Kompletny przewodnik po zastrzeżonych technologiach firmy Samsung

Samsung od dawna cieszy się ogromną popularnością wśród nabywców technologii. Jej produkty są wysokiej jakości i w przystępnej cenie. Samsung wytwarza produkty dla różnych branż, wyposażając je w autorskie technologie i funkcje. Nazwy niektórych z nich nie zawsze są jasne dla użytkownika, to jest to, co proponujemy zająć się szczegółowo razem.

Zacznijmy może od najpopularniejszej kategorii - sprzętu AGD. A sekcja kuchenki mikrofalowe otworzy naszą listę technologii.

Kuchenki mikrofalowe Samsung (kuchenki mikrofalowe)

Powłoka BIO-ceramiczna jest materiałem, który zawiera ponad 40% dwutlenku krzemu (SiO2). Element ten jest bardzo podobny do porcelany, a ponadto posiada właściwości antybakteryjne. Firma Samsung opracowała powłokę BIO-ceramiczną wspólnie z Europejskim Centrum Badawczym (ERC).

BIO-ceramika pokrywa całe wnętrze kuchenek mikrofalowych Samsung. Jest łatwy do czyszczenia - wytrzymały materiał jest praktycznie odporny na zarysowania i nie blaknie przez lata użytkowania. A jak wspomniano powyżej, powłoka BIO-ceramiczna jest w 99,9% odporna na bakterie.

Powłoka bioceramiczna w kuchence mikrofalowej Samsung ME83XR

Heat Wave to specjalny rodzaj grilla w kuchenkach mikrofalowych Samsung. Jest to połączenie kilku procesów jednocześnie: grill, wentylator i odbicie ciepła od powierzchni. Jest to zupełnie nowa metoda grillowania.

Potrójne działanie grilla powietrznego Heat Wave zapewnia silny strumień ciepła: przenika on do żywności z kilku stron znacznie szybciej niż w przypadku konwencjonalnego grilla, co skutkuje równomiernym i szybszym przyrządzaniem potraw. Dzięki grillowi powietrznemu Heat Wave potrawy wyglądają niezwykle apetycznie - z chrupiącą, opieczoną skórką.

Akcja Heat Wave / Samsung MG23K3575

Aerogrill Hot Blast to kolejny rodzaj grilla w kuchence mikrofalowej Samsung. Jego zasada działania jest podobna do poprzedniego typu, ale w tym przypadku strumień gorącego powietrza przenika do żywności przez 52 otwory, które znajdują się w górnej części kuchenki mikrofalowej. Rezultat jest taki sam - potrawy są równomiernie ugotowane, soczyste i mają złocistą skórkę. Potrzebujesz tylko 13 minut, aby przygotować smaczny i sycący obiad - tyle czasu potrzebuje Twój Hot Blast AeroGrill, aby pracować.

Hot Blast Aero Grill / Samsung MC32K7055CT Action

Grillowanie "+ 30 sekund" - zapewnia idealną teksturę dania dla apetycznego wyglądu. Wystarczy jeden przycisk oznaczony "+30 sekund", aby wydłużyć proces pieczenia dokładnie o ten czas, podczas którego włącza się tylko grill.

Samsung GE83KRS kuchenka mikrofalowa z grillem +30 sekund

Wide Grill to powiększony grill w kuchence mikrofalowej Samsung. Do czego to służy? Funkcja ta została zaprojektowana przez specjalistów firmy właśnie dla dużych naczyń. Zapewne niektórzy z Was zauważyli, że podczas gotowania dużego steku lub jakiejkolwiek innej potrawy okazuje się ona nierównomiernie ugotowana. Konstruktorzy Samsunga wymyślili wyjście z sytuacji - funkcja Szeroki Grill w kuchence mikrofalowej Samsung pozwala na naprawdę szeroki grill, który pomieści do 99% nawet bardzo dużej potrawy. W rezultacie otrzymujemy w pełni grillowany stek z chrupiącą skórką.

Samsung MW7000K Kuchenka mikrofalowa z szerokim grillem

Slim Fry to technologia, która pozwoli cieszyć się smacznym smażonym posiłkiem nawet tym, którzy dbają o sylwetkę. Slim Fry gotuje potrawy poprzez grillowanie, cyrkulację gorącego powietrza i przy użyciu minimalnej ilości oleju. Kuchenka mikrofalowa z technologią Slim Fry doskonale zastępuje frytownicę, pozwalając na przyrządzenie niskokalorycznego smażonego posiłku.

