Najbardziej przydatne aplikacje na Androida: 33 programy na każdą okazję

 Aplikacje na smartfona pomogą Ci uwolnić pełen potencjał Twojego gadżetu i sprawią, że Twoje życie stanie się o wiele łatwiejsze. Nowoczesne aplikacje mogą wskazać najlepszą drogę do celu, pomóc w obróbce zdjęć i dzieleniu się nimi z przyjaciółmi, a także kontrolować wagę i osiągać cele sportowe. Lista mogłaby się ciągnąć i ciągnąć. Przeczytaj dalej, aby zapoznać się z najbardziej przydatnymi aplikacjami dla urządzeń z systemem Android w tym artykule.

MyLifeOrganized

Dziś każdy posiadacz smartfona może sobie pozwolić na osobistą sekretarkę. Aby nie zapomnieć o żadnej ważnej sprawie i wykonać wszystkie zadania na czas, pobierz aplikację MyLifeOrganized. Użytkownicy mają dostęp do elastycznego systemu zarządzania zadaniami - od prostej listy rzeczy do zrobienia z przypomnieniami do kompleksowego systemu zarządzania czasem z osobistymi projektami. Zadania można pogrupować w foldery, rozbić duże cele na mniejsze kroki, oznaczyć ważne zadania gwiazdkami i zaplanować terminy realizacji dla każdej pozycji w planie. Co więcej, użytkownik ma możliwość ustawienia powiadomień dla konkretnej lokalizacji. Na przykład, gdy pójdziesz do sklepu, gadżet przypomni Ci, abyś kupił odpowiedni produkt.

Todoist

Kolejna aplikacja do rozładowania pamięci z listy zadań i spędzić wszystkie swoje zasoby na działania. Todoist pomoże Ci tworzyć listy rzeczy do zrobienia i wyznaczać terminy. Każde zadanie powinno być przypisane do projektu (dom, praca, osobiste, itp.), należy również określić jak wysoki priorytet ma dane zadanie. Ten prosty zestaw funkcji pozwoli Ci uniknąć zapomnienia o drobiazgach, a także sprawi, że będzie jasne, które rzeczy najlepiej zacząć robić w pierwszej kolejności, a co może poczekać. Jeśli członkowie Twojej rodziny lub bliscy przyjaciele używają Todoist, możesz przypisać im indywidualne zadania z Twojej listy rzeczy do zrobienia.

Sleepnotes

Masz już dość zwykłych budzików? Zainstaluj na swoim telefonie inteligentną aplikację Sleepnotes, która pozwoli Ci robić notatki na temat Twoich snów i analizować jakość Twojego odpoczynku. Sleepnotes jest w stanie wyświetlić emocjonalne zabarwienie Twoich snów w formie kolorowych wykresów, a także śledzić fazy księżyca. Użytkownicy mogą korzystać z dwóch budzików jednocześnie. Pierwszy z nich jest domyślnie ustawiony na godzinę świtu, a drugi może być ustawiony niezależnie.

Przycisk Mapper

Ta aplikacja pozwala na zmianę funkcji przycisków na smartfonie. Chcesz odbierać połączenia, naciskając niestandardowy klawisz lub aktywować kamerę, naciskając przycisk głośności? Nie ma sprawy. Po prostu pobierz darmową aplikację z Google Play, wejdź do aplikacji i dostosuj opcje do swoich upodobań. Na przykład, możesz nacisnąć przycisk "zwiększania głośności" i w menu ustawień wybrać, jakie działania technika będzie wykonywać, gdy naciśniesz klawisz raz, dwa razy lub przytrzymasz go wciśniętego. Wśród dostępnych operacji są przełącznik latarki, wyłączenie ekranu, zrzut ekranu, otwarcie określonego programu i tak dalej.

Dzień po dniu

Potrzeba dobrych nawyków nikt nie wątpi, ale rozwijać i wdrażać je w swoim życiu nie jest tak łatwo. W osiągnięciu celu pomoże jedna z przydatnych aplikacji na Androida o nazwie Day by Day. Program łączy w sobie podejście wizualne i gry.

