Jak podłączyć mysz bezprzewodową: Wszystkie instrukcje w jednym artykule

 Myszy bezprzewodowe są wygodniejsze, szybsze i trwalsze od swoich przewodowych poprzedników. Niektórzy użytkownicy mają jednak problemy z podłączeniem tych przydatnych mini urządzeń. Abyś mógł uniknąć wszelkich możliwych trudności i cieszyć się korzyściami płynącymi z bezprzewodowego gadżetu, w tym artykule opowiemy Ci, jak podłączyć bezprzewodową mysz do laptopa lub domowego PC.

Zalety myszy bezprzewodowych

Myszy bezprzewodowe są wybierane przez użytkowników, którzy preferują wygodę i mobilność. Wszystkie zalety bezprzewodowych gadżetów są w rzeczywistości lustrzanym odbiciem wad myszy z przewodem.

Po pierwsze, przewód spowalnia ruch myszy i pogarsza jej dokładność podczas gry. W przypadku myszy bezprzewodowej użytkownik nie musi nieustannie wyciągać przewodu na stół "z zapasem miejsca", aby móc swobodnie poruszać urządzeniem.

Po drugie, przewód ogranicza zasięg. Jak działa mysz bezprzewodowa? Jeśli chcesz, możesz nawet sparować go z telewizorem i cieszyć się wrażeniami z gry na dużym ekranie.

Wreszcie, przewody plączą się i często tracą swój kształt z upływem czasu. Podczas szarpania myszą można łatwo uszkodzić nie tylko przewód, ale także inne elementy w złączu (np. płytę główną). Ponieważ są bezprzewodowe, myszy bezprzewodowe mają znacznie większą trwałość i pozwalają utrzymać porządek na biurku.

Ponadto, gdy używasz myszy bezprzewodowej w połączeniu z laptopem, masz pełną swobodę ruchów. Możesz pracować lub grać gdziekolwiek chcesz i na jakimkolwiek stanowisku chcesz.

Jak podłączyć i skonfigurować mysz bezprzewodową?

Mysz bezprzewodową można podłączyć na dwa sposoby - za pomocą radia lub Bluetooth. Pierwsza opcja jest najczęściej przydatna dla posiadaczy domowych komputerów PC z chipsetami nie obsługującymi Bluetooth oraz dla graczy. Takie myszy są zawsze dostarczane z odbiornikiem USB. Zasięg urządzenia zaczyna się zazwyczaj od 10 metrów. Drugi rodzaj połączenia jest optymalny dla notebooków wyposażonych w technologię Bluetooth. Przeanalizujmy szczegółowo każdą z metod połączenia.

Podłączenie bezprzewodowej myszy radiowej za pomocą adaptera USB

Jak podłączyć mysz bezprzewodową do komputera? Weź adapter USB i podłącz go do wolnego portu w komputerze. Poczekaj, aż komputer wykryje nowo podłączone urządzenie. Powinieneś być w stanie używać myszy w ciągu około minuty. Nie trzeba pobierać żadnych sterowników, połączenie jest automatyczne, szybkie i łatwe.

Co mam zrobić, jeśli moja mysz bezprzewodowa nie działa? Upewnij się, że bateria urządzenia jest naładowana (lub ma zainstalowane nowe baterie). Spróbuj zresetować urządzenie, wyłączając je, a następnie włączając ponownie po krótkim czasie. Inną możliwą przyczyną problemu jest uszkodzony port USB. Odłącz mysz i podłącz ją do innego portu. Jeśli żadna z opisanych metod nie pomogła w podłączeniu gadżetu, najprawdopodobniej mysz jest uszkodzona.

Jak podłączyć mysz bezprzewodową do innego adaptera? Do sparowania myszy z dowolnym adapterem potrzebny jest program o nazwie Narzędzie połączenia firmy Logitech. Pobierz go z oficjalnej strony i zainstaluj na swoim komputerze. Następnie podłącz adapter do portu USB i uruchom narzędzie. Włącz mysz i postępuj zgodnie z instrukcjami. Pamiętaj, aby potwierdzić ustawienia na końcu procedury parowania.

Podłączanie myszy bezprzewodowej przez Bluetooth

Jak podłączyć mysz bluetooth? Po pierwsze, musisz włączyć Bluetooth na samym urządzeniu. W większości przypadków na spodzie lub panelu bocznym gadżetu znajduje się przełącznik, który należy przekręcić do pozycji "on". Zwykle można rozpoznać, że technika jest w trybie wyszukiwania Bluetooth po migającej lampce kontrolnej.

Następnie, dla systemu operacyjnego Windows 10, schemat postępowania jest następujący.

  • Ustawić kursor na przycisku "Start". Kliknij prawym przyciskiem myszy/ touchpada. W otwartym menu wybierz pozycję Ustawienia. W oknie znajdź element "Urządzenia", w środku kliknij na "Dodaj Bluetooth lub inne urządzenie".

Następnie, należy wybrać element "Bluetooth". W ciągu minuty komputer powinien znaleźć mysz bezprzewodową i wyświetlić jej nazwę na liście urządzeń Bluetooth dostępnych do sparowania. Następnie wystarczy kliknąć na nazwę myszy i nacisnąć "Done", aby potwierdzić akcję.

Należy zwrócić uwagę, że opisany sposób podłączenia jest ważny tylko przy pierwszym użyciu myszy. W przyszłości połączenie będzie następowało automatycznie, zaraz po włączeniu gadżetu.

Wady myszy bezprzewodowych

Za główną wadę urządzeń bezprzewodowych wielu użytkowników uważa źródło zasilania. Innymi słowy - konieczność wymiany baterii lub okresowego doładowywania baterii. Myszy na baterie są nieco wygodniejsze, ponieważ baterie można wcześniej zaopatrzyć w zapas i szybko wymienić w razie potrzeby. Aby nie dopuścić do rozładowania baterii gadżetu w najważniejszym momencie, kontroluj poziom naładowania. Przed zakupem warto dokładnie zapoznać się z deklarowanymi cechami urządzenia. Niektóre myszy mogą wytrzymać 2-3 miesiące bez doładowywania baterii, podczas gdy inne mogą zużyć zapas energii w ciągu kilku tygodni.

Drugą wadą są problemy z komunikacją bezprzewodową. W przeciwieństwie do urządzeń radiowych, które wykorzystują dedykowany kanał pomiędzy nadajnikiem a myszą, myszy bluetooth działają w oparciu o inny system kodowania. To ostatnie może wprowadzać opóźnienia w transmisji sygnału. Czasami sygnał może być słaby lub opóźniony o kilka sekund. Całkiem znośna wada, ale nie dla graczy. Jeśli jesteś graczem eSportowym i każdy ułamek sekundy w grze jest dla Ciebie ważny, słaby sygnał może być poważną wadą. Dlatego zaleca się zakup myszy z adapterem USB.

Wniosek

Mysz bezprzewodowa ma wiele zalet - przenośność, wygoda, porządek w przewodach i swoboda ruchów. Jak podłączyć mysz bezprzewodową? Urządzenie można podłączyć za pomocą adaptera USB lub przez Bluetooth. Tak czy inaczej, nie powinno to zająć więcej niż kilka minut. Przy odpowiednim modelu gadżetu i monitorowaniu poziomu naładowania baterii, korzystanie z myszy bezprzewodowej nie ma żadnych wad. Jeśli niezakłócony sygnał i każdy ułamek sekundy podczas pracy lub zabawy jest dla Ciebie szczególnie ważny, wybierz modele bezprzewodowe z adapterem USB.