3 najlepsze lodówki wiodących producentów

Bez czego nie może się obejść żadna gospodyni domowa w kuchni? Tak jest - lodówka, zwłaszcza latem. W końcu tylko z pomocą urządzeń chłodniczych można zachować świeży i przyjemny smak żywności, jak również gotowanych posiłków. Kiedy istnieje potrzeba aktualizacji urządzeń chłodniczych w domu, nie jest trudno dostać się mylić wśród różnych modeli prezentowanych na rynku urządzeń. Proponujemy w tym artykule, aby podkreślić 3 najlepsze modele z lodówek i rozważyć ich cechy w szczegółach.

Kupując lodówkę, ważne jest, aby pamiętać o jej kluczowych cechach i zwrócić uwagę na te wskaźniki. Dla Państwa wyboru prezentujemy trzech wiodących producentów: Indesit, LG i Samsung.

INDESIT DF 4181 X Chłodziarka

Wyrafinowane wzornictwo

Wygląd tej lodówki z łatwością wpasuje się we wnętrze każdej kuchni. INDESIT DF 4181 X został zaprojektowany w stylu linii wzorniczej EXTRA, co sprawia, że model ten wygląda zarówno wszechstronnie, jak i stylowo. Dolne położenie komory zamrażarki zapewnia łatwy dostęp do mrożonek, a przezroczyste szuflady pozwalają na pierwszy rzut oka zobaczyć ich zawartość. Dla pełnego komfortu podczas pracy lodówki, przewidziano w niej możliwość przełożenia drzwi z prawej na lewą stronę i odwrotnie. Wewnątrz komory lodówki znajdują się półki wykonane z trwałego szkła hartowanego, które są łatwe do czyszczenia, a także szuflady na warzywa/owoc oraz specjalna strefa świeżości Flexi Use Box.

Cechy

INDESIT DF 4181 X posiada system rozmrażania No Frost - w komorze chłodziarki i zamrażarki. Słowo "no frost" tłumaczone jest jako "bez mrozu". Żywność jest schładzana przez nadmuch zimnego powietrza. W komorze zamrażarki, w której realizowana jest ta metoda rozmrażania, znajduje się wydajny system wentylatorów. Dzięki temu utrzymywanie zimna i zamrażanie odbywa się bez szronu i lodu.

Lodówka z systemem No Frost nie musi być regularnie rozmrażana. Należy jednak pamiętać, że przynajmniej 1 lub 2 razy w roku konieczne jest całkowite odłączenie urządzenia od zasilania i wyczyszczenie komór. W ten sposób można "dać odpocząć" silnikowi lodówki i zapobiec powstawaniu bakterii i pleśni. Proces suchego zamrażania No Frost zachowuje strukturę żywności i jej zdrowe właściwości, co jest również ważne.

W przypadku awarii zasilania, lodówka będzie utrzymywać optymalną temperaturę, aby zachować świeżość żywności przez 13 godzin.

Kolejną cechą lodówki INDESIT DF 4181 X jest Flexi Use Box w komorze chłodziarki, o którym była już mowa powyżej. W tej skrzynce utrzymywany jest określony poziom temperatury - od 2 do 4 stopni. Dzięki temu żywność pozostaje świeża i wilgotna przez długi czas. Flexi Use Box może być ustawiony na różne temperatury dla różnych rodzajów produktów: dla owoców i warzyw lub niższą temperaturę dla mięsa i ryb.

Objętość i wymiary

Całkowita pojemność użytkowa chłodziarki wynosi 298 litrów. Komora chłodziarki zajmuje 223 litry, a komora zamrażarki 75 litrów. Jest to w zupełności wystarczająca ilość, aby pomieścić niezbędne artykuły spożywcze i przetwory dla czteroosobowej rodziny. Przełączniki mechaniczne umożliwiają ustawienie trybów temperaturowych w komorach urządzenia. Standardowe wymiary lodówki o wysokości 185 i szerokości 60 centymetrów pozwalają na umieszczenie urządzenia praktycznie w każdym miejscu kuchni.

Lodówka LG GA-B429SEQZ

Stylowy design.

Lodówka LG GA-B429SEQZ od razu zachwyca swoim designem: stylowa i stojąca, w niebanalnym kolorze, korzystnie uzupełni kuchenną przestrzeń. Układ dolnej części komory zamrażarki zapewni łatwy dostęp do nieporęcznych mrożonek. Po zewnętrznej stronie drzwi komory chłodniczej znajduje się wyświetlacz umożliwiający kontrolę ustawień lodówki. Wszystkie półki lodówki wykonane są z hartowanego szkła, a szuflady z wytrzymałego tworzywa sztucznego.

Sprężarka liniowa z inwerterem

W modelu LG GA-B429SEQZ zastosowano liniowy kompresor inwerterowy, który zapewnia niezawodną i cichą pracę lodówki. Kompresor typu inwerterowego pracuje płynnie i równomiernie, zużywa mniej energii elektrycznej i wystarcza na długi okres czasu. Producent gwarantuje 10 lat bezawaryjnej pracy dla tego typu sprężarki.