Użytkownik dodaje akcję wybierając termin wykonania oraz ikonę charakteryzującą zadanie. Z upływem każdego dnia, przy wykonanych zadaniach pojawiają się znaki, tworząc łańcuch. Łańcuch zostanie przerwany tylko wtedy, gdy dana osoba nie zrealizuje celu w wyznaczonym terminie. Aplikacja nastawia psychicznie użytkownika na sukces i motywuje do osiągnięcia celu, bo przecież nie chce się przerywać łańcucha lukami. Aplikacja wyposażona jest w przydatną opcję przypominania, dzięki czemu użytkownik nie zapomina o zaplanowanym zadaniu.

Shazam

Aplikacja o magicznej nazwie Shazam w magiczny sposób określa, jaki utwór gra właśnie teraz w radiu, w telewizji lub po prostu z głośnika w supermarkecie. Teraz nie musisz już zamęczać swojego ulubionego blogera pytaniami o to, jaka muzyka została użyta w filmie. Wystarczy aktywować aplikację Shazam, przyłożyć telefon do źródła dźwięku i od razu poznać nazwisko wykonawcy i tytuł utworu.

Clean Master

Niezależnie od tego, ile pamięci ma Twój gadżet lub wewnętrzna karta SD, w telefonie nigdy nie ma dość miejsca. Dlatego właśnie Clean Master jest tak ważny dla Twoich aplikacji na Androida. Aplikacja szybko oczyści telefon z zanieczyszczeń, schłodzi procesor i przyspieszy działanie urządzenia. Mając takiego "asystenta" pod ręką zawsze znajdziesz miejsce na nowe zdjęcia i filmy, pozbywając się przy tym zbędnych danych.

Whatsapp, Telegram, Viber

Komunikatory do komunikacji są jednymi z najbardziej potrzebnych aplikacji dla urządzeń z systemem Android. Teraz nie musisz w ogóle płacić za połączenia i wiadomości! Wystarczy pobrać aplikację, zarejestrować się w systemie i komunikować się do woli, nawet jeśli abonent znajduje się w innym kraju. Whatsapp, Telegram, Viber i inne komunikatory umożliwiają wymianę zdjęć i filmów oraz wykonywanie połączeń wideo. Ponadto, każdy użytkownik tych aplikacji ma możliwość stworzenia własnej grupy, kanału, czy tajnego czatu, a także korzystania z osobistej pamięci na wiadomości, zdjęcia i filmy, do których dostęp będzie możliwy na każdym urządzeniu użytkownika.

Dzisiejsza pogoda

Masz dość szukania za każdym razem prognozy pogody i przeszukiwania różnych miast? Będziesz zainteresowany przydatnym programem na Androida o nazwie "Today Weather". W aplikacji możesz wybrać kilka lokalizacji jednocześnie, a urządzenie poda Ci wszystkie niezbędne dane meteorologiczne - od temperatury powietrza po prędkość wiatru. Użytkownik może również ustawić program tak, aby powiadamiał go o osiągnięciu określonego poziomu temperatury sygnałem dźwiękowym. Pogoda na dziś" posiada nie tylko prognozę na najbliższe dni, ale również tryb "Teraz", który umożliwia wyświetlanie pożądanych informacji o pogodzie na bieżącą chwilę.

Uwagi dla kierowcy

Szukasz przydatnych programów dla swojej jednostki głównej Android? Możesz rozszerzyć funkcjonalność swojego urządzenia za pomocą aplikacji Notatki dla kierowców. Program potrafi kontrolować zużycie paliwa, obliczać ile kosztuje kilometr, a także przypominać o konieczności wykonania przeglądu samochodu, np. wymiany oleju czy filtra oleju. Ponadto, kierowcy mogą komunikować się z innymi kierowcami, zarejestrowanymi w aplikacji i otrzymywać od nich cenne porady.

Kierownik Mgławicy

Jeśli chcesz zainstalować przydatne aplikacje na Android TV, wypróbuj Nebula Manager. Ten program pomoże Ci stworzyć swoje kanały z filmów online, programów telewizyjnych, itp. Można również przesunąć kanał z ulubioną zawartością na górę listy, aby uzyskać do niego szybki dostęp. Użytkownicy mają możliwość stworzenia nietypowego skrótu do Nebula Managera na ekranie głównym Android-TV.

SoundR .

Muzyka może wprawić Cię w dobry nastrój, a nawet zainspirować, jeśli dopasujesz utwory do swojego nastroju. Aplikacja SoundR pomoże Ci stworzyć listę odtwarzania, która idealnie odzwierciedli Twój wewnętrzny stan. Aby to zrobić, wystarczy kliknąć na kółko z nazwą danego stylu, a następnie wybrać nastrój utworu muzycznego. Serwis w ciągu kilku sekund znajdzie listę odpowiednich utworów. Utwory, które lubisz, możesz zapisać jako ulubione. Jedynym minusem jest to, że aplikacja jest dostępna tylko w języku angielskim i francuskim.