Gotowanie z Slim Fry / Samsung MC32F604TCT

Chłodziarki Samsung.

Obok kuchenek mikrofalowych proponujemy zająć się funkcjami lodówek Samsung. Autorskie technologie producenta zapewniają właściwe i długie przechowywanie produktów, nie naruszając ich właściwości użytkowych.

All Around Cooling - technologia ta zapewnia równomierne chłodzenie komory chłodziarki poprzez cyrkulację chłodnego powietrza przez otwory wentylacyjne. Znajdują się one nad każdą z półek lodówki, dzięki czemu w komorze zawsze utrzymywana jest optymalna temperatura dla świeżej żywności.

Technologia All Around Cooling / Samsung RB30J3000SA

Twin Cooling Plus to oddzielny system chłodzenia dla każdej z komór lodówki. Chłodzenie odbywa się za pomocą dwóch silnych strumieni powietrza. Dzięki tej technologii żywność pozostaje dłużej świeża i zachowuje swój poziom wilgotności - wilgotność w komorach lodówki jest utrzymywana na poziomie do 70%, a temperatura jest dokładna. Twin Cooling Plus zapobiega również powstawaniu i mieszaniu się zapachów.

Technologia Twin Cooling Plus / Samsung RS57K4000WW

Inteligentna Konwersja (5 w 1) to nowa wygodna funkcja w lodówkach Samsung. Pozwala na dowolne wykorzystanie przestrzeni komory chłodziarki. Na przykład, jeśli wyjeżdżasz poza miasto, dzięki funkcji Smart Conversion możesz wyłączyć tylko jedną komorę zamrażarki, oszczędzając w ten sposób zużycie energii elektrycznej. Można też zmienić sposób działania komory chłodziarki i zamrażarki, zamieniając je miejscami. W tym celu wystarczy włączyć funkcję Smart Conversion i wybrać to, co jest potrzebne: przełączyć komorę zamrażarki na tryb chłodziarki lub odwrotnie.

Smart Conversion / Samsung RT46K6340EF

Triple Cooling to kolejna technologia firmy Samsung. Zapewnia trójwymiarowe chłodzenie w celu utrzymania optymalnego poziomu wilgotności w komorach chłodziarki. Trzy oddzielne obiegi zimnego powietrza pomagają równomiernie rozprowadzić chłód wewnątrz lodówki. Dzięki temu żywność dłużej zachowuje świeżość.

System Triple Cooling całkowicie zapobiega mieszaniu się zapachów w komorach: można więc bez obaw przechowywać w tej samej komorze zamrażarki zamrożone mięso i np. lody. Koniec z nieprzyjemnymi zapachami!

Potrójny system chłodzenia / Samsung RF905QBLAXW

Metal Cooling to technologia firmy Samsung, która zapewnia obecność metalowej płyty na tylnej ścianie lodówki. Takie rozwiązanie zapewnia dłuższe utrzymanie zimna w komorach, a nawet jeśli często trzeba otwierać drzwi lodówki, dzięki Metal Cooling równowaga optymalnej temperatury jest natychmiast przywracana.

Technologia Metal Cooling / Samsung RH60H90207F

Firma Samsung produkując lodówki nie tylko akcentuje ważne funkcje, ale także myśli o jak najwygodniejszej organizacji przestrzeni wewnątrz urządzeń.

Technologia Space Max zwiększa przestrzeń wewnętrzną komory lodówki dzięki cienkim ściankom z innowacyjną izolacją termiczną (przy opracowywaniu technologii wykorzystano cyklopentanowy materiał termoizolacyjny). Pojemność komory wzrasta do 362 litrów, a jednocześnie nie zmniejsza się efektywność energetyczna chłodziarko-zamrażarki. Więcej miejsca w komorach lodówki - przy zachowaniu tych samych wymiarów zewnętrznych urządzeń.

