Zdjęcia makiety iPhone'a 12 pojawiły się w sieci

Podczas gdy wszyscy czekają na nową linię od Apple, informacje o możliwych funkcjach i wzornictwie nadal gromadzą się w Internecie.

Tym razem japoński zasób MacOtakara opublikował wideo i zdjęcia, na których można zobaczyć porównanie układów 4 modeli iPhone'a 12.

Te układy zostały uzyskane ze źródła z chińskiego giganta handlu internetowego Alibaba. Przed zaprezentowaniem nowych modeli smartfonów, iPhone wysyła makiety przyszłych gadżetów do producentów akcesoriów. W ten sposób, na początku sprzedaży, sprzedawcy akcesoriów mają już wszystko, czego potrzebują do obsługi telefonu.

Z takich przecieków możemy się jedynie dowiedzieć o pewnych zmianach w designie smartfonów. Na przykład na tych zdjęciach możemy zobaczyć, że producent przeniósł slot na kartę SIM pod przyciski głośności. Eksperci sugerują, że zrobiono to po to, aby pomieścić nową antenę i moduł 5G od Gualcomm.

Wiadomo też, że największy model iPhone'a 12 dostanie ekran o przekątnej 6,5 cala, a nie 6,7 cala, jak wcześniej spekulowano.

Dwa młodsze modele z serii dwunastu mają podwójne aparaty główne, podczas gdy starsze wersje Pro mają potrójne aparaty, jak obecny iPhone 11 Pro. Wszystkie posiadają złącze Lightning i kanciastą konstrukcję w stylu iPhone'a 4 oraz tabletów iPad Pro z 2018 i 2019 roku.

MacOtakara jest uważany za jednego z zaufanych insiderów, którzy są związani z Apple. To właśnie ten zasób opublikował szkice iPhone'a SE 2, przed jego ogłoszeniem.

W sieci pojawiło się także wideo koncepcyjne świeżego prototypu iPhone'a 12 Pro.