Wyniki prezentacji Apple Event 2020: Apple Watch 6, iPad Air 4, Apple Watch SE, iPad 8

 15 września Apple przeprowadził długo oczekiwaną prezentację online, aby ogłosić Apple Watch 6, iPad Air 4, Apple Watch SE, iPad 8 i kilka nowych usług. I chcemy podzielić się z Państwem najnowszymi informacjami o nowych produktach. Niestety, nie było nowy iPhone 12 na prezentacji, ale firma pokazała kilka gadżetów, które są na pewno chwycić swoją uwagę, dopóki iPhone jest ostatecznie wydany.

Nowy Apple Watch Series 6

Gwiazdą pokazu był smartwatch Apple Watch Series 6. Apple Watch Series 6 jest taki sam design jak podobne modele na poprzedniej generacji Apple Watch, ale dodaje kilka nowych kolorów, w tym ciemny niebieski, który może pasować do oczekiwanego koloru nadchodzącego iPhone 12, a także czerwony model.

Ale o wiele ważniejsze jest to, co znajduje się pod obudową! Apple Watch Series 6 posiada czujnik do śledzenia nasycenia krwi tlenem. Pomoże on śledzić informacje o oddechu i tętnie, co z kolei poprawi, że tak powiem, topowe funkcje fitness dostępne na Apple Watch.

Smartwatch wyposażony jest w nowy procesor o nazwie S6. Nowy chip ma być 20% szybszy niż Series 5 chip, i Series 5 chip był już więcej niż wystarczająco szybki dla wszystkiego Apple Watch był używany do. Procesor jest również wystarczająco szybki, aby pracować przy ciągłym monitorowaniu stężenia tlenu we krwi i włączonym czujniku wysokości.

Nowy wyświetlacz jest 2,5 razy jaśniejszy niż w Serii 5 i ma również kilka nowych tarcz.

Inteligentny gadżet posiada nową funkcję "Ustawienia rodzinne". Jest on przeznaczony do dostosowywania smartwatcha dla innego członka rodziny, nawet jeśli nie ma on iPhone'a.

Ponadto, istnieje kilka nowych pasków do zegarków, w tym "Solo Loop", stale rozszerzalny pasek, który po prostu wsuwa się na nadgarstek bez zapięcia.

Ceny dla Apple Watch Series 6 zaczyna się od 399 dolarów, i jest dostępny w przedsprzedaży teraz, na sprzedaż swobodnie począwszy od 18 września.

Budżetowy Apple Watch SE

Plotki o budżetowej wersji smartwatcha okazały się prawdziwe. Nowe urządzenie ma taki sam design jak Apple Watch Series 6, obsługuje takie funkcje jak Family Setup i Fall Detection, a także posiada już wydajny procesor S5 najnowszej generacji.

Podobnie jak Apple Watch Series 6, Apple Watch SE będzie dostępny od 18 września. Oczywiście, być może najlepszą rzeczą w urządzeniu jest to, że cena zaczyna się od 279 dolarów, teraz coraz najnowszej generacji Apple Watch jest bardziej przystępne niż kiedykolwiek.

Apple Watch SE jest w zasadzie wymiana Apple Watch Series 3 z funkcjami, takimi jak wykrywanie upadku, kompas i zawsze włączony wysokościomierz, ognioodporna obudowa i śledzenie snu. Zegarek wykorzystuje układ S5, który według Apple oferuje dwukrotnie większą wydajność niż model Series 3.

 

Nowy iPad Air 4

Następny jest iPad Air, pierwszy iPad od czasu iPada Pro z wyświetlaczem typu edge-to-edge. Urządzenie wyposażono w 10,9-calowy wyświetlacz Liquid Retina ze stosunkowo niewielkimi ramkami wokół krawędzi. Jednak w przeciwieństwie do iPada Pro, urządzenie nadal posiada Touch ID, który teraz znajduje się wewnątrz przycisku zasilania, zamiast znikającego przycisku home. Innymi słowy, w urządzeniu nie ma w ogóle Face ID.