Technologia Space Max i standardowa komora bez powiększania

Space Max Technology / Samsung RB33J3000WW

Cool Select Zone to specjalna komora w lodówce, w której możesz wybrać i ustawić optymalną temperaturę dla produktów, które posiadasz. Na przykład, kupiłeś świeże mięso lub ryby, ale nie ma czasu, aby ugotować je od razu. Nie ma problemu - w strefie Cool Select możesz przełączać tryb pracy dla świeżej żywności i przechowywać ją tak długo, jak potrzebujesz. Tę samą zasadę można zastosować do konserwacji świeżych owoców i warzyw - wystarczy przestawić tryb na właściwą pozycję. Zachowują one swoją wilgotność i pełnię smaku.

Cool Select Zone / Samsung RL55TTE2C1

Easy Slide to wysuwana półka w komorze lodówki, która ułatwia przechowywanie i wyjmowanie ulubionych produktów.

Półka Easy Slide w lodówce Samsung RB29FSRNDSA

Cool Select Plus to praktycznie uniwersalna komora w lodówce. Jego osobliwością jest to, że temperaturę wewnątrz można ustawić w zależności od potrzeb: poziom temperatury może wynosić +2⁰C/-1⁰C/-5⁰C/-17⁰C i tak dalej (do -23⁰C). Odpowiednio, komora może pracować jako chłodziarka, strefa świeżości, do miękkiego zamrażania, jako zamrażarka.

Strefa Cool Select Plus i jej ustawienia

Kolejną istotną, zastrzeżoną technologią firmy Samsung w lodówkach jest sprężarka inwerterowa. Cyfrowy kompresor automatycznie wykrywa i następnie dostosowuje prędkość pracy w zależności od temperatury panującej w komorach. Kompresor inwerterowy zapewnia 7 różnych poziomów wydajności chłodniczej. Poziom hałasu podczas pracy kompresora jest minimalny - 37 dB. Również markowy kompresor Samsung zapewnia mniejsze zużycie energii, trwałość lodówki - firma gwarantuje stabilną pracę kompresora przez 10 lat.

Pralki Samsung

Wygodne funkcje są również obecne w pralkach Samsung. Markowe technologie producenta sprawiają, że proces mycia jest maksymalnie wygodny dla użytkownika.

AddWash - dzięki tej technologii będziesz mógł w pełni kontrolować proces prania. Może się zdarzyć, że pralka już się uruchomiła, a Ty przypomniałeś sobie, że zapomniałeś włożyć jeszcze kilka rzeczy - z technologią AddWash to już nie problem: możesz dodać tę lub inną tkaninę na każdym etapie prania. To naprawdę poręczne. Jeśli zapomniałeś dodać nabłyszczacza do dozownika detergentu, AddWash pozwoli Ci to zrobić w trakcie prania.

Drzwi bębna pralki można zawsze otworzyć, z wyjątkiem niektórych okresów pracy: w temperaturze powyżej 50°C, gdy włączona jest blokada przed dziećmi i podczas procesu prania.

Technologia AddWash / Samsung WW12K8412OW

Eco Bubble to unikalna funkcja w pralkach Samsung. Zapewnia delikatne mycie z gęstą pianą. Eco Bubble to technologia "bąbelkowa", która jest skuteczna nawet w przypadku najtrudniejszych zabrudzeń. Pianka wnika w tkaniny ubrań i bielizny, delikatnie je czyszcząc i wydobywając wszystkie plamy z wnętrza. Nie wymaga też włączania wysokiej temperatury zmywania - Eco Bubble zapewni idealnie czyste rezultaty.

Funkcja Eco Bubble / Samsung WF60F1R0E2WDUA

Smukła i duża - pozwala zaoszczędzić miejsce w pomieszczeniu, ponieważ szerokość pralek w tej technologii wynosi tylko 45 cm. Jednocześnie można załadować wystarczającą ilość rzeczy na jeden proces prania: bęben o pojemności 50 litrów jest przeznaczony na 8 kg.

Samsung WW80K6210RW wąska pralka do 8kg

Volt Control - funkcja ochrony przed przepięciami sprawi, że Twoja pralka nie ulegnie awarii. Gdy tylko napięcie w sieci ustabilizuje się, mycie zostanie wznowione. Zazwyczaj pranie jakościowe z odplamianiem trwa dość długo - minimum 1,5 godziny. Samsung rozwiązał ten problem i wymyślił funkcję Super Speed. Teraz czas mycia trwa znacznie krócej - 59 minut. Technologia SpeedSpray, dzięki podwójnemu doprowadzeniu wody, jednoczesnemu procesowi wirowania i spuszczania wody, skraca ten czas.

