Tamagotchi powraca! (wideo)

Kto nie pamięta ulubionej i rewelacyjnej gry wszystkich "Tamagotchi"! W tamtych czasach wiele dzieci (a nawet niektórzy dorośli) byli zaabsorbowani rozwojem i wzrostem swojego zwierzaka w zabawce, śledząc jego sen, jedzenie i inne działania. Gra cieszyła się dużą popularnością. Po latach japońska firma Bandai Namco Entertainment postanowiła zadowolić wszystkich fanów gry: producent ogłosił wydanie nowej wersji o nazwie My Tamagotchi Forever.

Producent ulepszył grę o elementy rozszerzonej rzeczywistości. Historia odbędzie się w wyimaginowanym mieście Tamatown, gdzie bohaterowie żyją Tamagotchi. Użytkownik będzie mógł, tak jak dotychczas, "opiekować się" swoim pupilem, karmić go, ubierać, zabawiać i wiele więcej. Ponadto, w nowej grze dostępne będą różne poziomy, które można stopniowo ulepszać poprzez zdobywanie nowych strojów tamagotchi, elementów wystroju, "smacznego" jedzenia i tak dalej.

Ponadto My Tamagotchi Forever posiada dwa tryby gry: klasyczny i nowy, w których właściciel zwierzaka będzie mógł dzielić się nim z przyjaciółmi i grać w dodatkowe mini-gry, zarabiając przy tym monety. Ogólnie rzecz biorąc, gra zapowiada się na wciągającą. Na kanale YouTube firmy Bandai pojawił się już teaser tej nowości.

Wprowadzenie na rynek nowej zabawki planowane jest na 2018 rok. My Tamagotchi Forever będzie darmowe, biorąc pod uwagę mikrotransakcje, dostępne dla użytkowników iOS i Android.