Samsung Galaxy A52 to jasny przedstawiciel serii A

 Po spektakularnym sukcesie Samsunga Galaxy A50, który został scementowany przez model A51, który pod względem sprzedaży nie miał sobie równych z iPhone'em 11, kontynuacja linii była tylko kwestią czasu. Funkcjonalność nowego flagowca po raz kolejny pokazuje szczególne podejście firmy Samsung do innowacji. Czym wybitna marka jest gotowa zaskoczyć tym razem?

Platforma

Wariant smartfona z 4G posiada chipset Qualcomm Snapdragon 720G. Platforma ta otrzymała osiem rdzeni ARM Cortex-A55. Częstotliwość każdego z nich sięga do 2,3 GHz. Wybór ten wynika z faktu, że Samsung po raz kolejny postanowił postawić na wydajność procesora.

Kamera

W modelu Galaxy A52 duży nacisk położono na aparat fotograficzny. Podczas gdy poprzedni model posiadał aparat główny o rozdzielczości 48 megapikseli, w nowym modelu liczba ta została zwiększona do 64. Tak jak poprzednio, kamera składa się z czterech modułów. Charakteryzują się one następującymi cechami:

  • szerokokątny aparat fotograficzny - 64 MP; Ultra szerokokątny aparat 12 MP; kamera makro - 5 MP; kamera głębi - 5MP.

Nie trzeba dodawać, jak wspaniałe zdjęcia i filmy wyjdą z takim zestawem.

A przedni aparat jest praktycznie niezmieniony i charakteryzuje się tymi samymi 32 megapikselami.

Pamięć

Jeśli chodzi o pamięć urządzenia, zasób ten jest reprezentowany przez dwie opcje - 4 GB RAM i 128 GB wewnętrznej, a także 8 GB RAM i 256 GB wewnętrznej. Jednak pojemność pamięci wewnętrznej można łatwo rozszerzyć za pomocą karty microSD do 1TB, korzyść z posiadania slotu dla niego pozwala to zrobić.

Wyświetlacz

Jedną z głównych cech smartfona jest zawsze wyświetlacz, a w Galaxy A52 został on, jak zawsze, zaprojektowany z myślą o maksymalnym komforcie użytkownika. Ekran charakteryzuje się przekątną 6,5 cala i rozdzielczością 2400x1080 pikseli. Również wyświetlacz uzupełniony jest o płaski panel, wyposażony w opatentowaną matrycę Super AMOLED. Ma wbudowany taki środek bezpieczeństwa jak skaner linii papilarnych.

Pojemność akumulatora

Kluczowym parametrem przy wyborze smartfona dla wielu użytkowników jest pojemność baterii. I tutaj model Galaxy A52 ma się czym pochwalić. Pojemność baterii wynosi 4,500 mAh. Dodatkowo, moc ładowania w cyfrowym odpowiedniku wynosi 25 W, co gwarantuje dość dużą szybkość w przebiegu cyklu ładowania. Ale bezprzewodowe ładowanie nie jest przewidziane w tym smartfonie.

System operacyjny

Byłoby skrajną naiwnością sądzić, że Samsung nie wyposaży swojego nowego flagowca w najnowsze oprogramowanie. Smartfon posiada preinstalowany system Android w wersji 11, uzupełniony o opatentowaną powłokę One UI. Ta funkcja oprogramowania jest przeznaczona do wygodnej obsługi jedną ręką. Dodatkowo w urządzeniu zintegrowany jest chip NFC do płatności zbliżeniowych. Jest on sparowany z opatentowanym programem Samsung Pay.

Gniazda i złącza

Oprócz slotu pod dysk formatu microSD, znajdziemy tu również dwa sloty na kartę SIM oraz gniazdo do podłączenia słuchawek. Urządzenie posiada certyfikowany system bezpieczeństwa, który niezawodnie chroni wszystkie wejścia przed gromadzeniem się kurzu i przenikaniem cieczy.

Jak łatwo zauważyć, Samsung prezentuje zupełnie unikalne podejście do produkcji wygodnych i zaawansowanych technologicznie smartfonów. Dla tej spójności w jakości z dążeniem do ciągłego doskonalenia i użytkownicy wolą produkty tej marki. Już teraz można zapoznać się z nowym Samsungiem Galaxy A52 w sklepach Foxtrot.