Technologie Volt Control i Super Speed / Samsung WF60F1R0E2WDUA

Diamond - specjalna konstrukcja bębna pralki zapewnia delikatne pranie Twoich ubrań. Możesz bezpiecznie prać nawet najbardziej delikatne ściereczki.

Bęben diamentowy / Samsung WF80F5E5U4W

Silnik Digital Inverter - zapewnia niemal bezgłośne mycie. Silnik Digital Inverter pralki nie ma części ciernych i pracuje z mniejszym hałasem i wibracjami. Niezawodność silnika potwierdza 10-letnia gwarancja.

Odkurzacze Samsung

W odkurzaczach Samsung firma zastosowała technologie, dzięki którym pomoc w sprzątaniu domu staje się łatwym i przyjemnym zajęciem. Bez komplikacji - proces czyszczenia zajmie Państwu minimalną ilość czasu.

EZClean - technologia umożliwia szybkie i łatwe usuwanie nagromadzonych zanieczyszczeń (w tym pojemnika i szczotki). Wystarczy jeden ruch, aby usunąć części i strząsnąć resztki.

Easy Handling to pełna zwrotność odkurzacza Samsung. Poruszanie się techniką w pomieszczeniu nie będzie stanowiło problemu, a specjalna szczotka z możliwością odchylenia o 180 stopni, pozwoli Ci odkurzyć nawet najtrudniejsze i najbardziej niedostępne miejsca.

Potrójna moc ssania - model odkurzacza Samsung VS6000 zapewnia doskonałą moc ssania na poziomie 30 W. To 3 razy więcej niż w przypadku innych odkurzaczy. Pomoże Ci to znacznie szybciej posprzątać pokój.

Technologia EZClean, łatwa obsługa, duża moc ssania / Samsung VS60K6050KW/EV

Turbina Anti-Tangle utrzymuje stałą siłę ssania odkurzacza i zapobiega zapychaniu się filtra. Turbina zapobiega wplątywaniu się włosów i sierści w inne części odkurzacza, przedłużając tym samym żywotność urządzeń.

Turbina antysplątaniowa / Samsung VC21K5170HG/EV

Ochrona przed alergenami to cecha przydatna dla alergików i małych dzieci. Podczas procesu czyszczenia do powietrza dostaje się duża ilość kurzu i mikrocząsteczek, które mogą powodować alergie. Certyfikowany system filtracji w odkurzaczach Samsung zapobiega przedostawaniu się do powietrza zanieczyszczeń i alergenów.

Urządzenia do zabudowy Samsung

Płyty grzewcze Samsung mają rozszerzone strefy grzewcze. Jest to bardzo wygodne, jeśli masz duże naczynia do gotowania lub mają one nieregularny, wydłużony kształt. Rozszerzone strefy grzewcze pozwalają również na włączenie tylko jednej połowy palnika - wszystko zależy od wielkości naczynia. W tym przypadku ogrzewanie nawet jednej połowy będzie równomierne.

Rozszerzone strefy grzewcze / Samsung CTR364EC01

Bezpieczeństwo Twojej rodziny - funkcja ochroni Ciebie i Twoją rodzinę przed poparzeniem. Wskaźniki ciepła resztkowego na strefach gotowania poinformują Państwa w porę, czy dana strefa jest jeszcze gorąca. Specjalna blokada bezpieczeństwa zapewnia bezpieczeństwo Twoich dzieci.

Łatwe czyszczenie - poręczna funkcja, która oszczędza Twój czas. Rozbryzgi lub krople, okruchy lub nawet "uciekające" mleko nie stanowią problemu: dzięki łatwemu czyszczeniu wystarczy przetrzeć powierzchnię miękką gąbką. Podczas nagrzewania obszarów gotowania ciepło rozprzestrzenia się tylko w pionie - można bez problemu czyścić również nienagrzewające się obszary w pobliżu.