Cechy

Model GA-B429SEQZ posiada klasę efektywności energetycznej A++, co oznacza niskie zużycie energii - o 32% mniejsze niż w przypadku tradycyjnych lodówek. W lodówce zastosowano system chłodzenia Total No Frost: dzięki niemu żywność jest schładzana i zamrażana bez szronu i roztopów, po rozmrożeniu zachowuje swoją strukturę i właściwości użytkowe, nie wysycha podczas zimnego nadmuchu, ponieważ w lodówce dodatkowo zainstalowano system wentylacji i oczyszczania powietrza.

Technologia Smart Diagnosis pozwala kontrolować ustawienia lodówki za pomocą smartfona i w porę wykryć wszelkie istniejące usterki bez pomocy kreatora. Wystarczy zainstalować w smartfonie osobną aplikację i zsynchronizować ją z systemem chłodziarki.

W LG GA-B429SEQZ dostępne jest połączenie przez sieć Wi-Fi: wystarczy aktywować aplikację Smart ThinQ App w smartfonie (lub tablecie) i dzięki włączonemu połączeniu z siecią bezprzewodową można monitorować lodówkę nawet poza domem.

Oprócz tych funkcji, model GA-B429SEQZ posiada tryb wakacyjny, funkcję szybkiego zamrażania żywności, regulację temperatury wewnątrz komór lodówki oraz alarm-powiadomienie o otwartych drzwiach.

Przestrzeń wewnętrzna i wymiary

W lodówce wszystko jest przemyślane pod kątem wygodnej obsługi przez użytkownika. Komora chłodziarki wyposażona jest w szufladę ze specjalną pokrywą Moist Balance Crisper o strukturze wielu komórek, która zapewnia gromadzenie i zatrzymywanie kondensatu, dzięki czemu nadmiar wilgoci nie wpływa negatywnie na żywność. Zatrzymana wilgoć będzie stopniowo odparowywać, dzięki czemu żywność w komorze pozostanie dłużej świeża.

W komorze chłodziarki znajdują się półki z hartowanego szkła, które można przestawiać w zależności od wysokości. Komora zamrażarki posiada trzy duże szuflady oraz specjalną wąską komorę do przechowywania zamrożonych półproduktów lub pizzy.

W komorach chłodziarki zastosowano powłokę antybakteryjną zapobiegającą występowaniu i namnażaniu się jakichkolwiek bakterii.

Wymiary LG GA-B429SEQZ z łatwością zmieszczą się w przestrzeni kuchennej: jego wysokość to 190,7 centymetrów, szerokość i głębokość to 59,5x64,3 centymetry.

Lodówka SAMSUNG RB37J5220SA

Pojemny i funkcjonalny

Design lodówki SAMSUNG RB37J5220SA zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów. Na zewnętrznej stronie drzwi komory chłodniczej znajduje się wyświetlacz dotykowy umożliwiający ustawienie wymaganego poziomu temperatury do przechowywania żywności oraz aktywację funkcji szybkiego zamrażania. Przestrzeń wewnętrzna obu komór pozwala na umieszczenie wszystkich niezbędnych produktów. Specjalna wisząca półka na butelki w komorze chłodzenia pozwoli zaoszczędzić miejsce na bocznych półkach, które można wygodnie przestawiać według wzrostu.

Dla wygody, drzwi lodówki można przekładać z prawej strony na lewą i odwrotnie - umożliwi to umieszczenie urządzenia tam, gdzie jest potrzebne.

Cechy

Za wydajną pracę lodówki odpowiada sprężarka Digital Inverter. Dzięki niemu serwis SAMSUNG RB37J5220SA będzie sprawny i cichy przez co najmniej 10 lat. Sprężarka pracuje na 7 poziomach mocy - w zależności od potrzeby chłodzenia moc regulowana jest automatycznie.

Komora Fresh Zone utrzymuje mięso i ryby w idealnej temperaturze i wilgotności. Szuflada na owoce i warzywa znajduje się pod spodem. W komorze zamrażarki znajdują się trzy w pełni wysuwane pojemniki Full Open Box, w których można wygodnie przechowywać mrożonki o dużych rozmiarach. Technologia Space Max zapewnia więcej przestrzeni wewnętrznej i objętości w chłodziarce.

Technologia chłodzenia i zamrażania

System No Frost zapewnia zamrażanie i chłodzenie produktów spożywczych za pomocą silnego nadmuchu zimnego powietrza. Dzięki temu zapobiega się powstawaniu szronu i lodu w komorach lodówki, a urządzenie nie wymaga regularnego rozmrażania.

W komorze chłodzenia działa system All-Around Cooling, za pomocą którego regularnie nawiewane jest świeże, chłodne powietrze, dzięki czemu utrzymywany jest optymalny poziom temperatury, a produkty spożywcze dłużej pozostają świeże.

Pragniemy, aby krótki przegląd tych trzech modeli lodówek od różnych producentów pomógł Ci zdecydować się na najlepszy wybór.