Pod maską Air jest znacznie mocniejszy niż model poprzedniej generacji. Urządzenie jest napędzane przez procesor Apple A14 Bionic, który ma być wprowadzony w iPhone 12, i jest pierwszym układem Apple, który wykorzystuje procesor 5nm. Według Apple, układ ten zapewnia 40% wzrost wydajności procesora w stosunku do poprzedniej generacji iPada Air, wraz z 30% wzrostem wydajności grafiki. Urządzenie wyposażono również w złącze USB-C, co pomaga zapewnić kompatybilność z dodatkowymi akcesoriami innych firm.

Nowy iPad Air obsługuje także najpopularniejsze akcesoria Apple. Będziesz mógł z nim korzystać z Apple Magic Keyboard, a także z Apple Pencil drugiej generacji. Cena iPada Air zaczyna się od 599 dolarów, a będzie on dostępny w październiku w różnych kolorach, w tym nowym zielonym i niebieskim.

Nowy Apple iPad 8.

iPad również ma ulepszoną specyfikację, posiada układ Apple A12 Bionic zapewniający lepszą wydajność. Według Apple, nowy iPad oferuje o 40% więcej procesora graficznego w porównaniu do modelu poprzedniej generacji. Co więcej, A12 Bionic po raz pierwszy wykorzystuje Neural Engine, zapewniając więcej funkcji sztucznej inteligencji.

Nowy iPad obsługuje klawiaturę Smart Keyboard i Apple Pencil, ale niestety tylko Apple Pencil pierwszej generacji. Podobnie jak modele poprzedniej generacji, ceny zaczynają się od 329 dolarów, lub 299 dolarów dla studentów.

Jeden abonament na wszystkie usługi - AppleOne

Wreszcie, Apple ułatwia dostęp do wszystkich swoich usług. Długo oczekiwana usługa subskrypcji Apple One umożliwia łączenie usług Apple w jedną miesięczną płatność, co pozwoli Ci zaoszczędzić trochę pieniędzy w tym procesie. Apple One obejmuje iCloud, Apple Music, Apple Arcade, Apple Fitness+ i Apple News+.

Ceny subskrypcji zaczynają się od 15 dolarów miesięcznie za plan indywidualny, który obejmuje Apple Music, Apple TV+, Apple Arcade i 50 GB iCloud. Plan rodzinny kosztuje 20 dolarów miesięcznie i obejmuje 200 GB pamięci masowej w usłudze iCloud oraz możliwość udostępniania jej maksymalnie sześciu członkom rodziny. Ponadto plan Premier dodaje Apple News + i Apple Fitness +, jak również 2 TB pamięci masowej iCloud - i kosztuje 30 dolarów miesięcznie.

Usługa Fitness+.

Nowa usługa nazywa się Apple Fitness+ i integruje się z aplikacją treningową Apple Watch, oferując treningi z przewodnikiem, ale także wyświetlając informacje, takie jak tętno, czas itp. Aplikacja Apple Fitness+ jest dostępna dla iPhone'a, iPada i Apple TV - a po uruchomieniu filmu wideo automatycznie uruchamia odpowiedni trening na zegarku Apple Watch.

Treningi obejmują jogę, jazdę na rowerze, ćwiczenia podstawowe i inne. Usługa będzie dostępna do końca roku za 10 dolarów miesięcznie lub 80 dolarów rocznie. Jeśli kupisz nowy Apple Watch, dostaniesz trzy miesiące Fitness + za darmo, a także są one dostępne w ramach subskrypcji Premier nowego pakietu Apple One.

Oficjalne wersje systemów iOS / iPadOS 14, tvOS 14 i watchOS 7

Last but not least, Apple ogłosiło dostępność swojego najnowszego i największego oprogramowania, które będzie dostępne dla telefonów, tabletów, zegarków i wszystkiego innego od dzisiaj. Nowe aktualizacje obejmują iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 i tvOS 7. Firma nie ogłosiła jeszcze daty premiery macOS Big Sur, który prawdopodobnie zostanie wydany wraz z nowymi modelami komputerów Mac jeszcze w tym roku.