Jak pobrać książkę na iPhone'a: niektóre z najprostszych sposobów

 Uwielbiasz czytać książki? A może by tak porzucić tradycyjne wydania drukowane na rzecz ebooków? Zgadza się, jest to o wiele bardziej ekonomiczne, ponieważ nie trzeba wydawać pieniędzy za każdym razem w księgarni. Czytanie powieści, nowel i beletrystyki jest o wiele przyjemniejsze na ekranie o wysokiej rozdzielczości. Emocje, których doświadczasz w tych chwilach, porównywalne tylko z zapachem świeżego druku. Każdy wie, że najfajniejsze są wyświetlacze w gadżetach Apple. Jest jednak mała trudność - nie tak łatwo jest zapisać literaturę w formie elektronicznej. Niemniej jednak jest on prawdziwy. Jak pobrać książkę na iPhone'a? Proponujemy, jak poradzić sobie z tym zadaniem.

Jak pobierać książki na iPhone'a przez iTunes?

Większość użytkowników technologii "jabłkowych" zna iTunes nie ze słyszenia. Inżynierowie Apple stworzyli aplikację umożliwiającą wygodną wymianę danych w różnych formatach pomiędzy urządzeniami z iOS a komputerem. Mimo to, wiele osób uważa ten program za niezwykle skomplikowany pod względem użyteczności. Ale jeśli sięgnąć głębiej i spróbować trochę przestudiować iTunes, staje się jasne, że wszystko jest proste. Uderzającym potwierdzeniem naszych słów jest instrukcja, jak ściągnąć audiobooka na iPhone'a. Zróbmy to krok po kroku.

  • Przede wszystkim należy zainstalować program iTunes. Uruchom aplikację, używając swojego osobistego identyfikatora Apple ID. Podłącz iPhone'a do komputera i poczekaj, aż iTunes go wykryje (w ciągu 10-30 sekund). Ściągnij interesujące Cię książki online.

Uwaga: iPhone może otwierać tylko pliki książek w formacie .pdf i .epub, należy o tym pamiętać podczas pobierania.

  • Po wykryciu iPhone'a, w sekcji "Plik" w iTunes, kliknij element odpowiedzialny za dodawanie plików do biblioteki multimediów. Podążaj ścieżką do miejsca, w którym leży książka, i kliknij Otwórz. Kliknij ikonę smartfona w iTunes, a następnie na liście po lewej stronie wybierz "Książki" i zaznacz opcję "Synchronizuj książki". Wybierz pliki, które chcesz. Kliknij "Apply" na dole aplikacji, powinien pojawić się przycisk "Synchronize", kliknij na niego. Poczekaj, aż synchronizacja zostanie zakończona. Uruchom aplikację iBooks, która jest dostępna na każdym urządzeniu z systemem iOS. Pobrana książka pojawi się w nim, otwórz ją i zanurz się w lekturze.

Uwaga! Sekcja Wyszukiwanie w aplikacji iBooks umożliwia także wyszukiwanie i pobieranie książek bez udziału iTunes. Metoda ta ma jednak dużą wadę - cała literatura dostępna jest tylko w języku angielskim. Jeśli jesteś jego właścicielem, to proszę bardzo! Jak pobierać książki na iPada? Wpisz nazwę książki w wyszukiwaniu, a gdy pojawi się na liście, kliknij przycisk "Pobierz" obok niej.

Jak mogę pobrać książki na iPhone'a bez użycia komputera?

Użyj przeglądarki Safari. Instrukcje dotyczące pobierania książki na iPhone'a za darmo, dla różnych generacji systemu iOS są nieco inne - rozważmy obie opcje.

Jak czytać książki na iPhone'ie, ipodzie i ipadzie na iOS 13

  • Otwórz przeglądarkę Safari. Wpisz tytuł książki, którą chcesz pobrać, w pasku wyszukiwania. Albo adres strony literackiej, którą dobrze znasz. Wybierz plik EPUB, a książka zostanie pobrana do aplikacji Pliki na Twoim iPhonie. Gdy książka zostanie pobrana, dotknij jej w menedżerze plików i zacznij czytać.

Jak pobrać książkę na iPhone'a z iOS 9 na iOS 12

  • Uruchom Safari na gadżecie "jabłko". Poszukaj książki przez pole wyszukiwania lub przejdź do znanego zasobu z literaturą i wybierz tam pliki. Pobierz plik EPUB. W oknie, które się pojawi, stuknij w "Otwórz w iBooks". Czyta się z przyjemnością.

Należy pamiętać, że oprócz iBooks w App Store dostępnych jest wiele innych aplikacji do czytania książek elektronicznych. Aby pobrać jedną lub więcej, wpisz w wyszukiwarce sklepu hasło "readings", a otrzymasz szeroką listę. Zastanów się jednak, czy zamiast iBooks nie powinieneś pobrać jakiejś alternatywy. Mimo to, natywny czytnik "jabłkowy" jest sprawdzony, ma wiele przydatnych funkcji. Aplikacja jest stale aktualizowana i udoskonalana, a co najważniejsze, można do niej wygodnie i szybko ściągać książki. Ale jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz korzystać z iBooks, to zaleca się pobranie programu "Czytaj" z intuicyjnym menu. Jak czytać książki na iPhone w języku rosyjskim z jego pomocą? Bardzo proste!

  • Uruchomić aplikację. W polu wyszukiwania wpisz nazwę interesującej Cię książki. Jeśli plik jest wolny, kliknij odpowiedni przycisk - rozpocznie się pobieranie. W przeciwnym razie zobaczysz cenę książki, klikając na którą potwierdzisz zakup. Gdy przycisk ceny zmieni się na "Czytaj", kliknij go i zacznij czytać.

