Jak wybrać depilator?

 Idealnie gładkie, lśniące nogi i strefa bikini - duma każdej kobiety! W tym przypadku, lepsza połowa ludzkości jest gotowa cierpieć nieznośne męki, aby dorównać swoim ideałom. Obecnie większość kobiet usuwa włosy w domu, uzbrojona w kompaktowe eletroepilatory. Metoda ta jest dość bolesna, ale efekt jest tego wart! Na co więc należy zwrócić uwagę przy wyborze cudownego depilatora dla siebie? Przyjrzyjmy się temu.

zasada działania

Nowoczesne depilatory wyposażone są w dwa rodzaje systemów usuwania włosków: dyskowy i pęsetowy. Zasada działania systemów dyskowych polega na wyrywaniu włosów za pomocą specjalnych dysków, które łącząc się ze sobą, chwytają włos rotacyjnie i usuwają go u nasady. Pęsety różnią się tylko tym, że włoski są wyrywane przez małe pęsety umieszczone w naprzemiennym układzie na bębenku. Nie ma zasadniczej różnicy między tymi systemami. Główną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę jest liczba tych właśnie dysków lub pęset. Im więcej ich będzie, tym skuteczniejszy będzie proces usuwania włosów.

  • Modele z ponad 40 pincetami są odpowiednie dla fighterów, utwardzonych przez woskowanie. Usuwanie włosów będzie stosunkowo skuteczne, ale dość bolesne. 20 pincet sprawi, że procedura nie będzie tak bolesna, ale rozciągnie ją na długie godziny agonii. A 30-32 pęsety będą najlepszą opcją dla tych, którzy lubią zarówno proces, jak i wynik.

System leczenia bólu

Wielu producentów uzupełnia swoje depilatory o dodatkowe nasadki, które mają na celu zmniejszenie bólu związanego z ich używaniem. Na przykład, niektóre modele wykorzystują ruchomą gumową szczotkę, która wytwarza ruchy wibracyjne i w ten sposób masuje skórę. Inne produkty wykorzystują technologię, która unosi włoski, rozluźniając jednocześnie skórę przed kontaktem z pęsetą.

Istnieje wiele sposobów, aby zapewnić ulgę w bólu, ale niektóre z najbardziej popularnych obejmują następujące:

  • dysza do masażu; nadmuch zimnego powietrza; podkładka żelowa; dysza, która naciąga skórę.

Marketerzy są gotowi przekonać Cię o skuteczności każdej z ofert. Ale w rzeczywistości dysza masująca daje dodatkowy dyskomfort, każda metoda chłodzenia zwęża pory, czyniąc proces ich usuwania jeszcze bardziej bolesnym. Dysza, która napina skórę, z drugiej strony, pomoże naprawdę zmniejszyć cierpienie.

Liczba prędkości

Wiele niedrogich depilatorów wyposażonych jest w bęben o jednej prędkości. Nie zawsze jest to wygodne i często trzeba kilkakrotnie przejechać ten sam obszar skóry. W przypadku modeli z dwiema prędkościami, można pozbyć się twardych włosków przy wyższej prędkości, a następnie usunąć drobne włoski przy niższej prędkości. Ten ostatni, z drugiej strony, jest również odpowiedni do delikatnej pielęgnacji strefy bikini.

Dodatkowe przystawki i opcje

Jeśli Twój budżet na to pozwala, zawsze możesz wybrać model depilatora z szeroką gamą dodatkowych nasadek i urządzeń. Na przykład, nasadka do maszynki, pomoże Ci szybko i bezboleśnie pozbyć się włosów w chwilach, gdy nie masz czasu na dłuższą depilację. Jednocześnie nie można się obawiać podrażnień i skaleczeń. Trymer skraca długie włosy, które nie mogą się złapać lub złamać, gdy je pociągniesz. Nasadka do miejsc wrażliwych zakrywa część obracających się dysków, redukując w ten sposób bolesny efekt dotykania delikatnej skóry. Powszechnie wiadomo, że skóra potrzebuje ciągłego złuszczania pomiędzy kolejnymi sesjami depilacji. Wykonuje się go, aby zapobiec wrastaniu drobnych i luźnych włosków w skórę. Dlatego dodatkowa przystawka do eksfoliacji pozwoli Ci szybko przeprowadzić taką sesję złuszczania martwych cząstek naskórka bez użycia peelingów.

