Co kupić przyjacielowi: 7 najlepszych pomysłów

 Przyjaciele to nasza druga rodzina i często najbliżsi ludzie. Ale, nawet jeśli znasz się dłużej niż rok, czasami może być trudno wybrać prezent dla przyjaciela, zwłaszcza oryginalne i użyteczne. Przygotowaliśmy kilka pomysłów na naprawdę fajne prezenty!

Książka elektroniczna

Czytanie nigdy nie wyjdzie z mody, dlatego dziś e-booki zastąpiły książki papierowe. W jednym małym urządzeniu, które waży nie więcej niż 100 gramów mieści się spora biblioteka. Na czytnik można pobrać dowolną literaturę - piękną, naukową lub edukacyjną. Aby nie było dodatkowego obciążenia dla oczu, ekran w urządzeniu jest tworzony przez unikalną technologię elektronicznego atramentu. Ponadto takie ekrany nie zużywają wiele energii, więc czytnik, nawet przy aktywnym czytaniu, trzeba ładować nie częściej niż raz w tygodniu.

Korzystanie z e-booków jest proste i intuicyjne, ponieważ posiadają one prosty zestaw funkcji. Oferta e-booków jest duża, żeby nie powiedzieć ogromna! Możesz sam wybrać rozmiar, kolor, wymiary, funkcjonalność i właściwie wszystkie szczegóły. Na przykład, niektóre modele są sterowane za pomocą dotyku, a inne za pomocą przycisków.

W nowych czytnikach jest podświetlenie wokół ekranu, jest to bardziej komfortowe do czytania książek, ale w ogóle, to nie jest obowiązkowa funkcja. Dodatkowe funkcje mogą obejmować odtwarzacz, jeśli lubisz czytać książki przy muzyce oraz budzik lub radio.

Z funkcji, które ułatwią korzystanie z niego - dostęp do Internetu, dzięki czemu łatwiej będzie Ci kupować i pobierać e-booki.

Inteligentny transport

Hulajnogi elektryczne, gyrosy, gyroboardy i skutery elektryczne są środkiem transportu współczesnego miasta i człowieka. Dla wielu jest to po prostu modna rzecz, która jest teraz w modzie, ale bez względu na to, co sądzisz o inteligentnym transporcie, może to być świetny prezent!

Skutery elektryczne są w stanie pokonywać duże odległości! Oznacza to, że możesz nim jeździć do pracy, na spacer, do domu i nie obawiać się, że rozładuje się bateria. Silnik takiej hulajnogi jest w stanie rozpędzić ją do 25 km/h, zachowując przy tym płynność ruchu i bezpieczeństwo poruszania się. Maksymalny komfort zapewniają amortyzatory, duże koła i wygodna platforma dla stóp.

Gyroscootery są tak proste w obsłudze jak to tylko możliwe, więc długi czas nauki nie będzie konieczny. Można na nim jeździć po parku lub po prostu po mieście. Wybierając prezent, należy wziąć pod uwagę indywidualne cechy osoby: dzieci robią gimbale z kołami o średnicy 6-7,5 cala, dla dorosłych koła mogą mieć średnicę 10 cali. Dorośli gyroscooters może przyspieszyć do 20 km / h i pokonać małe przeszkody w postaci wybojów lub dróg gruntowych.

Wielką miłością wśród użytkowników cieszą się żyroskopy, gdyż idealnie nadają się na miejskie wycieczki lub spacery z przyjaciółmi. Zasadę działania urządzenia można opanować w kilka minut, wewnętrzny akcelerometr wykrywa zmiany pozycji ciała i porusza się w określonym przez użytkownika kierunku. Maksymalna prędkość, która może rozwijać gyroboard - 10-23 km / h. Pełne naładowanie wystarcza na przejechanie 20-30 km, w zależności od modelu i wagi użytkownika.

Hulajnogi elektryczne należą do kategorii pełnowartościowych pojazdów, na których można poruszać się po mieście. Jednocześnie jest to najbardziej przyjazny dla środowiska środek transportu. Bateria zapewni zasięg do 80 km. Skutery elektryczne zapewniają maksymalną autonomię podczas jazdy po mieście. Zaletą są również wysokie prędkości jazdy do 70-80 km/h.

Obiektywy do smartfonów

Aparaty w nowoczesnych smartfonach są w stanie tworzyć piękne zdjęcia, ponieważ każdego roku producenci starają się prześcignąć samych siebie. Ale niektóre funkcje i możliwości nie są dostępne dla zwykłego aparatu. Aby je uwydatnić, można użyć specjalnych obiektywów dołączanych do smartfona. Jeśli Twój przyjaciel lub dziewczyna uwielbiają robić ciekawe zdjęcia taki obiektyw będzie świetnym prezentem!

Niewielkich rozmiarów gadżet instaluje się na aparacie telefonu za pomocą specjalnego uchwytu lub podłącza przez złącze USB i dopiero wtedy można zrobić zdjęcie.

Słuchawki bezprzewodowe

Doskonały prezent dla osoby, która lubi uprawiać sport lub aktywnie spędzać czas. Słuchawki przewodowe powoli odchodzą do przeszłości, ponieważ przewody, które plączą się pod rękami lub przylegają do ubrania, są szczerze irytujące. Ponadto, wiele nowoczesnych smartfonów nie posiada wejścia słuchawkowego i trzeba się przestawić na wygodniejszą opcję bezprzewodową.

Słuchawki mogą być wpinane, na głowę i pełnowymiarowe. Modele douszne są dostępne w różnych przedziałach cenowych, szczególnie wiele opcji budżetowych. Jeśli jednak wybierasz prezent dla miłośnika muzyki, to warto spojrzeć na overhead lub full-size, mają one znacznie lepszą jakość dźwięku i lepszą żywotność baterii.

Selfie Stick

Jeśli potrzebujesz małej i budżetowej opcji - selfie stick jest idealny. Może być używany do robienia fajnych zdjęć przyjaciół i scenerii przed twoimi widokami. Wiele osób żartuje i krytykuje te gadżety, ale niezależnie od tego, co mówią, to naprawdę przydatny gadżet, zwłaszcza jeśli trzeba zrobić zdjęcie i nie ma nikogo wokół, aby pomóc.

Robot odkurzacz

Robot odkurzacz to prawie jak zwierzę domowe, tylko zamiast ciągle spać i jeść, kręci się po mieszkaniu i sprząta. Ten elegancki prezent dla domu-ocieplenia przyjaciół, nawet jeśli mają już zwykły odkurzacz, zalety robota na pewno docenią.

Robot odkurzacz może być uruchamiany każdego dnia samodzielnie lub może włączać się zgodnie z harmonogramem. Urządzenie posiada specjalne czujniki, które pozwalają mu na badanie terenu i omijanie dużych obiektów. Robot objeżdża całe mieszkanie i po zakończeniu sprzątania wraca do punktu ładowania.

Robot odkurzacz będzie niezastąpiony w domu, w którym są zwierzęta futerkowe lub dzieci. Mobilny asystent utrzyma idealną czystość w domu, a właściciele będą mieli więcej wolnego czasu. Jeśli szukasz użytecznego prezentu, to jest to świetna opcja.

Przenośny głośnik bezprzewodowy

Żadna impreza czy piknik nie może się dziś obejść bez przenośnego głośnika. Wszystko czego potrzebujesz to smartfon i połączenie Bluetooth. Głośniki występują w różnych segmentach cenowych i wzorach, dzięki czemu można znaleźć odpowiednie urządzenie dla każdej osoby.

Wybierz głośnik, który da świetny dźwięk i fajną atmosferę, w sklepie internetowym Foxtrot.