Co to jest robot odkurzacz?

 Kto chciałby poświęcać weekendy na sprzątanie, skoro można je spędzić z rodziną lub przyjaciółmi? W związku z tym wiele osób zastanawia się, jak wybrać robota odkurzacza, aby wykonał za Ciebie całą brudną robotę. Producenci oferują wiele modeli, które potrafią sprzątać bez udziału użytkownika. Wystarczy, że właściciel wciśnie odpowiedni przycisk, aby zacząć obserwować, jak pracują "inni".

Niektóre modele automatyczne posiadają timer, który pozwala ustawić przedział czasowy czyszczenia, jak również dokładny moment rozpoczęcia. Wystarczy kilka ustawień, a robot odkurzający zrobi wszystko za Ciebie. Brzmi to magicznie, ale jak wybrać odpowiedniego pomocnika? W tym pytaniu postaramy się pomóc.

Robot odkurzacz: co to jest i jakie są jego cechy?

Robot odkurzacz to urządzenie, które może automatycznie sprzątać pomieszczenia, niemal bez udziału człowieka. Odnosi się do urządzeń gospodarstwa domowego i jest jednym z elementów systemu inteligentnego domu. Urządzenie to często nazywane jest inteligentnym urządzeniem domowym.

Główną zaletą urządzenia jest to, że jest w stanie zaoszczędzić czas, a jest to najcenniejszy zasób, jaki posiadają współcześni ludzie. Rytm życia każdego człowieka przyspiesza z każdym rokiem. Jest coraz mniej czasu na komunikację z bliskimi, bo obowiązków jest wiele. Sprzątanie mieszkania zajmuje gospodyni domowej co najmniej 10 minut dziennie. Jeśli robisz to codziennie, zajmuje to prawie 5 godzin przez miesiąc! Powinniście się zgodzić, że ten czas można spędzić o wiele bardziej efektywnie.

Trudność w zakupie takiego urządzenia polega na jego różnorodności. Istnieje tak wiele modeli i producentów, że bardzo trudno jest zatrzymać swój wybór na jednym urządzeniu. Dlatego przed złożeniem zamówienia należy ustalić, jakie cechy są dla nas najważniejsze.

Rodzaje urządzeń

Aby zrozumieć, jak wybrać robota odkurzacza dla domu, musisz zdecydować się na typ urządzenia. Wszystkie mechanizmy czyszczące działają automatycznie i są podzielone na 3 rodzaje:

  • Urządzenia przeznaczone wyłącznie do czyszczenia na sucho. Urządzenia zdolne do czyszczenia na mokro. Opcja kombinacji.

Opcje urządzenia wpływają na jego cenę. Rozważmy główne warianty odkurzaczy robotów, przedstawione w różnych kategoriach cenowych:

  • Modele budżetowe. Jeśli musisz wybrać niedrogi robot odkurzacz, powinieneś zapoznać się z jego głównymi cechami. Zestaw funkcji jest minimalny, większość niedrogich urządzeń nie nadaje się do dywanów. Robot ma małą liczbę czujników orientacji, więc obszar czyszczenia będzie mały. Jeśli nie dezorientuje Cię kontrola na ciele i hałas podczas pracy urządzenia, możesz spokojnie wziąć wersję budżetową. Użytkownicy, którzy zastanawiają się, jak wybrać robota odkurzacza z czyszczenia na mokro, należy zwrócić uwagę na modele o średniej cenie. Zalety tego typu w zdolność do czyszczenia różnych rodzajów powłok, w tym dywanów, laminatów i płytek. Czyszczenie odbywa się nawet pod meblami, a powierzchnia, którą obejmuje jest dość duża. Robot jest sterowany za pomocą pilota i przycisków na korpusie. Wersja premium jest odpowiednia dla użytkowników, którzy nie mogą się zdecydować, która firma wybrać robota odkurzacza. Czyszczenie urządzeń klasy premium odbywa się nawet w narożnikach i pod meblami dzięki pompie o dużej mocy i ulepszonej wersji turboszczotek. Ruchem mechanizmu można sterować za pomocą pilota i programu zainstalowanego na dowolnym urządzeniu. Jeśli zastanawiasz się, jak wybrać cichy odkurzacz robota sprzątającego, idealnym rozwiązaniem jest urządzenie klasy premium.

