Top 10 potężnych smartfonów - lipcowa lista od AnTuTu

Postęp i rozwój technologii nie stoi w miejscu: każdego dnia możemy obserwować pojawianie się nowych smartfonów z różnymi "nadzieniami" i funkcjami. Światowi eksperci porównali te gadżety za pomocą popularnej aplikacji testującej AnTuTu Benchmark, i opublikowali ranking najpotężniejszych smartfonów lipca tego roku.

Aby uzyskać dokładne wyniki, urządzenia są oceniane według ich kluczowych komponentów i wskaźników: procesora, pamięci RAM i wbudowanej, akceleratora graficznego.

Popularny chiński flagowiec OnePlus 5 niezmiennie plasuje się na szczycie rankingu. Kolejne miejsca zajmują smartfony Nubia Z17 z 179 081 punktami oraz HTC U11 z 175 987 punktami. Po pierwszej trójce na liście pojawiają się Samsung Galaxy S8+ i Xiaomi Mi 6. Co dziwne, słynny iPhone nie jest bynajmniej na szczycie listy potężnych smartfonów. Pozycję numer 6 zajmuje iPhone 7 Plus, ostatnie miejsce przypadło iPhone'owi 7. Pomiędzy nimi znajdują się trzy równie znaczące modele: Sony Experia XZ Premium, Samsung Galaxy S8 oraz OnePlus 3T.

Top 10 potężnych smartfonów w lipcu

Jak widać w tabeli, pierwsze miejsca rankingu okupują smartfony działające w oparciu o procesor Snapdragon 835. Ale oczywiście nie oznacza to, że gadżety od Apple przestały być popularne - dla nich jest osobny ranking i dane porównawcze, o których opowiemy później ????.

Źródło: ilenta.com