RUNTASTIC

Od równowagi duchowej do równowagi fizycznej. Tym, którzy wolą monitorować wyniki swoich własnych treningów, polecamy wypróbowanie przydatnej aplikacji dla Androida "Runstatic". Dzięki temu programowi możesz rejestrować swoje treningi, wyznaczać cele, dostosowywać różnego rodzaju powiadomienia, a nawet monitorować zużycie butów sportowych. Użytkownicy aplikacji otrzymują również dostęp do ogólnego czatu dla biegaczy, gdzie mogą pytać o radę, dzielić się swoimi postępami i nawiązywać nowe znajomości.

Google Fit

Jedną z najbardziej przydatnych aplikacji na Androida do monitorowania własnego zdrowia jest Google Fit. Uzbrojony w tę aplikację, możesz określić, jakiej aktywności fizycznej potrzebujesz i ile czasu musisz poświęcić na sport. Program pomoże Ci śledzić wyniki treningów na telefonie lub smartwatchu, osiągać cele związane z liczbą kroków i treningiem cardio, zapisywać informacje o aktywności i sprawdzać dane w dowolnym momencie.

BLOKADA

Nawet osoby dalekie od sportu wiedzą, że człowiek musi zrobić średnio 10 000 kroków dziennie, aby prawidłowo funkcjonować. Cel ten jest zwykle utrudniony przez uzależnienie osoby od surfowania po Internecie lub niekończącego się przeglądania kanałów mediów społecznościowych. Dla tych, którzy chcą coś zmienić, istnieje program o nazwie Steplock. Z jego pomocą można zablokować poszczególne aplikacje gadżetu, które zabierają użytkownikowi zbyt dużo czasu. I odblokowanie ich będzie w stanie wypełnić cel tylko przez określoną liczbę kroków.

Blokada ostrości

Kolejna aplikacja zwiększająca produktywność dzięki blokadzie. Aplikacja Focus Lock to prawdziwe wybawienie dla wszystkich prokrastynatorów, którym trudno jest skupić się na pracy. W aplikacji można ustawić przedziały czasowe na pracę i odpoczynek. W godzinach pracy wszystkie "rozpraszające" aplikacje będą blokowane. Smartfon da sygnał dźwiękowy, aby odblokować "szkodliwe" programy ściśle w czasie ustalonym wcześniej przez użytkownika.

MAPS.ME.

Dużo podróżujesz lub po prostu chcesz się lepiej orientować w terenie? Być może najbardziej przydatna aplikacja Android dla Ciebie będzie Maps.Me. Wśród głównych zalet programu:

  • Możliwość korzystania z aplikacji w trybie offline; Sekcja Ulubione wizyty, w której zapisywane są miejsca interesujące dla użytkownika; Wyszukiwanie POI z możliwością znalezienia nie tylko lokalizacji obiektu, ale również informacji o nim; aby utworzyć trasy; dostęp do wszystkich funkcji z ekranu głównego.

Użytkownicy mogą również udostępniać swoją lokalizację w dowolnej sieci społecznościowej za pomocą dedykowanego przycisku lub wprowadzając współrzędne lokalizacji.

DUOLINGO

Jeśli nie masz czasu na naukę języka obcego z podręcznika, skorzystaj z Duolingo. Jest to świetna aplikacja do nauki języka angielskiego na Androida, która da Ci dużo wiedzy w formie gry. Nie ma tu wkuwania nowych słówek i uczenia się gramatyki na pamięć. Wszystko, co musisz zrobić, to odpowiedzieć na krótkie pytania i wykonać łatwe zadania. Program jest odpowiedni zarówno dla początkujących, jak i dla tych, którzy osiągnęli już pewien poziom znajomości języka.

Alreader

Lubisz czytać i chcesz zamienić swój smartfon w e-booka? Aplikacja Alreader na pewno przypadnie Ci do gustu. Program akceptuje formaty fb2, fbz, txt, epub (bez DRM), html, doc, docx, odt, rtf, mobi, prc (PalmDoc), tcr, a także obsługuje archiwa ZIP i GZ. Użytkownik może wybrać język interfejsu, zrobić zakładki i wysłać wybrany tekst do innych programów, dostosować kolor profilu i styl wyświetlania tekstu. Aplikacja gromadzi również statystyki analizując książki przeczytane przez użytkownika. Na podstawie tych danych Alreader tworzy swój własny ranking 100 polecanych tytułów.