Dzięki obrotowej głowicy poradzisz sobie ze wszystkimi trudno dostępnymi miejscami, nie martwiąc się o utrzymanie depilatora idealnie prostopadle do ciała. Taka konstrukcja pozwala na kąt nachylenia 25 stopni w obie strony, dzięki czemu można powtórzyć wszystkie zagięcia i nierówności różnych obszarów skóry.

Niech stanie się światłość

Dobre oświetlenie jest ważnym czynnikiem, który pozwala osiągnąć najczystsze rezultaty depilacji. Oczywiście zawsze możesz wykonać ten zabieg w ciągu dnia przy oknie lub użyć lampki biurkowej. Ale po co stawać się zakładnikiem sytuacji? Aby zrobić depilację lepiej wieczorem, tak, że noc spadła podrażnienie. Niektórzy producenci wzięli ten fakt pod uwagę i wyposażyli swoje urządzenia w dodatkową funkcję podświetlenia. Wielu powiedziałoby - rzecz konieczna. W półmroku sypialni czy łazienki nie zawsze dostrzeżesz pojedyncze włoski, które w świetle dnia z pewnością zepsują Ci nastrój.

Depilacja na mokro lub na sucho

Jeśli chodzi o wybór urządzenia do depilacji na mokro lub na sucho, kobiety z pewnością zwrócą szczególną uwagę na element finansowy tej kwestii. Ale oczywiście, gdy zdecydują się na model odporny na wilgoć, od razu docenią wszystkie jego zalety. Nowoczesne depilatory, wykonane w szczelnej obudowie, pozwalają połączyć biznes z przyjemnością i nie tylko cieszyć się pachnącą kąpielą, ale także szybko pozbyć się niechcianej roślinności. Gorąca woda szybko otwiera pory, dzięki czemu proces usuwania włosów jest wielokrotnie mniej bolesny. Ponadto, dzięki temu, że depilatory działają na baterie, sprawdzą się w miejscach, gdzie nie ma dostępu do prądu. Podczas dalekich podróży, kempingów i innych okazji zawsze będziesz wyglądać zniewalająco. Należy jednak pamiętać, że niektóre modele wytrzymują tylko 15 minut pracy na baterii. Ciekawe, na co to wystarczy! A ładowanie go zajmuje im cały dzień. Tak więc, jeśli naprawdę potrzebujesz samodzielnego urządzenia, powinieneś szukać modeli, które działają na zasilaniu bateryjnym przez co najmniej pół godziny i ładują się w mniej niż godzinę.

Producent

Producent będzie istotnym czynnikiem przy wyborze wysokiej jakości depilatora. W końcu powinieneś ufać tylko zaufanej marce. W takich przypadkach zawsze potwierdzana jest jakość towaru, a w razie potrzeby można skontaktować się z serwisem technicznym. Wśród takich producentów warto zwrócić uwagę na Philips, Braun, Remington i Panasonic. Oczywiście, można wybrać z innych marek, ale ważne jest, że zostały one zarejestrowane na Ukrainie i dołączoną gwarancję na swoje towary przez co najmniej jeden rok. Na tanich modeli lepiej jest ignorować, ponieważ mogą one być krótkotrwałe, a nawet bardziej niebezpieczne dla życia. Mówimy przecież o urządzeniu elektrycznym, które powinno być odpowiednio zaizolowane, a system skubania - niezawodny i bezurazowy.

Kim więc jest właściciel tytułu "najlepszego depilatora dla kobiet"?

  • Krążek lub model pęsety do skubania 30-32 szt. Z dwoma prędkościami bębna. Zasilanie bateryjne. Z depilacją pod prysznicem. Z opcjonalnym oświetleniem. Z przydatnymi nasadkami i opcjami: napinacz skóry, golarka, trymer i głowica pływająca.