkownika - aby wybrać najbardziej wygodny dodatek, i używać go do pracy. Inną opcją jest Freemake Video Downloader. Narzędzie otwiera nowe możliwości, ponieważ natychmiast oferuje konwersję wideo do żądanego formatu i zapisać go na komputerze. Aby uzyskać dostęp do programu, wykonaj następujące kroki:

  • Pobierz narzędzie z oficjalnej strony; Skopiuj link do żądanego pliku; Wstaw adres do okna dialogowego; Autoryzacja w sieci społecznościowej; Wybierz wymagany format przesyłania; Wybierz opcje "Pobierz" i "Konwertuj". Konwersja jest możliwa w jednym z podanych formatów.

Rozpocznie się proces pobierania, a wideo pojawi się na komputerze w określonym folderze w niedługim czasie. To nie koniec możliwości pobierania, ponieważ istnieje wiele rozszerzeń dla przeglądarki Chrome, która jest jedną z najpopularniejszych do użytku na dużej liczbie urządzeń.

Jak pobierać filmy z Facebooka za pomocą Chrome

Pobierz przeglądarkę Chrome i przejdź do "Usługi" - "Chrome Web Store". Wyszukaj w sklepie klikając "Pobierz wideo z Facebooka". Sklep oferuje szereg rozszerzeń, które są instalowane w przeglądarce. Aby korzystać z tych programów, jak również innych podobnych, musisz wejść do rozszerzenia, skopiować link do filmu, a następnie wstawić i pobrać. Niektóre z programów obsługują format HD. Dodatek jest intuicyjnie zrozumiały i nie wymaga żadnej specjalnej wiedzy. Większość z tych programów oferuje pobieranie wideo nie tylko z własnej strony, ale także ze strony znajomego.

FAQ

Jak mogę pobrać strumień wideo?

Jeśli film nie został ukończony i jest w trakcie transmisji, nie można go pobrać na komputer. Musisz poczekać do końca audycji, a następnie wybrać jeden z wymienionych downloaderów.

Czy mogę pobierać prywatne filmy?

Aby to zrobić, musisz użyć rozszerzenia przeglądarki SaveFrom.Net Helper. Pobierając prywatne filmy nie zapominaj, że zawsze musisz podać autora, zwłaszcza jeśli plik jest chroniony prawem autorskim. Jeśli masz wątpliwości co do legalności ich działań, lepiej nie pobieraj i nie udostępniaj filmów bez zgody właściciela.

Gdzie jest przechowywany film po pobraniu na komputer?

Wszystko zależy od systemu operacyjnego. Najczęściej w systemach Windows, Mac OS i Linux wideo jest przechowywane w folderze aplikacji. Możesz również zmienić ustawienia w przeglądarkach Chrome, Mozilla, Firefox i Opera. Jeśli folder docelowy nie jest odpowiedni, wystarczy podążać ścieżką do żądanej lokalizacji.

Czy pobieranie plików z Facebooka jest darmowe?

Podobnie jak w przypadku większości serwisów do pobierania plików, samo ładowanie jest bezpłatne. Jeśli program jest płatny, na pewno będziesz wymieniony na stronie twórcy. W tej chwili pobieranie filmów z Facebooka jest darmowe.

W Internecie istnieje wiele serwisów, które wykonują podobne czynności. Wszystkie z nich są hodowane dla tej samej zasady pracy - trzeba skopiować link do filmu, umieścić w oknie dialogowym i pobrać. Jaki dodatok vibro zależy od osobistych preferencji. Wszystkie narzędzia i rozszerzenia nie wymagają specjalnych studiów, są proste w obsłudze, a zarządzanie nimi jest intuicyjne i zrozumiałe dla użytkowników w każdym wieku.

Teraz już znasz sposób działania, więc będziesz mógł szybko i sprawnie pobrać plik wideo i udostępnić go dalej komunikatorom z przyjaciółmi, przez e-mail lub wykorzystać do własnych celów.

Nie zapomnij określić formatu wideo, jeśli jesteś zainteresowany pobieraniem wysokiej jakości. Większość zasobów oferuje możliwość konwersji do wymaganego formatu. Wideo dla iOS różni się formatem od Androida, nie zapominaj o tym, jeśli próbujesz pobrać wideo na iPhone'a.