Poznaj Xiaomi Redmi 5 i Redmi 5 Plus!

Chiński producent Xiaomi nie zatrzymuje się na osiągniętej popularności: nie prędzej otrząsnęliśmy się po nowym Mi Mix 2s i flashlight-overbank, jak firma już ogłosiła kolejny dodatek do kolekcji swoich gadżetów. Są to nowe modele w linii Redmi - Xiaomi Redmi 5 i 5 Plus. Oficjalna prezentacja smartfonów jeszcze się nie odbyła, ale znany insider Roland Quandt już opublikował potwierdzone informacje na temat gadżetów. Dane te pojawiły się również na stronie chińskiego operatora komórkowego China Telecom.

Przyszłe nowości, jak zwykle, prezentują się świetnie: duży ekran, potężna bateria 4000 mAh, zaawansowany aparat. Design smartfonów jest nam już znany: metalowy tylny panel, w środku którego znajdują się moduły aparatów oraz skaner linii papilarnych. Wersja Redmi 5 otrzymała ekran o przekątnej 5,7 cala i rozdzielczości 1440x720 pikseli. Xiaomi Redmi 5 Plus niewiele różni się wielkością ekranu - 5,99 cala, rozdzielczość 2160x1080 pikseli. Jeśli chodzi o procesor, to w modelu "junior" jest to ośmiordzeniowy Snapdragon 450, a wersja z plusem dostała Snapdragona 625. Moduły aparatów w obu wersjach smartfonów są takie same - 12 i 5 megapikseli, w 5 Plus główny aparat jest podwójny. Nowości zostaną wyposażone w 3 i 4 gigabajty pamięci RAM, a także 32 i 64 gigabajty pamięci wbudowanej (odpowiednio dla każdego modelu).

Producent planuje zaoferować bogatą paletę kolorystyczną smartfonów: złoty, srebrny, czarny, biały, czerwony, różowy, szary i niebieski. Że tak powiem - obudowę będzie można dobrać do każdego "gustu i koloru".

Zdjęcie podglądowe smartfona

A co z kosztami. Według insidera, cena Xiaomi Redmi 5 będzie wynosić około 106 dolarów, model z plusem będzie dostępny za 150 dolarów.

Oficjalne odsłonięcie nowych produktów ma nastąpić 7 grudnia br. Oznacza to, że już wkrótce będziemy mogli zweryfikować powyższe dane. Cóż, w międzyczasie proponujemy sprawdzić aktualną ofertę smartfonów Xiaomi na naszej stronie.