Niezamrożony: co łączy film Titanic i koce elektryczne

 Zima w tym roku najwyraźniej postanowiła zrobić sobie wakacje, więc nie zaobserwowaliśmy jeszcze żadnych silnych mrozów. Ale w domu wciąż może być zimno, a wilgoć i wiatr mogą popsuć humor każdemu. Każdy z nas chce wrócić do mieszkania, które jest ciepłe, koc elektryczny nie pozwoli zmarznąć w najmroźniejszy zimowy wieczór i ogrzeje nas nie gorzej niż grzejnik. Koc wykonany w prosty sposób - w środku znajduje się element grzewczy, następnie warstwa naturalnej tkaniny, a potem warstwa izolacji.

Koc energetyczny nie tylko akumuluje ciepło, ale również zatrzymuje je w przyszłości. Wybierając odpowiedni model, należy zwrócić uwagę na wielkość, materiały, moc i funkcjonalność. W tym artykule, będziemy przeglądu tych cech i kilka wskazówek, jak wybrać.

Wieczne ciepło elektrycznych koców

Jakość i materiał - te dwa punkty zawsze idą w parze. Jeśli chcesz wybrać koc elektryczny, który będzie służył przez wiele lat i spełniał wymogi bezpieczeństwa - wybieraj sprawdzonych producentów.

W zależności od materiału koce elektryczne są wykonane z takich materiałów:

Tkaniny polarowe tworzą przytulny mikroklimat, są przyjemne dla ciała, elastyczne i lekkie. Z wad - szybka elektryfikacja tkanin.

Polycotton to połączenie bawełny i poliestru. Posłuży przez wiele lat i nie straci swojego pierwotnego wyglądu, zachowując nawet nasycone kolory. Minusy - tworzenie się kłaczków, wysoka elektrostatyczność.

Poliamid - szybko schnie i nie marszczy się, jest dość lekki. Wadą tkaniny są jej wysokie właściwości elektrostatyczne.

Calico jest łatwe w praniu i nie wymaga dodatkowej pielęgnacji. Materiał jest przyjemny w dotyku, przepuszcza powietrze. Wadą jest powstawanie kłaczków.

Akryl jest hipoalergiczny i trwały. Wady materiału - niska oddychalność i tworzenie się kłaczków.

Wełna - posiada dobre właściwości termoizolacyjne i wysoką elastyczność. Minusy - niestabilność podczas prania i szybkie wycieranie się tkaniny.

Ciepło w każdej postaci

Istnieją dwa rodzaje grzejników elektrycznych - koce i płachty. Prześcieradła są również często nazywane "pokrowcami na materace", w pełni ogrzewają one łóżko znajdujące się pod nimi. W praktyce koc jest bardziej uniwersalny, ponieważ można go przykryć siedząc na krześle, przykryć stopy i łatwo przenieść do innego pomieszczenia.

W tej kwestii wybór należy do Ciebie, zastanów się gdzie spędzasz większość wieczorów i czy nie jest Ci zimno w fotelu. ????

Niezamrożone w mieszkaniu

Film "Unfrozen" nigdy nie wszedł na ekrany, bo wszyscy przeżyli. ????

Wybierając koc elektryczny do swojego domu, należy zwrócić uwagę na jego cechy użytkowe. Przede wszystkim, koc musi mieć termostat. Dzięki niemu każdy użytkownik będzie mógł ustawić żądaną temperaturę ogrzewania. Funkcja ta przyda Ci się, gdy będziesz potrzebował szybko ogrzać łóżko - możesz włączyć koc na maksymalną moc, a następnie zmniejszyć temperaturę do komfortowej temperatury snu.

Wśród szerokiej gamy koców elektrycznych można znaleźć modele z trybem automatycznego szybkiego nagrzewania lub automatycznego wyłączania. Istnieją również modele z funkcją ogrzewania różnych stref w różnych temperaturach.

Bezpieczeństwo dla dwojga

Jack i Kate byliby bezpieczni, gdyby mieli koc elektryczny!

Wielu użytkowników boi się używać koców elektrycznych, ponieważ w rzeczywistości muszą oni przykrywać się przewodami, które przewodzą prąd i mogą przenosić ładunek elektryczny na ciało! Takie przekonania wynikają z niezrozumienia zasady eletrotekstylności, pomożemy zrozumieć szczegółowo. Używanie koca elektrycznego jest bezpieczne, ponieważ:

  1. Podczas pracy zasilacz obniża napięcie - jego rozładowanie nie jest śmiertelne dla człowieka. Wybierz koc o napięciu znamionowym między 40 a 100 watów, nawet jeśli dojdzie do porażenia prądem, nie pozostawi ono oparzeń i nie będzie nawet odczuwalne. Elastyczne włókna z kompozytów polimerowych posiadają specjalny płaszcz izolacyjny. Przewodnikiem elektryczności nie jest zdeformowany, ma wysoką temperaturę topnienia (160-170 stopni). Czujniki i bezpieczniki zapobiegają zapaleniu się materiału. Jeśli produkt się przegrzeje, żarnik kompozytowy automatycznie się stopi i przerwie obwód elektryczny. Do regulacji temperatury służy regulator temperatury, który jest podłączony do sieci za pomocą wtyczki elektrycznej.

Wszystkie nowoczesne modele spełniają europejskie normy TUV, CE i GS. Zgodnie z tymi normami, każdy produkt elektryczny musi być wyposażony w funkcję automatycznego wyłączania i zabezpieczenia przed przegrzaniem.