Kilka pomysłów na wystrój świąteczny i sylwestrowy

Święta noworoczne zbliżają się do nas w niesamowitym tempie. Wydawałoby się, że wszystko dookoła było w żółtych i pomarańczowych kolorach, ale nagle "dekoracje" zostały zastąpione przez białe płatki śniegu i zamarzniętą wodę w jeziorach. Nowy Rok i Boże Narodzenie są już blisko, a my chcielibyśmy dokładnie przygotować się do tych radosnych świąt. Chcielibyśmy podzielić się z Państwem kilkoma kreatywnymi pomysłami na dekorację domu, aby przyjaciele i krewni docenili wysiłek.

Dekoracje okien i parapetów

Jeśli chodzi o wystrój pomieszczeń, wiele osób w pierwszej kolejności myśli o oknie. Pamiętacie, jak w dzieciństwie wycinaliśmy i sklejaliśmy płatki śniegu ze zwykłej białej kartki papieru - to była najlepsza zabawa! I rzeczywiście, okno jest pierwszą rzeczą, która przyciąga wzrok osób wchodzących do pomieszczenia. Istnieje wiele możliwości dekorowania okna i parapetu. Można na przykład, jak w dzieciństwie, wycinać płatki śniegu z papieru o różnej gęstości. Płatki śniegu i inne figury mogą być objętościowe - spędzisz więcej czasu, ale będzie to wyglądało korzystniej. Wzory i szablony do wycinania można łatwo znaleźć w internecie.

Jeśli masz w domu dzieci, będzie to zabawne, aby udekorować okno ich sypialni z zabawnym skrzatem lub "kreskówki" postaci wykonane z wielobarwnego papieru.

Na oknach będzie wyglądać bardzo korzystne girlandy i małe dekoracyjne wieńce świąteczne, lub może to być kulki świąteczne, wiszące na wstążce, zabawki z filcu, i, oczywiście, należy pamiętać, aby światła! Czyli girlanda w jaskrawych kolorach.

Parapetu nie pozostawiliśmy bez opieki, bo w okresie świątecznym wszystko musi wyglądać harmonijnie ????. W tym miejscu możesz umieścić co tylko zechcesz: sztuczny śnieg z waty i mini choinki, gałązki choinkowe i piękne świeczniki ze świecami, domowe zabawki z filcu z dodatkiem akcesoriów - wszystko to będzie wyglądało wspaniale - bajkowo!

Świece i jeszcze raz świece!

Jakie święto jest kompletne bez świec? Szczególnie jeśli jest to magiczny okres Świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra. Naszym zdaniem im więcej świec tym lepiej ????. Można je postawić na oknie lub na stole w pięknych świecznikach. Cienkie wysokie świece świetnie wyglądają "w grupach" w różnych kątach pokoju, tworząc niepowtarzalny romantyczny nastrój. Ze świec można tworzyć kreatywne kompozycje z wykorzystaniem innych akcesoriów. A jeśli małe świeczki są umieszczone w pięknych świecznikach, będzie to wyglądać oszałamiająco.

Wieniec świąteczny na drzwiach

Na pewno wszyscy widzieliśmy piękne świerkowe wieńce na drzwiach w świątecznych filmach i serialach. Wyglądają one bardzo świątecznie i natychmiast podnoszą na duchu. Tradycja wykonywania tej ozdoby przywędrowała do nas z dalekiego Hamburga, gdzie luterański teolog Johann Hinrich Wichern wykonał coś w rodzaju wieńca dla dzieci z ubogich rodzin, aby te mogły odliczać dni do Bożego Narodzenia. Tradycja ta była przekazywana z pokolenia na pokolenie, z kraju do kraju, aż w końcu wieniec bożonarodzeniowy wyglądał dokładnie tak, jak widzimy go dzisiaj. Tradycyjnie wieniec na drzwi wykonany jest z igliwia, ale dziś wielu dekoratorów prezentuje tę ozdobę w formie splecionych gałęzi drzewa, tworząc wieniec z szyszek, świątecznych kulek, liści z jagodami i innych nie mniej ciekawych materiałów. Zrobić wieniec świąteczny przez siebie nie będzie trudne, do tego istnieje wiele instrukcji i kombinacji materiałów w sieci. Zachwyć siebie i swoich bliskich tak stylową i oryginalną dekoracją.

Zabawki i girlandy z filcu

Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się dekoracje wykonane z filcu. Z tego materiału łatwo jest stworzyć ozdoby choinkowe, girlandę z mini-zabawek, uszyć podstawkę pod świąteczną zastawę stołową lub stylowe buty do pakowania prezentów. Te wszystkie będą wyglądać super słodko i dodadzą przytulności do Twojego domu.

Więcej choinek!

W okresie świąt noworocznych nie sposób obejść się bez choinki. Przede wszystkim myślimy o "żywym" prawdziwym świerku lub sośnie, który wniesie aromat sosnowych igieł i świeżości. Nie musimy jednak trzymać się tego stereotypu, bo choinkę można zrobić w każdy inny sposób ????. Na przykład, może to być panel ścienny w kształcie jodły ozdobiony jasnymi girlandami, lub podobne noworoczne piękno zbudowane z poduszek, papieru, a nawet drabiny! Granice wyobraźni są nieograniczone, najważniejsze jest to, aby Twój dom był przytulny i świąteczny ????.

Pakowanie prezentów i dekoracja stołu świątecznego

Na koniec nie zapomnij o stylowym zapakowaniu prezentów dla najbliższych oraz o świątecznym nakryciu stołu. Wszystko musi być harmonijne! Stylowe i oryginalne zapakowanie prezentu nie wymaga nadmiernej wyobraźni. Najważniejsze jest, aby wybrać odpowiednie materiały i kolory. Używając zwykłego papieru do pakowania, możesz dodać trochę burlapu, kilka świerkowych gałązek lub szyszek i voila - Twój prezent wygląda idealnie.

Również do nakrycia świątecznego stołu należy podejść w sposób inteligentny. Ty możesz używać filcowych koszyczków i grubych serwetek w ogólnym schemacie kolorystycznym dla posiadaczy sztućców. Potrawy w menu można urozmaicić schludnymi szyszkami, małymi gałązkami świerku i szklankami z kolorowymi kulkami. Świece w świątecznych świecznikach są koniecznością. Dodaj kilka kokardek i gwiazdek wyciętych z błyszczącego papieru i masz niezapomniany wieczór.

Ważne jest, aby stworzyć w domu świąteczną atmosferę i nawet jeśli nie planujesz obchodzić nadchodzących świąt w dużym gronie, proszę, abyś przytulnie udekorował chociaż siebie ????.