Funkcje telefonu komórkowego, o których nie wiedziałeś, że je posiadasz

Mimo popularności smartfonów z ekranem dotykowym, wielu użytkowników woli telefony z przyciskami. Pod wieloma względami urządzenia takie są znacznie bardziej wytrzymałe i niezawodne niż modele z ekranem dotykowym. Proponujemy Ci zapoznanie się z niektórymi funkcjami Twojego telefonu, o których prawdopodobnie jeszcze nie wiedziałeś.

Blokowanie za pomocą IMEI

Nikt z nas nie jest odporny na kradzież telefonu komórkowego. Oczywiście życzymy wszystkim, aby tak się nie stało. Jeśli jednak zostałeś bez gadżetu, powinieneś go natychmiast zablokować.

Jak to zrobić? Każdy telefon komórkowy posiada unikalny numer (kod) składający się z 15 cyfr, zwany IMEI. Aby go poznać należy wybrać *#06#. Zapamiętaj tę sekwencję i w przypadku utraty telefonu poinformuj o tym kodzie swojego operatora komórkowego. Telefon może zostać zablokowany poprzez dodanie kodu IMEI do czarnej listy, a operator przestanie obsługiwać Twój telefon.

Odblokowywanie samochodu za pomocą telefonu komórkowego

Ta wskazówka pomoże kierowcom: jeśli przypadkowo zapomnieliście kluczyków w stacyjce, a już zamknęliście samochód - nie rozpaczajcie. Jeśli masz zapasowy klucz i ktoś jest w domu, zadzwoń do niego, trzymając telefon w odległości co najmniej 30 cm od drzwi samochodu. Osoba, która jest w domu powinna w tym momencie nacisnąć przycisk odblokowujący na zapasowych kluczach (jednocześnie przynosząc je do telefonu komórkowego) - a telefon staje się "przewodnikiem".

Jak to działa? Zarówno kluczyki jak i pilot alarmu samochodowego wysyłają sygnał radiowy z unikalnym kodem cyfrowym. Kod jest przesyłany do jednostki sterującej alarmem zainstalowanej w samochodzie. Po wykonaniu opisanej wyżej procedury samochód na pewno się otworzy. Dzięki tej metodzie zaoszczędzisz czas - nie będziesz musiał przynosić innych kluczy.

Jak przetestować pilota zdalnego sterowania

Aby przetestować działanie każdego pilota zdalnego sterowania, można również użyć telefonu komórkowego. W tym celu należy włączyć aparat w telefonie w trybie "foto", a następnie przyłożyć do niego przednią część pilota, naciskając przycisk. Jeśli pilot działa, na ekranie telefonu komórkowego zobaczysz, że dioda LED miga lub świeci.

Mamy nadzieję, że ta lista wskazówek poszerzy Twoje umiejętności korzystania z telefonu komórkowego i pomoże Ci w niecodziennej sytuacji.