Wskaźniki pozostałego ciepła i łatwe czyszczenie powierzchni / Samsung NZ64H57479K

Dual Fan - funkcja "podwójnego wentylatora" w piekarnikach Samsung. Dzięki wielokierunkowym obrotom dwóch wentylatorów, gorące powietrze jest równomiernie rozprowadzane po całej komorze pieca. Wentylatory przyspieszają podgrzewanie i wszystkie potrawy są gotowane szybciej. Można gotować na różnych poziomach i w tym samym czasie z tą samą prędkością. Funkcja Dual Fan umożliwia optymalne przyrządzenie potrawy.

Funkcja Dual Fan / Samsung NV70H3350RS

Pojemność XXL - piekarniki Samsung mają zwiększoną pojemność: 70 i 75 litrów. Jeśli spodziewasz się wielu gości, nie musisz się martwić o czas: wewnętrzna przestrzeń piekarnika pozwala pomieścić nawet bardzo duże potrawy. W piekarniku XXL można również piec na kilku poziomach jednocześnie, co pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu.

Piekarnik o pojemności 70 litrów / Samsung NV70H3350RS

Dual Cook - gotuj jak chcesz. Górna i dolna komora mogą być używane oddzielnie, niezależnie od siebie. Możliwe jest ustawienie różnych ustawień dla każdej komory. Jeśli musisz przygotować bardzo duże danie, nie ma problemu: wystarczy wyjąć dodatkowe blachy i wykorzystać komorę piekarnika jako jedną całość.

Funkcja Dual Cook / Samsung NV6786BNESR/WT

Telewizory Samsung

Samsung zawsze dba o swoich klientów, dlatego przy projektowaniu wszystkich swoich urządzeń bierze pod uwagę szczegóły i niuanse. Telewizory Samsung charakteryzują się zachwycającą jakością obrazu i potężnym dźwiękiem przestrzennym.

Quantum Dot Display to technologia kropek kwantowych zastosowana w telewizorach firmy Samsung. Są one źródłem białego światła i emitują idealnie czystą poświatę. Dzięki temu obraz na ekranie telewizora jest najjaśniejszy i najbardziej nasycony. Co ważne, kropki kwantowe wykonane są z materiałów nieorganicznych, dzięki czemu Twój telewizor nie będzie narażony na wypalenie przez lata.

Technologia Quantum Dot Display / Samsung UE55KS7000UXUA

HDR1000 - technologia High Dynamic Range zapewnia nowy poziom jasności ekranu telewizora. Będziesz w stanie dostrzec wszystkie najmniejsze szczegóły nawet w ciemnych obrazach. HDR pozwala dostrzec więcej niuansów w każdym kadrze - pełną szczegółowość obrazu.

Technologia High Dynamic Range / Samsung UE49MU7000UXUA

Ultra Black - sceny w ciemnych kolorach pozostaną idealnie czyste i nasycone. Nawet jeśli oglądasz telewizję w pomieszczeniu pełnym światła słonecznego, obraz na ekranie telewizora pozostanie wyraźny, z niewielkimi refleksami świetlnymi.

Technologia Ultra Black / Samsung UE55KS8000UXUA

Precision Black - technologia poprawiająca kontrast obrazu na ekranie. Wszystko, co oglądasz, będzie jeszcze bardziej dramatyczne i ekscytujące.

Technologia Precision Black / Samsung QE55Q8CAMUXUA

Auto Depth Enhancer - automatyczna poprawa głębi obrazu. Technologia ta automatycznie wzmacnia różne poziomy kontrastu w różnych obszarach ekranu. Możesz zanurzyć się w świecie kina, czując się jak bohater kadru.

Technologia Auto Depth Enhancer / Samsung UE49MU6670UXUA

Smart View - program pozwoli Ci na oglądanie treści multimedialnych z urządzenia mobilnego lub komputera osobistego za pomocą telewizora Samsung Smart TV. Będziesz mógł kontrolować wszystkie treści w telewizorze za pomocą telefonu komórkowego.

Smart Hub to łatwy sposób na dostęp do telewizji na żywo, treści Over The Top (OTT), gier i innej rozrywki za pośrednictwem jednego punktu dostępu. Wystarczy włączyć telewizor, aby uzyskać natychmiastowy dostęp do ulubionych programów.

