Xiaomi Mi Box - nowe set-top boxy

Producent Xiaomi nadal utrzymuje się na pozycji lidera, nie ustępując innym konkurentom. Tym razem, firma opracowała i zaprezentowała nowy set-top box w dwóch przypadkach: Mi Box 4 i Mi Box 4c. Nowości napędzane są przez nowoczesny czterordzeniowy procesor Amlogic, taktowany zegarem 1,5 GHz. Konsole obsługują wideo 4K HDR, co pozwala na oglądanie materiałów wideo w rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli. Format Dolby plus DTS zapewnia niewiarygodnie bogaty dźwięk.

Wyrazistą i bogatą grafikę zapewnia procesor graficzny Mali, o częstotliwości 750 MHz. Aby użytkownik dekoderów Mi Box czuł maksymalny komfort użytkowania, Xiaomi przemyślnie wbudowało w gadżety przejrzysty interfejs PatchWall, który cechuje się sztuczną inteligencją. Oznacza to, że gadżet będzie "śledził" preferencje użytkownika i oferował mu odpowiednie treści.

Wersja Mi Box 4 ma 2GB pamięci RAM, wbudowany Bluetooth 4.1+ EDR i Wi-Fi 802.11b/g/n, podczas gdy model Mi Box 4c ma tylko 1GB pamięci i również nie obsługuje Bluetooth.

Pamięć flash w dekoderach ma jednorazowo pojemność 8 gigabajtów. Aby podłączyć zewnętrzne media, nowe urządzenia posiadają HDMI 2.0a, złącza 3,5 mm oraz port USB 2.0. Mi Box 4 jest wykonany w kolorze białym, Mi Box 4c - w matowej czerni.

Wprowadzenie na rynek dekoderów telewizyjnych w Chinach rozpocznie się 1 lutego. Mi Box 4 i Mi Box 4c będą wycenione odpowiednio na 55 i 40 dolarów. Z niecierpliwością będziemy oczekiwać nowych produktów na naszym rynku.