Przyjemne prasowanie: 8 prostych zasad

Często, gdy kupujemy sprzęt AGD, który znamy od dawna, nie myślimy nawet o tym, by zajrzeć do instrukcji i dowiedzieć się, jak prawidłowo korzystać z tego czy innego urządzenia. Dziś opowiemy Wam wiele ciekawych rzeczy o żelazie. Pojawia się pytanie: co możesz nam o tym powiedzieć? My już wszystko wiemy - włącz to i prasuj!

W rzeczywistości, aby przedłużyć żywotność żelazka i usprawnić jego działanie, należy przestrzegać kilku prostych zasad: Zasada nr 1.

Twarda woda, której używamy, powoduje osadzanie się kamienia w żelazie. Skalowanie żelazka można łatwo wykonać w domu. Najpopularniejszym sposobem jest użycie kwasu cytrynowego. Konieczne jest rozpuszczenie paczki kwasku cytrynowego w osobnym naczyniu i wlanie powstałej cieczy do zbiornika z żelazkiem. Następnie należy ustawić maksymalną temperaturę pracy urządzenia i włączyć je. Gdy urządzenie jest już w pełni rozgrzane, naciśnij przycisk pary. Wszelkie pozostałości kamienia zostaną usunięte z otworów w stopie żelazka. Po zakończeniu należy dokładnie wypłukać zbiornik zwykłą wodą i wytrzeć płytę podstawy do czysta.

Zasada # 2

Zanim zaczniesz prasować, upewnij się, że masz przygotowaną płaską powierzchnię i wodę. Woda nie może być zbyt twarda, dlatego należy używać wody destylowanej.

Od samego początku zalecamy stosowanie wody destylowanej.

Teraz sprawdź stopę żelazka, aby upewnić się, że jest czysta. Jeśli się zabrudzi, użyj specjalnego ołówka czyszczącego, który jest bardzo popularny. Metoda czyszczenia ołówkiem jest bardzo prosta - rozgrzewamy żelazko do maksymalnej temperatury i za pomocą ołówka przejeżdżamy żelazkiem po stopie. Zobaczysz, że ołówek zacznie się topić i łatwo usunie cały brud z płyty podeszwy. Po wyczyszczeniu należy wypuścić parę z otworów i wytrzeć płytę grzewczą ściereczką.

Zasada nr 4

Prasować należy tylko czystą bieliznę, w przeciwnym razie plamy na ubraniu pozostaną na wieki. Zasada nr 5.

Każdy wyrób włókienniczy posiada etykietę z symbolami pielęgnacji. Stosuj te "wskazówki" podczas prasowania.

Zasada #6.

Aby ubrania nie rozciągnęły się i dłużej zachowały swój pierwotny kształt, prasuj zgodnie z kierunkiem włókien, a nie w poprzek.

Zasada nr 7

Dla różnych rodzajów tkanin należy stosować odpowiednie temperatury:

    Aksamit powinien być parzony bez zdejmowania z wieszaka; Tkaniny jedwabne pozostaną miękkie, jeśli będą prasowane na mokro i nie będą suszone; aby zachować wybrzuszone wzory ubrań, należy prasować je w najniższej temperaturze Ubrania lniane i bawełniane nie wymagają wysokich temperatur; odzież wełniana powinna być prasowana na wilgotnej gazie lub szmatce, aby uniknąć kurczenia się. Koronki przed prasowaniem należy skrobać. To nada im kształt i ochroni przed przypadkowymi uszkodzeniami spowodowanymi wysoką temperaturą. Zasada #8

Aby uniknąć zmarszczek, należy zawsze pozostawić je w szafce, gdy ostygną.

Jeśli myślisz, że możesz używać żelazka tylko zgodnie z jego przeznaczeniem, to jesteś w błędzie. Mamy kilka naprawdę niezwykłych sposobów na wykorzystanie Twojego żelazka:

    Łatwe usuwanie plam z wosku na tekstyliach: miejsce zabrudzenia przeprasować przez papierową serwetkę. Zadbaj o świeżość i konserwację żywności, gdy wybierasz się na biwak lub piknik. Używając żelazka i folii, uszczelnij plastikową torbę, aby utrzymać kurz i krytyków z dala. Wystarczy zawinąć brzegi torby w folię i umieścić na niej żelazko. Usuń uporczywe plamy z dywanu za pomocą detergentu, żelazka i ręcznika. Spryskaj zabrudzenia środkiem czyszczącym, przykryj szmatką i wyprasuj. Powtarzaj procedurę, aż plama zniknie.

Wreszcie, nie zapomnij upewnić się, że na płycie podeszwy nie ma żadnych zabrudzeń. Jeśli tak jest, zalecamy zastosowanie wskazówek, o których wspomnieliśmy wcześniej. Życzymy Państwu komfortowego korzystania z urządzeń!

Aby zapoznać się z ofertą produktów związanych z żelazem, kliknij na linki:

Deski do prasowania

Akcesoria do żelazek