Zalety aparatów bezlusterkowych z aktualnej oferty firmy Canon

Aparaty bezlusterkowe stają się coraz bardziej popularne nie tylko na Ukrainie, ale i na całym świecie. I dziś w tym artykule postaramy się zrozumieć dlaczego. Przygotowaliśmy dla Was kilka niezaprzeczalnych zalet aparatów bezlusterkowych.

  Waga

Różnica w wadze między lustrzanką a bezlusterkowcem jest często niewielka. Jasne, Canon EOS M100 będzie mniejszy niż na przykład Canon 5D mark III, ale to dlatego, że rozmiar sensora, a co za tym idzie waga obiektywu, są różne. Porównajmy kilka modeli lustrzanek cyfrowych z aparatami bezlusterkowymi:

Czasami, podczas długich sesji fotograficznych, każdy gram robi wielką różnicę. Waga sprzętu może stanowić kluczową różnicę podczas podróży na wakacje, zwłaszcza jeśli przewozisz sprzęt w bagażu podręcznym.

  Rozmiar

Rozmiar aparatu bezlusterkowego jest mniejszy niż lustrzanki cyfrowej. Jednak mimo takich obniżek aparaty bezlusterkowe nadal nie mieszczą się w kieszeni zwykłego użytkownika. Fotografowanie miasta i jego mieszkańców podczas podróży jest często łatwiejsze do wykonania aparatem bezlusterkowym, ponieważ jest on mniejszy i nie powoduje takiej irytacji mieszkańców.

Aparat bezlusterkowy Canon EOS M100

  Fotografowanie z dużą prędkością

Prędkość dostępna w większości aparatów bezlusterkowych jest dziś szybsza niż w popularnych modelach DSLR! Oto kilka przykładów tego stwierdzenia:

EOS M50 - 10 klatek na sekundę

EOS M100 - 6,1 klatek na sekundę

EOS M5 i EOS M6 - 7 kl.

Jednocześnie prędkości lustrzanek cyfrowych wynoszą od 3 do 16 klatek na sekundę.

Aparat bezlusterkowy Canon EOS M50

  Autofokus

Wszystkie aparaty bezlusterkowe Canon z obecnej linii są wyposażone w technologię Dual Pixel CMOS AF. Jest to wbudowany w czujnik system autofokusa z detekcją fazy (AF), który został opracowany w celu zapewnienia płynnego i szybkiego przejścia ostrości podczas nagrywania filmów z poruszającymi się obiektami, a także szybkiego autofokusa podczas robienia zdjęć w trybie Live View.

Ta opracowana przez firmę Canon technologia zapewnia profesjonalny efekt płynnej zmiany ostrości w miarę zbliżania się obiektu do widza, dzięki czemu obiekt pozostaje ostry na rozmytym tle - jest to cecha charakterystyczna nagrań wideo EOS.

Aparat bezlusterkowy Canon EOS M6

  Silent

Aparaty bezlusterkowe nie są w 100% ciche, ale są znacznie cichsze niż lustrzanki. Jest to istotna zaleta w przypadku fotografowania wydarzeń takich jak śluby, przedstawienia teatralne itp.

  Adaptacja obiektywów z innych systemów

Wszystkie aparaty bezlusterkowe firmy Canon mają ten sam elektroniczny system sterowania EOS, co lustrzanki cyfrowe firmy Canon. Dlatego też każdy użytkownik może korzystać z prawie wszystkich obiektywów Canona. Ponadto firma Canon wprowadziła adapter mocowania Canon EF-EOS M, otwierając w ten sposób dostęp do najszerszej na świecie gamy obiektywów dla każdego konsumenta.

Aparaty bezlusterkowe Canon