Smart View, Smart Hub / Samsung UE49KS7500UXUA

Smartfony i monitory Samsung

Ostatnią sekcją naszego artykułu będzie lista technologii Samsunga, które są wykorzystywane przy tworzeniu autorskich wyświetlaczy do smartfonów i monitorów.

Wyświetlacz PLS to rodzaj matrycy, który został opracowany jako alternatywa dla technologii IPS. Matryca PLS (Plane-to-Line Switching) charakteryzuje się zwiększoną gęstością pikseli, szerokimi kątami widzenia, doskonałą jasnością i odwzorowaniem kolorów, pełnym pokryciem palety sRGB oraz niskim poborem mocy (w porównaniu do matrycy TN).

Wyświetlacz PLS / Samsung 8 S32D850T

Super AMOLED to zaawansowany typ wyświetlacza Samsunga, który ma kilka zalet. Super AMOLED (Super Active Matrix Organic Light-Emitting Diode) potrafi wyświetlić szeroką paletę kolorów - o 32% więcej niż limit matrycy Super IPS. Ten typ wyświetlacza charakteryzuje się minimalnym czasem reakcji matrycy wynoszącym około 0,01ms, wyświetlając pionowe i poziome kąty widzenia 180 stopni, zachowując przy tym najwyższy poziom jasności i kontrastu obrazu.

Super AMOLED to najwyższy współczynnik kontrastu i najniższe zużycie energii, gdyż jest to bezpośrednio związane z jasnością ekranu - im ciemniejszy obraz, tym większa będzie oszczędność energii.

Dzięki technologii Super AMOLED producent może tworzyć wyświetlacze o minimalnej grubości ekranu, gdyż nie ma potrzeby wygospodarowania dodatkowego miejsca na podświetlenie. Technologia ta pozwala również na elastyczne i zakrzywione wyświetlacze dla smartfonów, ponieważ pomiędzy czujnikiem a ekranem nie ma warstwy powietrza. Zapewnia to lepsze nasycenie kolorów ekranu, przejrzystość i czytelność w słońcu.

Ekran Super AMOLED / Samsung Galaxy A5 2017

Wyświetlacz adaptacyjny - Ten typ wyświetlacza umożliwia samodzielną regulację ustawień kolorów, jasności, kontrastu i wyrazistości na ekranie. Niezależnie od tego, jaka treść jest wyświetlana na ekranie - będziesz mógł ją dopasować w taki sposób, w jaki chcesz.

Always On Display - nawet na zablokowanym wyświetlaczu smartfona możesz zawsze zobaczyć godzinę, datę, nieodebrane powiadomienia i zarządzać odtwarzaczem smartfona.

Alive Display - funkcja automatycznego wyświetlania: gdy korzystasz ze smartfona na zewnątrz w jasny, słoneczny dzień, ekran włącza maksymalny poziom jasności i kontrastu.

Adaptacyjny wyświetlacz z Always On Display i Alive Display / Samsung Galaxy S7

Notatki na wyłączonym ekranie - kolejna podobna funkcja wyświetlaczy Samsunga, jest ona wykorzystywana w Galaxy Note 4/5: po wyjęciu rysika S Pen ze smartfona, można napisać notatkę białym tuszem na czarnym ekranie wyłączonego smartfona.

Notatki na wyłączonym ekranie / Samsung Galaxy Note 5

S Pen to rysik firmy Samsung przeznaczony do wyświetlaczy smartfonów, tabletów z serii Note i Tab S3. S Pen obsługuje 4,096 stopni nacisku w Tab S3 / Note 7 i 2,048 stopni nacisku w Note 5.

Rysik S Pen w Samsung Galaxy Tab S3

Samsung Pay to wygodna technologia w smartfonach Samsung, za pomocą której można płacić za zakupy. Metoda ta działa dzięki NFC i MST (magnetic secure transmission).

Ultra Power Saving Mode - osobny tryb pracy smartfona, w którym procesor pracuje z obniżoną częstotliwością. W tym trybie, smartfon może również przełączyć się do trybu czarno-białego (id zmienić tło na czarne), wszystko w celu oszczędzania energii baterii gadżetu. W tym trybie smartfon może pracować nawet do 24 godzin na 15% naładowaniu baterii.