Bookmate

Jedna z najpopularniejszych aplikacji na Androida wśród miłośników książek. Aby pobrać książkę do aplikacji wystarczy przenieść dokument z komputera na telefon, lub jeszcze prościej, pokazać programowi link do książki w internecie. Aplikacja pozwala nie tylko cieszyć się czytaniem książek, ale również daje możliwość kontaktu z innymi bibliofilami. W aplikacji można dodawać znajomych, śledzić, jakie dzieła czytają i zapisywać książki, które się lubi. Biblioteka Bookmate jest dostępna dla płatnych subskrybentów.

Biuro WPS

Jeszcze niedawno przeglądanie i edytowanie dokumentów i prezentacji na smartfonie wydawało się czymś z pogranicza fantazji. Dzisiaj możesz otrzymać Worda, Excela i inne aplikacje biurowe w jednym pakiecie, instalując aplikację WPS Office. Program ten będzie przydatną aplikacją dla szkół na Androida, ponieważ pomoże Ci szybko zredagować esej lub skorygować prezentację. Ponadto, WPS Office jest przydatny dla wszystkich, którzy pracują z tekstem i chcą szybko przeglądać i edytować dokumenty, zamiast odkładać intrygę do czasu, aż będzie można dostać się do komputera. Aplikacja jest darmowa i działa szybko i bez błędów.

Expensify

Aby poprawić swoje samopoczucie, ważne jest, aby kontrolować swoje wydatki. Pomoże w tym pomocna aplikacja na Androida "Expensify". Kluczem do sukcesu jest zapisywanie swoich wydatków zaraz po zrobieniu zakupów, wyjściu do kawiarni, kina, itp. Nie ma konieczności ręcznego wprowadzania danych, można po prostu zeskanować paragon kamerą. Na koniec miesiąca możesz przeanalizować dane i wyciągnąć wnioski. Ani jedna cyfra nie zostanie utracona, wszystkie informacje są bezpiecznie przechowywane w Twoim smartfonie.

Instagram

Niewiele osób nie słyszało o tej aplikacji, ale wielu użytkowników nadal ignoruje Instagram. Ta bardzo przydatna aplikacja dla Androida jest nie tylko odpowiedni dla tych, którzy lubią dzielić się zdjęciami z przyjaciółmi i blogu. Z biegiem lat, Instagram przekształcił się w główny rynek, na którym można znaleźć wiele przydatnych produktów i usług. Możliwość interakcji ze sprzedawcami, przeczytania opinii w komentarzach i wyrobienia sobie zdania na temat marki przed zamówieniem produktu to poważna zaleta, z której warto skorzystać. Dodatkowo, możesz subskrybować swoich ulubionych liderów opinii na Instagramie i być na bieżąco.

Kamera MX

Uwielbiasz robić zabawne zdjęcia, a efekty aparatu w smartfonie nie są tym, czego szukasz? Aplikacja Camera MX naprawi sytuację, oferując zestaw ciekawych ramek, filtrów i niezwykłych efektów. W rezultacie użytkownik otrzymuje przetworzone zdjęcie natychmiast po kliknięciu aparatu. Kolejną fajną funkcją Camera MX jest możliwość zrobienia zdjęcia nie tylko w momencie kliknięcia przycisku, ale także kilka sekund przed i po akcji.

Gradient

Prawdopodobnie widziałeś w sieci zabawne kolaże, które przedstawiają, jak wyglądałaby dana osoba, gdyby była innej rasy. Te zdjęcia są wykonane w niezwykłej aplikacji dla Androida - Gradient. Program jest w stanie przeanalizować wygląd zdjęcia i określić, jakie narodowości są charakterystyczne dla danej osoby, do jakiego celebryty jest podobny użytkownik, a także znaleźć swoje odpowiedniki na obrazach znanych artystów.

Automatyczny rejestrator połączeń

Czasami nie można obejść się bez nagrań rozmów. Jeśli potrzebujesz tej opcji do celów biznesowych lub osobistych, a system operacyjny Twojego urządzenia nie posiada tej funkcji, zwróć uwagę na aplikację Automatic Call Recorder. Po instalacji należy wejść do menu i skonfigurować program, postępując zgodnie z podpowiedziami. Aplikacja działa w tle, nagrywając i zapisując wszystkie rozmowy telefoniczne. Po każdej zakończonej rozmowie na ekranie pojawi się powiadomienie informujące o pomyślnym nagraniu.

