Nowy ukraiński projekt Magbulb

Ostatnio na Ukrainie popularne stało się oferowanie i wdrażanie świeżych pomysłów na rynku technicznym. Dobrze wiedzieć, że nasz naród stara się nadążać za światowym postępem technicznym, a często nawet go wyprzedza. Tym razem ukraiński zespół deweloperów zaprezentował na Kickstarterze nowy projekt o nazwie Magbulb. Co to jest? Nowością jest adapter podstawy nowego typu do żarówki, w który wbudowany jest magnes.

Adapter magnetyczny

Istotą rozwoju jest to, że nowa lampa nie musi być wkręcana, jak jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Silne magnesy automatycznie "przyciągają" podstawę do gniazdka jednym szybkim ruchem.

Co ciekawe, startup zebrał całą kwotę przeznaczoną na projekt na Kickstarterze w zaledwie dwie godziny. Początkowo kwota ta wynosiła zaledwie 3000 dolarów, ale wszystkim tak bardzo spodobał się ten pomysł, że dziś o 9 rano suma ta wynosiła już ponad 8000 dolarów. To sugeruje, że ukraińscy deweloperzy "nie pomylili się", proponując ten projekt.

Takie rozwiązanie znacznie ułatwi wymianę lamp i skróci czas tego procesu. Autorzy projektu obiecali, że sprzedaż Magbulb ruszy w kwietniu 2018 roku. Przy okazji, produkcja nowych adapterów planowana jest w Kijowie. Są kompatybilne z żarówkami i wkładami typu E26/27.

Koszt nowego Magbulb zależy od ilości sztuk: od trzech sztuk - od 42 USD, od 100 sztuk - 999 USD.