Jak pobierać książki do iBooks przez iTunes na komputerze z systemem Windows

W tym przypadku należy postępować w następujący sposób.

  • Uruchom iTunes za pomocą osobistego hasła i Apple ID. Autoryzuj komputer, przechodząc do Store - Authorize This Computer... i wprowadzając informacje o swoim koncie. Kliknij przycisk z trzema kropkami, a następnie wybierz opcję Książki. Prześlij do swojej biblioteki. Przeciągnij i upuść plik do iTunes, otwórz go, a następnie dodaj książkę do swojej biblioteki, naciskając kombinację klawiszy Ctrl + O.

Jak widać, wszystko jest proste.

Innym pewnym sposobem na pobranie książki na iPhone'a jest przechowywanie jej w chmurze. Metoda ta jest popularna, na przykład wśród studentów, którzy muszą pilnie pobrać do smartfona podręcznik w formacie, który nie otwiera się na iTunes.

Jak to się robi. Z App Store pobierz alternatywny czytnik, taki jak KyBook, a następnie zarejestruj się w usłudze chmurowej (Google.Disk jest idealny). Gdy wszystko jest gotowe, wykonaj następujące czynności.

  • Prześlij plik książki z komputera do chmury za pomocą przycisku "Pobierz". Powiadomienie poinformuje Cię, że proces zakończył się sukcesem. Uruchom czytnik na urządzeniu mobilnym i wybierz ikonę z ołówkiem. Przewiń w dół i poszukaj "Cloud storage". Kliknij na zakładkę "Google.Disk" i w wyświetlonym oknie autoryzacji wprowadź dane, których użyłeś do rejestracji w usłudze chmury. Na koniec kliknij "Login" (powinien pojawić się komunikat, że dysk jest podłączony). W menu KyBook (którego użyliśmy jako przykładu), kliknij na pole wyboru, aby wyjść z trybu edycji. Wybierz chmurę "Google.Disk", aby uzyskać dostęp do zapisanych tam plików książek. Określ książki i kliknij, aby pobrać (strzałka). W zależności od programu, którego używasz, może być konieczne dodatkowe wybranie formatu pliku-dokumentu. Po pobraniu będzie on dostępny w odpowiednim katalogu.

Jak pobierać książki do iBooks przez iTunes w systemie MacOS

Po wydaniu OS X Mavericks, Apple postanowiło oddzielić od siebie wszystkie iTunes i Książki (z wyjątkiem literatury w formacie audio). W konsekwencji pojawił się program iBooks z szeroką gamą funkcji, a także możliwość czytania książek bezpośrednio z komputerów z systemem macOS. Rozwiązanie to ma jednak kilka wad: wszystkie pliki książek iTunes są automatycznie przesyłane do desktopowego iBooks, w konsekwencji trudno je skoordynować z mobilnymi gadżetami. Wyłączone są również opcje edycji niektórych informacji o książce, w szczególności jej okładki.

Jak więc pobrać e-booka leżącego na dysku twardym komputera Mac? Robi się to w zaledwie 8 krokach!

  • Uruchom aibooks i w sklepie wybierz "Autoryzuj ten komputer...", a następnie wprowadź swój osobisty identyfikator i hasło. W ustawieniach zaznacz pole "Synchronizuj zakładki, wyróżniony tekst i kolekcje na urządzeniach". Skieruj swoją książkę do iBooks, przeciągając ją do otwartego okna programu lub uruchamiając plik EPUB w iBooks. Teraz jeszcze raz powtórz pierwszy krok. Sparuj telefon iPhone, iPada lub iPoda z laptopem/macem za pomocą przewodu USB. W zakładce podłączonego gadżetu z boku, otwórz menu "Książki". Na wyświetlonej liście zaznacz pole obok "Synchronizuj książki", a następnie wybierz sposób pobierania książek na iPhone'a - wszystkie lub pojedyncze pliki. W dolnym rogu po prawej stronie, kliknij - "Synchronizacja". Nowe pliki książek pojawią się w Twoim urządzeniu mobilnym, oznaczone niebieskim znacznikiem.

To wszystko! Możesz rozpocząć ekscytującą lekturę.

Jak jeszcze mogę czytać książki na urządzeniu Apple?

  • Możesz słuchać książek w formacie audio na urządzeniach Apple lub komputerach Mac. Ta sama opcja jest dostępna w iTunes na komputerach z systemem Windows. Aplikacja iBooks StoryTime na Apple TV potrafi czytać na głos. Funkcja ta może być przydatna dla osób niedowidzących. Doświadczeni użytkownicy iPhone'ów i iPadów mogą często zapisywać książki w formacie EPUB, a także pliki utworzone za pomocą aplikacji Pages, nagrania audio w formacie AAC i MP3 lub pobierać je z serwisu Audible.com.

Podsumujmy

Obcokrajowcom łatwiej jest pobierać książki na gadżety Apple - mogą to robić bezpośrednio z iTunes Store, bez konieczności szukania ich w sieci. Na Ukrainie iTunes jest również dostępny, ale w języku rosyjskim lub ukraińskim są tylko instrukcje obsługi Apple i kilka niepotrzebnych książek na temat poprawy osobowości.

Niemniej jednak, my, użytkownicy Apple z krajów WNP, mamy również ich atut: możemy pobierać książki za darmo, z kompetentnych zasobów za pośrednictwem Safari. Za granicą swobodne rozpowszechnianie literatury w formie elektronicznej jest zabronione - jest to bezpośredni konflikt z obowiązującym prawem ochrony praw autorskich.

Jak pobrać książkę na iPhone'a? Każdy wybiera dla siebie. Ale z jakiegoś powodu uważamy, że: jeden ze sposobów oferowanych w tym artykule, na pewno Ci się spodoba.