Zasady projektowania i działania

Aby zrozumieć, który robot odkurzacz z funkcją czyszczenia na mokro wybrać, musisz poznać jego cechy konstrukcyjne. W skład urządzenia wchodzą następujące elementy:

  • Obudowa. Kompaktowe wymiary, brak wybrzuszeń i kształt koła lub litery D. Przyciski sterujące umieszczone na panelu obudowy. W przypadku zgubienia pilota zdalnego sterowania, zawsze przydadzą się przyciski dotykowe lub konwencjonalne. Wyświetlacz informacyjny. Zderzak wyposażony w czujniki, które zmieniają kierunek jazdy po napotkaniu przeszkody. Czujniki i sensory. Im jest ich więcej, tym urządzenie lepiej porusza się w przestrzeni i może uchwycić więcej powierzchni. Szczotki boczne. Ich celem jest dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Główna turboszczotka. Jego konstrukcja ma również wpływ na to, jak wybrać dobry robot odkurzacz, ponieważ jest on odpowiedzialny za dokładność czyszczenia: zbieranie sierści zwierząt, kurzu, drobnych zanieczyszczeń. Pochłaniacz pyłu, zbiornik na wodę. Elementy filtrujące. Silniki elektryczne są niezbędne do silnego zasysania pyłu. Jeśli potrzebujemy tej funkcji, warto zainteresować się odkurzaczami pionowymi. Jak wybrać to urządzenie? Te same kryteria, co w przypadku innych typów urządzeń. Kółka skrętne i kółka. Bateria.

Kryteria wyboru

Aby wybrać robot odkurzacz według parametrów, trzeba wiedzieć, na które z nich zwrócić uwagę. Zalecamy rozważenie następujących cech:

  • Jakość czyszczenia. Konieczne jest, aby wybrać modele, które mogą zbierać gruz w rogach, pod meblami. Za to odpowiedzialne są takie funkcje jak sporządzanie mapy pomieszczenia, mocne szczotki, pojemność zbiornika na kurz oraz zdolność maszyny do pracy na dywanach o wysokim runie. Zdolność techniki do omijania przeszkód. Zazwyczaj jest to robot odkurzający. Taki model będzie istotny dla tych, którzy mają w domu małe dzieci i zwierzęta. Przy wyborze należy zwrócić uwagę na liczbę czujników i kamer. Hałas jest czynnikiem, na który powinni zwrócić uwagę wszyscy ci, którzy zastanawiają się, jak wybrać robota odkurzacza do codziennego sprzątania. Ponieważ sprzątanie odbywa się bez pośpiechu, może trwać kilka godzin. Hałas może być bardzo rozpraszający dla Ciebie od ważnych rzeczy do zrobienia. Stosunek ceny do oferowanych przez producentów opcji. Jeśli chcesz, aby Twój robot odkurzacz cieszył Cię na co dzień, zdecyduj wcześniej, które opcje są dla Ciebie najważniejsze, a które nie są dla Ciebie niezbędne. Myśląc o tym, jak wybrać robota odkurzacza do mieszkania, bardzo ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że niektóre produkty obsługują tylko język chiński. Wybieraj urządzenia, które mają zrusyfikowany interfejs. Możliwość serwisowania ma również wpływ na to, co kupić robota odkurzacza. Jak dobrać sprzęt, aby w razie awarii można było go naprawić? Odpowiedź jest prosta: należy zwrócić uwagę na możliwość naprawy serwisowej.

W obawie o to, jak wybrać odpowiedni robot odkurzacz, można zapomnieć o jego głównym przeznaczeniu - sprzątaniu mieszkania. Zdecyduj, które opcje są dla Ciebie ważne, a wtedy nie będziesz przepłacać.

Najlepsze odkurzacze-roboty według Foxtrot

  • SAMSUNG VR05R505050WK/EV SAMSUNG VR10M7030WG/EV ROWENTA RR7455WH XIAOMI RoboRock S5 Max Biały XIAOMI Mi Robot Vacuum STYJ02YM biały XIAOMI Robot Vacuum Xiaomi Mi Robot Vacuum ROWENTA RR6871WH SAMSUNG VR20K9350WK/EV ECOVACS DEEBOT OZMO 900 Biały SAMSUNG VR20M7070WD/EV ROWENTA RR7747WH ROWENTA RR6825WH