Technologia Samsung Pay i tryb Ultra Power Saving Mode / Samsung Galaxy S5

Exynos to autorski procesor firmy Samsung. Ośmiordzeniowe procesory wyposażone są w system big.LITTLE: cztery wydajne rdzenie i cztery energooszczędne rdzenie pracują naprzemiennie przez cały czas. Zapewnia to maksymalną moc i minimalne zużycie energii.

UHQ (Ultra High Quality) - przekształca ścieżki audio CD, MP3 i strumieniowe audio w dźwięk o bardzo wysokiej jakości. UHQ przesyła dźwięk przez BT (tylko urządzenia BT obsługujące kodek UHQ-BT) bez utraty jakości.

Knox jest niestandardową platformą, która jest przeznaczona do przechowywania danych osobowych, aplikacji itp. Wszystkie informacje na platformie Knox są bezpiecznie zaszyfrowane przed osobami postronnymi.

Ochrona danych za pomocą Knox / Samsung Galaxy S7

Układ pamięci UFS 2.0 to urządzenie pamięci masowej, które charakteryzuje się wysoką prędkością odczytu i zapisu, niskim zużyciem energii i wysokim poziomem bezpieczeństwa. Używany w Samsung Galaxy S6, Edge, Edge+, Note5, S7, Edge.

Przysłona f1.7 - Wartość ta wskazuje, jak dużo światła dociera do sensora aparatu smartfona. Przysłona na poziomie f1.7 pozwoli Ci uzyskać wysokiej jakości zdjęcia i filmy bez lampy błyskowej w miejscach o słabym oświetleniu.

Dual Pixel to nowa technologia ustawiania ostrości w aparatach smartfonów Galaxy S7 i S7 Edge. Zapewnia doskonałą jakość i wyrazistość zdjęć. Szybkość ustawiania ostrości w świetle dziennym wynosi 0,15 sekundy, w słabym oświetleniu 0,2 sekundy.

Technologia Dual Pixel / zdjęcie wykonane przez Samsung Galaxy S7

Light+ to funkcja przedniego aparatu w Galaxy A5 i A7 2017. Umożliwia on robienie wspaniałych zdjęć, nawet przy słabym oświetleniu, dzięki połączeniu każdych czterech pikseli w jeden.

Transmisja na żywo do YouTube to przydatna funkcja, szczególnie dla tych, którzy mają swój własny kanał na YouTube. Główna kamera smartfonów Galaxy pozwala na nagrywanie filmów i bezpośrednie przesyłanie ich na Twój kanał YouTube.

Tryb Kids to funkcja dla rodziców, która pozwala na dostosowanie technologii do potrzeb. Tryb pozwala na ustawienie limitu czasu, określonych plików i programów, Internetu. Na przykład, po upływie ustawionego czasu tablet dziecka zostanie zablokowany. Limit może być ustawiony za pomocą kodu PIN.

Tryb wielookienkowy - aktywowany na ekranie gadżetów poprzez naciśnięcie klawisza dotykowego "ostatnie aplikacje". Możesz używać 2 podzielonych okien i 5 wyskakujących okienek jednocześnie.

Tryb wielookienkowy / Samsung Galaxy Tab E

Chroniony folder - wszystkie ważne dane będziesz mógł przechowywać w osobnym folderze, który jest chroniony przed osobami postronnymi. Dostęp do niego jest możliwy tylko za pomocą odcisku palca, klucza graficznego i kodu PIN.

Szybkie ładowanie bezprzewodowe - korzystając ze specjalnej stacji dokującej, możesz w mgnieniu oka naładować swój smartfon. Dzieje się tak dzięki indukcji magnetycznej. Funkcja bezprzewodowego ładowania jest dostępna w Galaxy S6, Edge, Edge+, Note5, S7, Edge.

Szybkie połączenie - funkcja pozwala na szybkie znalezienie urządzeń w pobliżu i natychmiastowe połączenie się z nimi. Funkcja Fast connect wykryje, na jakim typie transferu danych rozpocząć wysyłanie.

Chroniony folder i szybkie ładowanie bezprzewodowe / Samsung Galaxy S8

Mamy nadzieję, że szczegółowy opis autorskich technologii Samsunga pomoże Wam w pracy z techniką.