Jak przygotować się do sezonu plażowego w tydzień

Sezon wiosenny już prawie się skończył i zbliżamy się do prawdziwego lata. Już niedługo nadejdzie sezon plażowy, kiedy to będzie można odpocząć na złotym piasku, popływać w morzu i nabrać pięknego odcienia opalenizny. Ten artykuł bardziej dotyczy żeńskiej połowy czytelników, ponieważ w nim zastanowimy się "jak przygotować się do sezonu plażowego w zaledwie 7 dni".

Dla idealnego wyglądu ważna jest przede wszystkim dieta i ćwiczenia. Oczywiście, nie da się doprowadzić do wymarzonej formy w ciągu jednego tygodnia, ale dobre ćwiczenia dla ciała i odpowiednia dieta "zrobią swoje" - poczujesz się naładowany energią.

Lifehack #1: wyeliminuj cukier, białe pieczywo i alkohol z diety.

Jak wiemy, są to składniki diety, które wpływają na przyrost masy ciała. Dodatkowo składniki te niekorzystnie wpływają na wygląd naszej skóry. Cukier ma również szkodliwy wpływ na włosy i paznokcie, ponieważ usuwa wapń i witaminę B z naszej skóry, co prowadzi do pojawienia się czerwonych kropek, zmarszczek, utraty jędrności i elastyczności. Białe pieczywo i alkohol również nie są zdrowe, a prowadzą do szybkiego przybierania na wadze.

Aby nie "cierpieć" rezygnując z cukru, spróbuj zastąpić go zdrowymi składnikami, np. do herbaty wrzuć 1-2 łyżeczki miodu. Dzięki temu napój nabierze słodyczy i będzie bardziej korzystny dla organizmu.

Fakty z życia nr 2: Więcej owoców i warzyw

Owoce i warzywa zawierają naturalne witaminy, brak im słodyczy i nawilżają organizm. Należy jednak oddzielić niektóre owoce i zrozumieć, co one zawierają. Na przykład, winogrona, banan i suszone owoce (jeśli je lubisz) są bardziej kaloryczne. Niskokaloryczne owoce i warzywa, to dynia, szpinak, pomidory, ogórek, śliwka. Przeanalizuj swoją dietę - musisz zrozumieć, co i kiedy jesz, aby skutecznie schudnąć.

Lifehack #3: Nie dla smażonego jedzenia!

Zawartość kalorii w żywności zależy od sposobu jej przyrządzania. Smażone jedzenie traci swoje użyteczne właściwości i odwrotnie - staje się szkodliwe, ponieważ podczas gotowania dostaje dodatkowy tłuszcz. Jedzenie smażonych potraw podnosi poziom cholesterolu, co wpływa nie tylko na wagę, ale i na zdrowie. Warzywa i mięso są lepiej gotowane w piekarniku lub na parze, jak również gotowane. Podczas gotowania na parze, produkty maksymalnie zachowują swoje użyteczne właściwości i witaminy.

Fakty z życia #4: Regularne ćwiczenia

Aktywność fizyczna pomoże szybciej spalić dodatkowe kalorie i ujędrnić sylwetkę. Aby uzyskać efekty, należy ćwiczyć regularnie i intensywnie. Nie jest konieczne, aby natychmiast udać się na siłownię i "haul żelazo", ale ważne jest, aby pamiętać, że każdy dodatkowy ruch jest stratą kalorii. Dla skuteczności, zaleca się, aby zrobić ogólny mały trening do pracy głównych grup mięśniowych. Może to zająć tylko pół godziny, ale rezultat mile Cię zaskoczy. Główne "miejsca" do uzyskania smukłej sylwetki to brzuch, nogi, pośladki, ramiona. Niektóre dziewczyny chcą podnieść swoje uda. Złożone ćwiczenia na te grupy mięśni można łatwo znaleźć w internecie - najważniejsze jest, aby wykonywać je codziennie i w sposób przemyślany. Pamiętaj, że ostatni posiłek powinien być co najmniej godzinę przed treningiem. Nie zapominaj również o uzupełnianiu bilansu wodnego organizmu - powinnaś spożywać około 1,5-2 litrów płynów dziennie (w tym różnego rodzaju zupy i napoje).

Czynnik Życia #5: Dbanie o siebie za pomocą dodatkowych środków

Oprócz wszystkich wyżej wymienionych punktów, ważne jest, aby zapewnić swojej skórze i ciału dodatkową pielęgnację na co dzień. Pomóc w tym mogą środki takie jak peelingi, balsamy i żele oczyszczające. Dla intensywnego procesu odchudzania niezbędny jest różnego rodzaju masaż - można go wykonać w domu za pomocą masażerów ręcznych. Pozwól sobie na kilka sesji pressoterapii i okładów - przyniesie to przyjemność i pożądany efekt na ciele. I oczywiście żadna kobieta przygotowująca się do sezonu bikini nie może obejść się bez depilatora.

Mamy nadzieję, że te pięć wskazówek zainspiruje Was i pomoże w krótkim czasie przygotować się do długo wyczekiwanych wakacji.