ASUS ROG Zephyrus Duo 15 - dwuekranowy notebook dla graczy - premiera

ROG Zephyrus Duo 15 to nowy 15-calowy laptop gamingowy od firmy ASUS. Jak można się spodziewać, jest on wyposażony w najnowszy i najlepszy sprzęt do gier, więc najpierw porozmawiajmy o jego wyglądzie. Zephyrus Duo, jest tak nazywany, ponieważ posiada dwa ekrany. Oczywiście koncepcja ta nie jest nowa, ASUS wypuścił już dwa laptopy z dwoma ekranami, w postaci dwuekranowych ZenBook Pro Duo UX581 i ZenBook Duo UX481. Jest to jednak pierwszy model ASUS ROG przeznaczony dla graczy.

Wyświetlacz .

Możesz wybrać jedną z dwóch opcji: kolorowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości 4K lub ultraszybki wyświetlacz Full HD.

Pierwsza opcja to wyświetlacz 4K IPS, który pokrywa 100% przestrzeni kolorów Adobe RGB i jest testowany w skali Pantone. Oczywiście, ten wyświetlacz jest skierowany do kreatywnych profesjonalistów. Gracze mogą zdecydować się na ultraszybki wyświetlacz Full HD 300 Hz z obsługą G-Sync i czasem reakcji 3 ms.

Drugi wyświetlacz, nazwany ROG ScreenPad Plus, ma przekątną 14,1 cala i rozdzielczość 3840 x 1100 pikseli oraz przyzwoitą częstotliwość odświeżania 60 Hz. Jest to identyczna sytuacja, jak w przypadku ZenBooka Duo UX581. Powodem wysokiej rozdzielczości jest to, że jeśli wybierzesz wyświetlacz 4K, możesz przeciągać i upuszczać okna z głównego wyświetlacza na drugi wyświetlacz bez żadnych dziwnych problemów ze zmianą rozmiaru.

Drugi wyświetlacz jest przydatny do wielu rzeczy. W kontekście gier, można go użyć do wyświetlania ważnych informacji, takich jak ekwipunek i mapy, bez zagracania głównego ekranu. Abyś mógł w pełni wykorzystać możliwości ROG ScreenPad Plus, ASUS współpracuje obecnie z kilkoma producentami gier, aby zoptymalizować ich gry.

Charakteryzuje się nową konstrukcją pętli do podłączenia drugiego wyświetlacza, wydajnym systemem chłodzenia oraz smukłą i lekką konstrukcją. Ma tylko 20,9 mm grubości i waży 2,4 kg, co jest imponujące, jeśli weźmiemy pod uwagę sprzęt, który się w nim znajduje.

Główne cechy

Zephyrus Duo 15 jest również wyposażony w niedawno ogłoszony procesor Comet Lake serii H dziesiątej generacji. Oprócz tego posiada nowy procesor graficzny NVIDIA GeForce RTX 2080 Super. Oto jak będzie wyglądał kompletny pakiet:

    Intel Core i9-10980HK NVIDIA GeForce GTX 2080 Super 8GB GDDR6 16GB DDR4-3200 RAM (do 48GB) 2 x 512 GB NVMe PCIe 3.0 x4 SSD w RAID 0

Aby utrzymać niską temperaturę, ROG Zephyrus Duo 15 posiada rozszerzony radiator, który wykorzystuje płynny metaliczny związek Thermal Grizzly zamiast zwykłej pasty termicznej do procesorów. ASUS twierdzi, że poprawia to odprowadzanie ciepła i pozwala procesorowi dłużej utrzymywać wyższe taktowanie.

Dodatkowo, ROG Zephyrus Duo 15 posiada system, który ASUS nazywa Active Aerodynamic Plus. Kiedy opcjonalny wyświetlacz jest podniesiony, otwiera on duże, 28,5-milimetrowe wloty powietrza, które pozwalają na zasysanie chłodniejszego powietrza nad laptopem. ASUS twierdzi, że poprawia to przepływ powietrza o 30% w stosunku do poprzednich konstrukcji Zephyrus.

Jeśli chodzi o porty, to mamy jeden port USB-C, który obsługuje Thunderbolt 3, inne porty USB-A, które również obsługują USB 3.2 Gen 2, oraz dwa porty USB-A, które obsługują USB 3.2 Gen 1. Jest też port HDMI 2.0b, port Gigabit Ethernet oraz oddzielne gniazda audio 3,5 mm do podłączenia słuchawek i mikrofonów.