Jak przenieść aplikacje na kartę pamięci: odciążanie pamięci telefonu

 Kończąca się pamięć wbudowana w smartfonie to ból głowy dla jego właściciela. W większości przypadków pamięć jest zajmowana przez aplikacje i związane z nimi wygenerowane dane. Pojawia się pytanie: jak zwolnić miejsce w telefonie? Przecież tak naprawdę nie chcesz usuwać programów. Wygodnie jest zapisać je w pamięci flash! Przenoszone są tu nie tylko pliki użytkowe, ale także pamięć podręczna i zapisane dane. Nie wiesz jak przenieść swoje aplikacje na kartę pamięci? W praktyce nie jest to trudne - przeczytaj artykuł, który wszystko dokładnie wyjaśnia.

Czy w ogóle należy przechowywać aplikacje na karcie SD?

Trafne pytanie. Odpowiedź - oczywiście, że tak!

  • Po pierwsze, odciąża pamięć Twojego smartfona. Liczne aplikacje i dane we wbudowanej pamięci znacznie spowalniają pracę urządzenia. Po drugie. Jest to gwarancja, że w przypadku awarii telefonu użytkownik nie straci ważnych danych. Jeśli gadżet nie może być naprawiony, można usunąć kartę pamięci i umieścić go w slocie innego urządzenia i pracować z wszystkich danych stamtąd. W przypadku karty wbudowanej jest to technicznie trudne, i odbywa się tylko na poziomie demontażu inżynierskiego. Trzeci. Jeśli w urządzeniu wystąpi awaria systemu, tworzona jest kopia zapasowa. W rezultacie wszystkie informacje są usuwane z pamięci urządzenia, a ustawienia przywracane do domyślnych ustawień fabrycznych; wszystkie konta są również wylogowywane. Zmiany te nie dotyczą jednak karty SD! Również w tym przypadku ważne dane i hasła pozostają aktywne. Po czwarte. Gry mają tendencję do zajmowania sporej ilości pamięci. Problem rozwiązuje się poprzez proste przeniesienie ich na kartę SD. Tylko należy pamiętać, że z pamięci flash, mogą być powolne.

Czy będziesz mógł przenieść swoje aplikacje na kartę pamięci?

Tak, jeśli sam je ściągnąłeś i pobrałeś. Z drugiej strony, narzędzia systemowe nie mogą być migrowane. Sprawdź również, czy twórca Twojego smartfona i aplikacji do przenoszenia danych przewidział taką opcję. Poszczególne gry i programy użytkowe mogą być kopiowane i przenoszone tylko częściowo.

Jak przenieść aplikacje na kartę SD

Pomimo różnic w procesie przenoszenia programów na różne firmware, algorytm działań ze strony użytkownika jest w przybliżeniu identyczny. Procedura jest całkiem możliwe, że jest taka sama dla Ciebie.

Podręcznik

Na początku należy upewnić się, że pamięć flash jest prawidłowo umieszczona w gnieździe urządzenia mobilnego. Następnie przejdź do opcji Androida i przełącz na "Aplikacje". Z listy zainstalowanych gier i programów wybierz te, które chcesz "wysłać" na kartę.

W menu wybranego programu kliknij przycisk przenieś. W tym miejscu można również w razie potrzeby przywrócić dane do pamięci urządzenia.

Jak przenieść aplikacje na kartę pamięci Xiaomi, jeśli przycisk transferu jest nieaktywny (lub w ogóle go nie ma)? Najprawdopodobniej ta opcja nie jest obsługiwana przez program. Przenoszenie "zabawek" i innych programów też się nie udaje? W takim razie to Twój smartfon - nie ma takiej funkcji.

Automatycznie

Niektóre konfiguracje telefonów komórkowych z szóstym systemem Android i nowszymi wersjami systemu operacyjnego zapewniają możliwość korzystania z pamięci flash jako części zintegrowanej pamięci. Dzięki temu możesz przenieść wszystkie swoje aplikacje jednocześnie. Jak przenieść pliki z telefonu na kartę pamięci Androida?

  • W opcjach telefonu należy wejść w sekcję odpowiedzialną za zarządzanie pamięcią. W menu karty SD, naciśnij "Format". Po kliknięciu na - "As internal storage", postępuj zgodnie z monitami systemu. W przeciwnym razie opcja ta nie jest dostępna na Twoim smartfonie. Ważne! Formatowanie karty pamięci spowoduje usunięcie z niej wszystkich informacji. Ponadto urządzenie pamięci masowej nie może być używane na innych urządzeniach do czasu wykonania kolejnego formatowania. Przenieś programy na kartę pamięci, a wtedy urządzenie będzie je postrzegać jako część pamięci wewnętrznej.

Należy pamiętać, że procedurę tę można wykonać również w przypadku programów w odwrotnym kierunku.

Korzystanie z programów innych firm

W przypadku wielu smartfonów powyższe metody nie są odpowiednie. Osobna lista urządzeń oczywiście nie istnieje, ale często się pojawia. Jak w takim przypadku przenieść aplikacje na kartę SD?

Użyj praw roota i spróbuj przenieść programy za pomocą narzędzi innych firm! Oczywiście, nie można zagwarantować, że każda aplikacja zadziała, ale warto spróbować.

