Komfort w zimnych porach roku: Technologia zapewniająca optymalny klimat w domu

Nadchodzą ostatnie dni lata...Jesień zbliża się nieubłaganie, a wraz z nią powracają chłody. Ale nie wszystko jest takie smutne ????. Ta pora roku ma swoje zalety i dziś chcemy podzielić się z Wami przeglądem technik, które sprawią, że będziecie czuć się tak komfortowo, jak to tylko możliwe, nawet podczas zimnej pory roku.

Na przełomie pór roku, kiedy słońce już nie grzeje, a sezon grzewczy jest jeszcze bardzo odległy, w domach i mieszkaniach nie jest zbyt przytulnie. Aby poprawić tę sytuację, lepiej jest kupić urządzenie grzewcze.

Termowentylator .

W potocznym języku nazywa się go "dmuchawą". Jest to najprostsze urządzenie, które może szybko ogrzać pomieszczenie. Termowentylatory są zazwyczaj wykonane w kompaktowej obudowie, można je łatwo umieścić w dowolnym dogodnym miejscu i w razie potrzeby zmienić ich położenie. "Duvka" działa z sieci i może mieć moc od 900-1000 do 2000 lub więcej watów.

Ten typ grzejnika przeznaczony jest do pomieszczeń średniej wielkości - do 25 metrów kwadratowych. Zaletą grzejnika jest to, że może szybko ogrzać pokój z potężnym strumieniem gorącego powietrza, ale w tym samym czasie, to urządzenie jest bardzo suszenie, i pożądane jest, aby częste przerwy w jego pracy. Nagrzewnice wentylatorowe są najbardziej przystępne cenowo.

Grzejnik Saturn ST-HT0481K

Grzejnik olejowy

Jest to prawdopodobnie najbardziej powszechny typ urządzeń grzewczych w dzisiejszych czasach, i nie bez powodu. Grzejnik olejowy może być swobodnie przemieszczany po pomieszczeniu za pomocą kółek. Jest to wygodne: przebywasz w pomieszczeniu, grzejnik jest blisko Ciebie, możesz go łatwo przenieść do innego pomieszczenia. Ciepło zawsze będzie w pobliżu ????.

Grzejnik ten ogrzewa pomieszczenie za pomocą oleju znajdującego się w jego wnętrzu. Powierzchnia pokoju może wynosić do 25-27 metrów kwadratowych. Nagrzewnica olejowa potrzebuje więcej czasu, aby ogrzać pomieszczenie do żądanej temperatury, ale ciepło jest zatrzymywane na stałe (w przeciwieństwie do dmuchawy). Ponadto, ten typ nagrzewnicy nie wysusza zbytnio powietrza. Nagrzewnica olejowa może posiadać dodatkowe funkcje i cechy, takie jak system automatycznego wyłączania lub wbudowany wentylator. Kolejną zaletą tej nagrzewnicy jest brak hałasu podczas pracy (w przeciwieństwie do nagrzewnic wentylatorowych).

Nagrzewnica olejowa Vitek VT-2122 GY

Konwektor

Innym popularnym typem grzejnika w dzisiejszych czasach jest konwektor. Jego zasada działania jest podobna do poprzedniego typu nagrzewnic, tylko zamiast oleju wewnątrz urządzenia krąży powietrze. Konwektor szybko i równomiernie ogrzewa pomieszczenie. Konstrukcja korpusu konwektora przeznaczona jest do umieszczenia na ścianie, czego nie można powiedzieć o grzejniku olejowym (są tylko kółka). Ostatnio większą popularnością wśród nabywców cieszą się grzejniki konwektorowe, ponieważ zajmują mniej miejsca, nie wysuszają powietrza. Dodatkowo można połączyć w jedną sieć grzewczą kilka konwektorów w różnych pomieszczeniach.

Konwektor Saturn ST-HT0476

Promiennik podczerwieni

Ten typ grzejnika nie rozprowadza ciepła poprzez ogrzewanie powietrza, jak wszystkie poprzednie modele, ale promieniuje ciepło z promieni podczerwonych bezpośrednio na ludzi lub przedmioty w ich pobliżu.

Promienniki podczerwieni szybko ogrzewają pomieszczenie. Lepiej nie być blisko nich, ponieważ potężne promienie emitują bardzo silne ciepło, w promieniu którego jest niesamowicie gorąco. Ze względu na potężne ogrzewanie w pobliżu urządzenia, można nawet uzyskać oparzenia skóry, jeśli nie są w bezpiecznej odległości od przepływu ciepła. Niemniej jednak, promienniki podczerwieni są dziś bardzo popularne, zwłaszcza do ogrzewania dużych pomieszczeń.

Promiennik podczerwieni UFO Star 2400

Warto pamiętać, że wszystkie powyższe urządzenia grzewcze podczas pracy spalają tlen w pomieszczeniu, w którym się znajdują. To jest obarczone złym samopoczuciem dla osoby i szkodliwe dla jej zdrowia. Zalecamy robienie przerw od grzejników (jakiekolwiek one są) i okresowe ich wietrzenie. Wygodniej jest kupić nawilżacz, który swoją pracą "wyrówna" stan powietrza w pomieszczeniu.

Nawilżacz Vitek VT-2351 W

W chłodnych porach roku nie należy obywać się bez bojlera (podgrzewacza wody). Gdy w domu nie ma ciepłej wody - jest to nieprzyjemne w lecie. Ale jest to szczególnie prawdziwe w zimnych porach roku. Dziś w prawie każdym mieszkaniu znajduje się kocioł. Jeśli jeszcze nie zdążyliście Państwo zakupić tego przydatnego sprzętu - radzimy zrobić to jak najszybciej. W końcu problem z dostępnością ciepłej wody - częste zjawisko.

Kotły dostępne są w wersji przepływowej i akumulacyjnej. Pierwsze z nich błyskawicznie podgrzewają wodę za pomocą wbudowanych elementów grzewczych o dużej pojemności. W tym przypadku wygodne jest to, że nie trzeba czekać na podgrzanie wody - znajdujące się wewnątrz podgrzewacza nastolatki mają kontakt z wodą i natychmiast ją podgrzewają. Przepływowy podgrzewacz wody jest zaprojektowany w kompaktowej obudowie, nie zajmuje dużo miejsca w łazience (lub kuchni).

Kocioł akumulacyjny jest oddzielnym zbiornikiem, który może mieć różną objętość. Istnieją modele o pojemności 30, 50, 70, 100 litrów i tak dalej. Im większa pojemność podgrzewacza wody - tym więcej wody może on pomieścić. Kocioł akumulacyjny pozwala nawet na kąpiel, w przeciwieństwie do poprzedniego typu. Ale kosztuje to również więcej.

Atlantic Steatite podgrzewacz wody

Istnieje wiele dodatkowych cech i niuansów przy wyborze podgrzewacza wody, ale porozmawiamy o tym w innym artykule. Zapoznaliśmy się z głównymi opcjami sprzętu do kontroli klimatu w Twoim domu, aby uczynić go wygodnym i przytulnym. Nie trać czasu na próżno - zaopatrz się w niezbędny sprzęt i czuj się zawsze komfortowo.