Samsung The Sero - telewizor, który odwraca się, by stać się ogromnym ekranem smartfona

Samsung zaprezentował nowy telewizor dla millenialsów o nazwie "Sero", co oznacza "pionowy" w języku koreańskim, który może przełączyć się z regularnego telewizora panoramicznego do pionowego wyświetlacza w stylu smartfona.

Oto jak wygląda Sero w trybie zwykłego telewizora:

A oto jak wygląda Sero w trybie pionowym:

Samsung Sero obraca się o 90 stopni i może być używany poziomo i pionowo, podobnie jak smartfon. Samsung twierdzi, że jest on przeznaczony do wyświetlania treści ze smartfona.

Ma to być wygodniejsze oglądanie Instagram stories, filmów TikTok, treści ze Snapchata i wszelkich innych filmów, które są zazwyczaj kręcone w pionie, a nie w poziomie.

Pionowy format może wydawać się dziwny, ale nie da się zaprzeczyć jego wyjątkowości. Funkcja Tap View umożliwia użytkownikom powielanie obrazu ze smartfona po prostu poprzez dotknięcie ramki telewizora.

Po wyłączeniu telewizory wyglądają jak pozbawione życia pudełka, ale nie w Samsungu. Dzięki trybowi Ambient Mode, telewizor może uzupełnić wnętrze lub wtopić się w nie. Możesz nawet umieścić obraz, który będzie naśladował ścianę dla pełnej integracji.

Na wygaszaczu ekranu można umieścić dowolny obraz - grafikę, zdjęcia, datę lub godzinę. Dla trybu pionowego dostępne są specjalne tryby wewnętrzne - Zegar, Plakat, Zdjęcie, Ściana dźwiękowa i Kino.

Dla posiadaczy urządzeń Apple przygotowano funkcję AirPlay 2, która pozwoli na oglądanie zdjęć, filmów, granie w gry mobilne oraz komunikację w sieciach społecznościowych.

Rozdzielczość ekranu QLED to 4K (3840x2160 pikseli), a przekątna wynosi 43 cale. Ponadto telewizor samodzielnie reguluje jasność ekranu w zależności od natężenia światła w pomieszczeniu.

Głośniki w Samsungu The Sero znajdują się w pionowej podstawce. Telewizor posiada potężny 4.1-kanałowy 60-watowy system głośników z obsługą Bluetooth, odtwarzaniem dźwięku ze smartfonów i kodekiem Dolby Digital Plus.

"Podczas odtwarzania filmów, muzyki i gier wideo, głośniki tworzą wciągający i czysty dźwięk, ponieważ są skierowane bezpośrednio na słuchacza", wyjaśnia Chris Joe. - Tam, gdzie inne telewizory przesyłają dźwięk przez Bluetooth, tutaj transmisja odbywa się w konfiguracji 4.1 przez potężny, 60-watowy głośnik."

Samsung The Sero jest już dostępny w Foxtrot za 39,999 UAH.