Link2SD

Bardzo prosty, intuicyjny i co najważniejsze całkowicie darmowy program dostępny w Google Play. Instaluje się za pomocą kilku kliknięć. Po uruchomieniu Link2SD wyświetli listę programów - wybierz żądaną aplikację, przejdź na sam dół strony i kliknij "Move to SD-card". To wszystko. Jak widać, program ten jest podobny do metody systemowej. Najważniejsze jest posiadanie praw do roota. Ale jak przenieść aplikacje na kartę pamięci Huawei, jeśli opcja ta nie jest dostępna?

Istnieją dwa sposoby: ponowne uruchomienie urządzenia lub zresetowanie praw superużytkownika na smartfonie.

Czysty mistrz

Jest to skuteczna opcja, ale niestety nie działa na wszystkich urządzeniach. Program należy pobrać z Google Play. Oprócz opcji przenoszenia aplikacji, oferuje szereg innych przydatnych funkcji: usuwanie śmieci systemowych i duplikatów plików, usuwanie z pamięci zadań w tle, tworzenie kopii zapasowej itp.

Przenoszenie programów odbywa się w następujący sposób: w menu głównym wybieramy "Application Manager", następnie zaznaczamy te, które mają być wysłane do pamięci flash i klikamy niebieski przycisk na dole. Zrobione.

Folder Mount (ROOT)

Jeden z najlepszych programów jak przenieść aplikację na kartę pamięci. Wymaga to jednak sporego nakładu pracy. Niemniej jednak, rezultat jest osiągany prawie w 100% przypadków. Więc, co robić.

  • Zainstaluj program, uruchom go. W "Analizatorze aplikacji" (na liście "Steam") i kliknij ostatnią pozycję. Zobaczysz dwa okna - "data" i "obb", jedno z nich jest aktywne. W wyświetlonym komunikacie kliknij "Create Pair" - zostaną wyświetlone "Właściwości folderu". Tutaj możesz zobaczyć jak nazywa się plik, gdzie się znajduje i gdzie zostanie przeniesiony. Jeśli wszystkie opcje są odpowiednie, należy zaznaczyć odpowiednie pole. Etap procesu jest widoczny w górnym menu rozwijanym.

Na koniec wróć do oryginalnego okna Folder Mount i aktywuj suwak na karcie SD pomiędzy programem a migrowanym folderem.

Możesz również użyć tej aplikacji do przeniesienia pamięci podręcznej gry na kartę flash.

AppMgr III (App 2 SD)

Najprostsza aplikacja, która nie wymaga dużej ilości miejsca, dostępu superużytkownika ani żadnej wiedzy technicznej.

Po uruchomieniu, na ekranie głównym pojawia się cała lista dostępnych programów. W menu po lewej stronie kliknij "Przenieś" - "Ok". Właściwie to cała procedura.

Do funkcji pomocniczych programu należą:

  • Ukrycie ikony programu w menu ogólnym. Ustawienia dotyczące powiadamiania o zakończeniu instalacji programu. Szybkie czyszczenie pamięci podręcznej.

Sortowanie w interfejsie programu odbywa się w postaci wygodnych zakładek, intuicyjnych nawet dla początkującego użytkownika. Aplikacja AppMgr jest również wygodna, ponieważ domyślnie dzieli wszystkie narzędzia na trzy typy:

  • W telefonie - obsługują ruch, są w pamięci telefonu. Na karcie SD - już zapisane na karcie SD. Tylko telefon - programy, które nie obsługują roamingu.

Ta opcja umożliwia łatwe oszacowanie ilości informacji przed przeniesieniem plików z telefonu na kartę pamięci. Android jest również kompatybilny z innymi narzędziami, które wykonują podobne zadania. Aplikacja działa świetnie na tabletach. Minusem jest to, że niektóre konfiguracje telefonów wymagają najnowszego firmware OS. Jeśli jest to Android 4. 2 (i wyżej), dodatkowe ustawienia nie są wymagane. Jeśli nie, musisz zaktualizować system operacyjny.

Zaawansowany sposób kopiowania większej liczby aplikacji

Jak już wspomnieliśmy, nie wszystkie programy są możliwe do przeniesienia. Jest jednak jeden dobry sposób.

Przed przeniesieniem danych z telefonu na kartę pamięci należy zainstalować narzędzie SDK. Podłącz swój smartfon do laptopa lub komputera stacjonarnego przez USB. Algorytm postępowania jest następujący.

  • Uruchom narzędzie SDK, szukając pliku adb i skopiuj ścieżkę. Wstaw skopiowaną ścieżkę do wiersza poleceń, dodając polecenie: C: android-sdk-windowsplatform-toolsadb shell. Naciśnij "Enter", rezultatem będzie znak dolara w następnej linii. Wpisz SetInstallLocation 2 i zatwierdź wpis. Powinien pojawić się znak dolara. Odłącz telefon od komputera, przejdź do menu "Aplikacje". W rezultacie, o wiele więcej narzędzi jest dostępnych do przeniesienia.

W rzeczywistości, odciążenie pamięci wewnętrznej urządzenia mobilnego poprzez przeniesienie danych na kartę flash jest łatwe, szybkie i bezproblemowe. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami, a praca zostanie wykonana.