Antywirus Dr.Web Light

Surfowanie po Internecie może spowodować przykre konsekwencje, a mianowicie zainfekowanie Twojego gadżetu wirusami. Aby uniknąć takich kłopotów, zainstaluj na swoim smartfonie program antywirusowy. Jedną z najlepszych, a zarazem prostych aplikacji jest Dr.Web Light. Program szybko skanuje wszystkie pliki w Twoim urządzeniu i wyświetla na ekranie listę zainfekowanych obiektów. Zagrożenia mogą być usuwane lub przenoszone do kwarantanny. Stałą ochronę antywirusową zapewnia funkcja SpIDer Guard. Aktywuj ją, aby umożliwić monitorowanie całego systemu i stabilną ochronę.

1Hasło

Czy często zapominasz hasła do poczty elektronicznej, serwisów społecznościowych i innych zasobów internetowych? W tym przypadku 1Password może być najlepszą aplikacją dla Twojego Androida. Pomoże Ci to w utrzymaniu haseł, numerów kart kredytowych, informacji paszportowych i innych poufnych informacji w jednym miejscu. Dzięki aplikacji możesz stworzyć unikalne i złożone hasło dla dowolnej strony internetowej za pomocą jednego kliknięcia. Wprowadzanie hasła do określonego zasobu również odbywa się za pomocą jednego kliknięcia.

Pocket

Gdy znajdziesz ciekawy artykuł, a nie masz czasu go dokończyć, po prostu zapisz stronę w Pocket. Będziesz miał dostęp do tekstu na wszystkich swoich urządzeniach, w tym na tablecie, laptopie czy domowym komputerze. Możesz się zastanawiać, po co Ci aplikacja, skoro masz zakładki w przeglądarce? Haczyk tkwi w tym, że artykuły zapisane w Pocket można czytać w trybie offline.

Widżety wiadomości

Włączanie telewizora czy szukanie wiadomości w wyszukiwarce nie jest konieczne, jeśli Twój gadżet ma przydatny widget dla Androida. Główne wydarzenia, które wydarzyły się na świecie, pogoda, nauka, gospodarka i wiadomości o sztuce - wszystko to będzie wyświetlane na ekranie Twojego smartfona zamiast zwykłej tapety. Wybierz widget portalu informacyjnego, któremu ufasz. Jedną z najbardziej popularnych aplikacji tego typu na Ukrainie - widget TSN.

Applock

Smartfony już dawno przestały być tylko urządzeniem do komunikacji, przechowują wiele poufnych informacji. Aby chronić dane, ustaw hasło dla określonego folderu lub programu za pomocą aplikacji Applock. Możesz użyć aplikacji Applock do zabezpieczenia hasłem menu ustawień, zablokowania swobodnego dostępu do galerii, kontrolowania dostępu do Internetu i nie tylko. Zainstaluj tę aplikację, abyś nie musiał się martwić, że Twój telefon dostanie się w niepowołane ręce.

Kids Place

Jeśli od czasu do czasu dajesz dziecku swój tablet i obawiasz się, że maluch włączy niepotrzebne aplikacje, skorzystaj z aplikacji Kids Place. Ten program kontroli rodzicielskiej pozwala chronić wszystkie dane osobowe i uniemożliwić dziecku przypadkowe nawiązywanie połączeń lub pobieranie plików z Internetu. Rodzic może wybrać określone aplikacje, które mają być aktywne i bez większych obaw przekazać tablet dziecku.

Uber

Posiadacze smartfonów mogą wezwać taksówkę jednym kliknięciem, instalując aplikację Uber taxi. Program znajduje się w czołówce najbardziej przydatnych aplikacji na Androida, ponieważ daje możliwość szybkiego dotarcia we wskazane miejsce i zapłacenia za taksówkę w dowolny sposób, w tym e-portfelami. Kierowca widzi Twoją lokalizację, jak również Ty widzisz ruch samochodu na mapie, co eliminuje problem ze znalezieniem właściwego samochodu. Po zakończeniu podróży pasażerowie zostawiają opinie na temat usług, więc większość kierowców stara się być uprzejma.