Oficjalna premiera Call of Duty: Modern Warfare

Oficjalna premiera Call of Duty: Modern Warfare odbędzie się 25 października 2019 roku na PlayStation 4. Gra jest już dostępna w przedsprzedaży na stronie Foxtrot.

Call of Duty: Modern Warfare nie powinno być mylone z Call of Duty 4: Modern Warfare, które zostało wydane w 2007 roku. Jest to wznowienie gry, która uczyniła Call of Duty najpopularniejszą strzelanką pierwszoosobową. Oto co wiemy na temat gry.

Deweloperzy obiecali uruchomić kilka ciekawych rzeczy. Wśród nich m.in. zrewidowane spojrzenie na to, jak wyglądają współczesne działania wojenne w 2019 roku, trudniejsze dylematy moralne i decyzje.

Ponadto, użytkownicy zobaczą znane od dawna postacie Kapitana Price'a i Johna McTavisha jako Sope'a. Tylko teraz bohater wyjdzie poza swój zwykły wizerunek Rambo i będzie walczył z przeciwnikami jako drużyna. Gra będzie się bardziej skupiać na sojusznikach i pracy zespołowej. Antagoniści będą mieć bardziej zaawansowany sprzęt i przewyższać bohaterów w ich sile.

Gra będzie swego rodzaju demonstracją wojny, ale nie w tradycyjny sposób - bitwy na polach, lecz bardziej lokalnie, gdzie pokazane zostaną małe starcia w świecie, który otacza nas na co dzień. Kiedyś Call of Duty naprawdę opowiadało swoim użytkownikom ciekawe historie i wygląda na to, że deweloperzy postanowili do tego wrócić.

Cechy rozgrywki

Według insiderów, Call of Duty: Modern Warfare powróci z kampanią dla jednego gracza, projekt pozbędzie się abonamentu sezonowego i będzie wspierał rozgrywkę międzyplatformową.

Zwykły silnik graficzny zostanie zastąpiony bardziej nowoczesnym, aby uzyskać bardziej realistyczny obraz. Mówi się także o obsłudze rozszerzonego zakresu dynamiki, ray tracingu i technologii dźwięku przestrzennego Dolby Atmos.

Zwiastun gry Call of Duty: Modern Warfare: