6 najlepszych aplikacji do samorozwoju

 Stworzyliśmy zestawienie 6 aplikacji na iOS i Android, które określą Twój poziom potencjału intelektualnego, nauczą Cię jak go wykorzystać, zmotywują Cię i dadzą Ci możliwość nauki i samodoskonalenia.

1) NEURONIZACJA. Ładowanie mózgu.

Aplikacja do motywacji i rozwoju zdolności umysłowych - NeuroNation. Jest to unikalny zbiór prostych i skutecznych zadań mających na celu utrwalenie Twoich umiejętności, ich rozwój i uwolnienie potencjału. Ponad 10 milionów ludzi na całym świecie korzysta z NeuroNation, aby pompować swój mózg. Ty też powinieneś spróbować!

Aplikacja została opracowana we współpracy z wiodącymi organizacjami badawczymi i jest oparta na najnowszych osiągnięciach psychologii poznawczej i neuronauki. Treningi są dyskretne, interaktywne i dają Ci możliwość sprawdzenia siebie, stania się jeszcze bardziej inteligentnym lub po prostu pozostania w formie. Możesz sprawdzić i rozwinąć swoją pamięć, umiejętności koncentracji i logicznego myślenia.

DUOLINGO. Ucz się języków za darmo.

Aby nauczyć się języków obcych, nie trzeba już zatrudniać korepetytora i wydawać ogromnych sum pieniędzy, wystarczy pobrać Duolingo. Nauka opiera się na krótkich lekcjach, które zawierają elementy gry. W menu aplikacji możesz wybrać intensywność kursu. Wszystko zależy od tego, ile czasu dziennie jesteś w stanie na to poświęcić. Wystarczy pięć, 10, 15 lub 20 minut dziennie, aby osiągnąć swój cel.

Każda lekcja w Duolingo jest kompletną serią ćwiczeń, aby poprawić swoje umiejętności mówienia, słuchania i tłumaczenia. Rezultaty będą widoczne w miarę jak będziesz odpowiadać na swoje pytania. Jeśli popełnisz błąd, nasz osobisty asystent Duolingo pokaże Ci i pomoże Ci go poprawić.

Aplikacja pozwoli Ci utrzymać motywację poprzez śledzenie czasu nauki. Sprawdzi, czy trzymasz się swojego harmonogramu. Jeśli odpowiesz niepoprawnie, tracisz "życie". Jeśli zabraknie Ci żyć, musisz zacząć lekcję od nowa.

3. AKADEMIA KHAN. Nauka poprzez wideo.

Nauczyłeś się angielskiego? Następnie możesz rozpocząć samodoskonalenie z aplikacją Khan Academy.

Nauka odbywa się poprzez lekcje wideo w języku angielskim. Dostaniesz wiele lekcji na zupełnie różne tematy: matematyka, fizyka, biologia, a nawet ekonomia, finanse, muzyka i historia. Jeśli Twój angielski nie jest wystarczająco dobry lub masz trudności z jego wysłuchaniem, pod każdym filmem znajdziesz tekst. Ucz się dalej, próbuj dalej i nie przestawaj!

4. TED TALKS. Patrz i ucz się.

Kolejna aplikacja, w której nauka odbywa się również poprzez lekcje wideo i to również w języku angielskim. TED Talks to biblioteka wideo zawierająca przemyślenia niesamowitych ludzi na tematy od psychologii po nowoczesne technologie. Masz możliwość tworzenia własnych list odtwarzania, pobierania rozmów, oglądania ich w trybie offline i tworzenia zakładek.

5. LAS. Pozostań skupiony.

Forest to aplikacja, której brakowało Ci od dawna. Pomaga Ci skończyć to, co zaczynasz i utrzymać koncentrację. Aplikacja Motivation App rozpoczyna nowe zadanie od zasadzenia nowego drzewa. Bez rozpraszania się, możesz ją uprawiać. Jeśli otworzysz Instagram lub Facebook, drzewo umiera. Można w ten sposób wyhodować cały las, oczywiście jeśli ma się cierpliwość. Rzuć sobie wyzwanie!

6. LISTA HABITÓW. Uczyń siebie lepszym.

Świetna aplikacja do samoorganizacji i wyrabiania zdrowych nawyków. W Habit List możesz stworzyć listę rzeczy, które musisz robić regularnie. Lista rzeczy do zrobienia na dany dzień jest generowana automatycznie. Aplikacja powiadomi Cię, gdy zadanie będzie musiało zostać wykonane. Jeśli systematycznie opuszczasz pewne zadania, aplikacja zasugeruje Ci, jak zoptymalizować codzienną rutynę, np. przełożyć sprawy na inną porę lub dzień tygodnia.

Jeśli prowadzisz aktywny tryb życia, chętnie uczysz się czegoś nowego, rozwijasz się i doskonalisz, spróbuj skorzystać przynajmniej z jednej z tych aplikacji, a na efekty nie trzeba będzie długo czekać.