Prawidłowe użytkowanie golarki elektrycznej

Nabyłeś elektryczną maszynkę do golenia, która oferuje Ci wiele korzyści, sprawiając, że golenie jest szybsze i bezpieczniejsze.

Aby utrzymać golarkę w dobrym stanie technicznym przez długi czas, należy przestrzegać pewnych zasad.

Przestrzegaj ich jak najdokładniej:

1. z golarką należy obchodzić się ostrożnie i używać jej wyłącznie zgodnie z przeznaczeniem. Oznacza to, że jeśli golarka ma być używana do golenia na sucho, nie należy jej nigdy zamaczać. W przeciwnym razie woda zniszczy części urządzenia.

2. Regularnie czyść golarkę, używając szczoteczki z włosiem, aby usunąć zarost. W przeciwnym razie włoski zostaną uwięzione w folii i każde golenie będzie mniej efektywne. W rezultacie, jeśli nie czyścisz swojej maszynki przez długi czas, może ona szybko przestać działać. Sprawdź, czy golarka jest wyposażona w kontrolkę, która włącza się, gdy trzeba wyczyścić urządzenie - może to pomóc w kontrolowaniu stopnia jego czystości.

3) Jeśli masz golarkę z możliwością mycia, będzie Ci o wiele łatwiej ją utrzymać w czystości. Po każdym użyciu wystarczy opłukać głowicę golącą pod bieżącą wodą.

4. Dla golarek przeznaczonych do golenia na mokro dostępne są spraye czyszczące, które pozwalają szybko i łatwo oczyścić głowicę golarki. Dzięki tym sprayom można łatwo i szybko pozbyć się brudu, włosów i tłuszczu, które mogą znajdować się na bloku folii golarki.

5. Ostrza golarki mogą się z czasem stępić. Aby zachować optymalną wydajność, zalecamy wymianę ostrzy golarki po 18 miesiącach od pierwszego użycia.

Niektóre nowoczesne golarki elektryczne posiadają funkcję automatycznego samooczyszczania. W takim przypadku wystarczy umieścić golarkę na ładowarce i włączyć żądaną funkcję. W ciągu niespełna godziny golarka będzie idealnie czysta.

Oto kilka sprytnych wskazówek od .

1. Przygotuj swoją skórę

Przed goleniem upewnij się, że Twoja skóra jest odpowiednio przygotowana. Najlepiej zrobić to przy pomocy nawilżającego mydła przeznaczonego do twarzy. Dzięki temu skóra po goleniu nie będzie sucha ani łuszcząca się.

2. Dbałość o szczegóły

Gol się tylko zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. W przeciwnym razie nowy zarost zaczyna rosnąć w nieregularny sposób, co powoduje zaczerwienienie i swędzenie.

3. Właściwe produkty

Używaj odpowiednich pianek i żeli do golenia renomowanych marek, aby zapewnić skuteczne i bezpieczne golenie. Zazwyczaj składają się one z hipoalergicznych składników, bez konserwantów i stabilizatorów. W ten sposób można uniknąć reakcji alergicznych, podrażnień i wysuszenia skóry.

Aby dowiedzieć się więcej o naszych akcesoriach do golarek, kliknij tutaj:

Akcesoria do golarek osobistych